Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 100 of 131 FirstFirst ... 50909899100101102110 ... LastLast
Results 991 to 1,000 of 1308
  1. #991
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by willwallace View Post
    Nu stiu unde ai vazut asa ceva, mie inca nu mi-au picat sub ochi noile reguli...nici pe forum, nici pe e-mail. Eu zic sa asteptati pina apare o postare oficiala (a unui membru TcCrew) asupra acestui subiect. Cred ca ar fi o decizie nu regretabila, ci de-a dreptul prosteasca...o reintoarcere in trecut asupra unei reguli care si atunci exista doar pentru a fi incalcata. In plus, ar fi ca un domeniu in care te chinui 6 ani sa dezvolti ceva, ca apoi sa te intorci dintr-o data la origini si sa lasi totul balta, iar asta atit din partea TcCrew cit si a jucatorilor. Oricum, n-ar strica putina transparenta si chiar comunicare intre administratori si jucatori in luarea unor decizii legate de dezvoltarea ulterioara a jocului, macar sub aspect consultativ...asa, ca o testare a pietei. Jucatorii noi vin, vad, pleaca (fata de anul 2005 piata jocurilor online s-a diversificat extrem)...baza sta tot in jucatorii vechi, care percep acest joc ca pe o comunitate iar multi dintre ei joaca (inca) in virtutea inertiei. O astfel de decizie, de a limita la 1(unu) numarul conturilor, ar insemna atit gonirea vechilor jucatori cit si a face si mai neactractiv pentru incepatori un joc care , oricum, sufera mult si la acest capitol. Nu vreau sa critic pe nimeni, sint doar niste observatii care se refera la evolutia ori involutia jocului, nu la vreo persoana ori grup de persoane. In speranta ca totusi schimbarile din aceasta runda vor fi pe placul jucatorilor, va urez sa aveti un an minunat si distractie placuta in noua runda!

    P.S.: Tot n-am sa inteleg vreodata de ce se fac schimbari doar de dragul de a schimba ceva...
    Acele reguli au fost postate acum o luna, daca nu esti in tema cu schimbarile nu inseamna ca altii nu stiu http://forum.thecrims.com/showthread...295#post217295
    parerea mea este ca jocul o sa fie mai curat de acum, sa vedem daca o sa afecteze/imbunatateasca numarul de jucatori.

  2. #992
    Guest

    Default

    Bine, dar nu pot sa cred ca vor mai juca mai mult de 300 de oameni, desi inca mai sper sa fie o gluma proasta. Si fara jucatori nu vor exista destule click-uri, iar fara destule click-uri adio reclame. Adica adio bani! Suedezii s-au gindit la asta?
    Si apoi, nu stiu de ce crezi ca va deveni acest joc mai "curat". Desi tu nu ai de unde sa stii, dupa cum am mai spus regula a existat la inceput, in 2005, insa doar pentru a fi incalcata. Toti cei vechi stiu. Stiu cum isi cresteau iepurii cu boti ("...si pina era gata cafeaua, gata si urecheatul de 1k" - expresia apartine chiar unui fost moderator), stiu cum luau skill-ul de pe ei, etc...Fiecare isi procura singur skill-ul necesar, pe cind fara iepuri toti vor cauta sa atace pe altii, iar de-aici se vor isca multe scandaluri. Bineinteles ca si acum vor exista destui iepuri, ca si atunci. Scoaterea din joc a iepurilor atrage dupa sine si alte schimbari mai mult sau mai putin majore, si sint sigur ca in noua runda vom gasi butoane pentru functii care, daca regula ar fi respectata, nu ar mai avea rost (Memox spune ca au fost eliminate, dar chiar toate?). Practic, interfata jocului ar deveni greoaie daca nu vor fi inlaturate total aceste functii (inclusiv relatiile "trusted"), iar jocul ar fi monoton si plictisitor. Dar asta este o prognoza proprie, si inainte de a sari cineva sa critice spusele mele doar pentru ca sint ale mele si nu ale altcuiva ar fi bine sa lasam timpul sa decida. Insa eu unul nu voi juca in acest format. Multi se vor bucura, dar veti vedea ca nu numai eu voi lua aceasta decizie.
    Crezi ca asta va face jocul mai curat? Jocul este murdar din cauza oamenilor care il joaca si a regulilor care tin partea acestor caractere murdare, asadar din cauza jucatorilor, nu a userilor. Un individ care facea crize regulate in acest joc de pe 200 de useri va face in continuare aceleasi crize(atit cantitativ cit si "calitativ") de pe un singur user, dar intrucit va considera ca regula poate fi incalcata, va continua sa defuleze suplimentar si de pe iepuri. Un nebun nu tine cont de reguli. Nici de cele de conduita in societate, nici de regulile de bun simt, cu atit mai putin de cele ale unui joc. Iar incalcarea regulilor de catre un individ aduce dupa sine incalcarea regulilor de catre mai multi indivizi, dupa principiul "daca ala poate, eu de ce sa nu incerc macar?" Cine poate sa garanteze ca incalcarea regulilor de catre diferiti jucatori va fi pedepsita in acelasi mod? Iti spun eu: nimeni! Pentru ca uneori, chiar daca s-ar dori pedepsirea celor care incalca asemenea reguli, ar fi greu de realizat din punct de vedere tehnic. Si cine crezi ca va renunta mai usor la iepuri, un jucator care joaca de placere ori un obsedat? Te asigur ca obsedatul va ramine in joc, in continuare, si daca va fi banat pe 200 de useri va creea in schimb alti 400, sa aiba de unde pierde din ei...Ei bine, crezi ca un asemenea obsedat iti face jocul mai curat? ("obsedatul" este aici un caracter imaginar dat ca exemplu, orice asemanare cu persoane reale ori virtuale este pur intimplatoare - cu siguranta asemenea caractere vor exista si in continuare in acest joc, ca peste tot de altfel).
    Avind in vedere cum merg severele, mai degraba inclin sa cred ca aceste schimbari au fost facute in speranta ca 486-le pe care ei il folosesc va suporta mai usor jocul. Runda trecuta, la peste 2500 de useri online, se misca greu. Acum cred ca se doreste ca acel "486" sa suporte maxim acelasi numar de jucatori. Crezi ca exagerez? Gindeste-te ca cei 2500 jucau (si) cu iepurii proprii, sa spunem o spargere medie...RF...rezulta 2500:6 = 416 jucatori. Si asta la spargeri, ca la jumilit de iepuri se putea si mai rau. Da, din punctul asta de vedere ar fi o performanta, nu-i asa? )
    In fine, e treaba suedezilor...dar ma gindesc ce joc plictisitor va fi, iar "lumea" , sa treaca timpul mai repede, va injura mai abitir dupa repertoriul deja impamintenit. Si sint sigur ca voi fi pomenit mai mult decit Raed Arafat in aceste zile! Iar inainte de a spune ca am mania persecutiei, stai vreo 3 zile si nopti pe strada, sa vezi ce se intimpla chiar si in lipsa mea - intre noi fie vorba, am observat ca am ajuns subiect de birfa si pe "beta". Inca mai crezi ca jocul va fi mai curat? Sa speram, dar eu am indoieli serioase in ce priveste aceasta "curatenie"...cel mult va deveni o afacere de casa, cu 20-30 de jucatori romani pe 100-150 conturi, pentru ca sint sigur ca rasa urecheatilor nu va fi in extinctie. Oricum, va urez distractie placuta, daca veti mai gasi vreo distractie in acest joc...

  3. #993
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Te sfatuiesc sa citesti reply-ul meu la acest topic: http://forum.thecrims.com/showthread...-abt-R54/page7

    Probabil vei avea o idee mai buna despre ceea ce ne-a determinat sa facem aceste mari schimbari, si ai lasa presupunerile lipsite de fond la o parte.

    Inca un lucru, daca ai reaparut dupa 1 an pe forum nu inseamna istoricul tau este sters cu buretele. Ai grija ce spui si pe ce-ti bazezi afirmatiile lipsite in general de sens.
    Last edited by Kirk; 01-12-2012 at 08:52 PM.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  4. #994
    Guest

    Default

    Inca n-ai invatat ca nu dau doi bani pe amenintarile tale ? Mai bine ai grija de scaunul tau in continuare, si lasa razbunarea...apropos, vezi cit de bine merge jocul la doar 3 ore de la reluarea rundei! Nu inteleg de ce dreaq esti atit de ofuscat mereu cind ma vezi...poate o fi acel complex de inferioritate de care suferi, dar asta este problema ta. Mai citeste o data, si inca o data, si de cite ori este nevoie sa-ti intre bine in capul ala plin doar de ifose...da-mi un exemplu de afirmatie fara sens. Ori, intrucit jocul merge infect la aceasta ora, ori mai bine spus nu merge, tot ce poti demonstra este ca explicatiile tale sint lipsite de sens, ca de obicei. De cind isi permite un admin sa se rasteasca aiurea la un jucator, lasind deoparte bruma de bun-simt dobindita? Nu mai are nimeni voie sa-si spuna parerea liber, deoarece nu-ti convine tie? Vrei doar felicitari, dar oare le meriti? Macar ai gindit ceea ce am spus, ori macar ai citit, sau ai sarit direct la amenintari? In cazul asta, ai o problema destul de mare...deoarece comentariul meu explica de ce nu cred ca vor da roade aceste schimbari, nu se referea la tine...de fapt, cind vine vorba de asa ceva, pe tine te ignor total, tu nefiind nici programator nici vreun filozof de seama, sa tina cont suedezii de parerea ta. Tu esti doar Kirk, inlocuitorul lui Muguru, si atit!

    P.S.: Te gindesti sa faci iar o traducere mincinoasa a vorbelor mele, ca explicatie pentru banarea ce va urma? Chiar nu-mi pasa. Nu ma mai inghesuie dorul de acest joc care s-a dus de ripa, iar o parte din vina a avut-o si incompetenta de care ai dat tu dovada. Intreaba-te si raspunde-ti singur la intrebarea : "de ce nu s-au intimplat nimic din toate acestea pe vremea cind era Muguru admin"? Dupa ce raspunzi la acesta intrebare, n-ai decit sa ma banezi. Pina atunci (si dupa aceea) nu pot avea decit o parere foarte proasta despre ce i-a determinat pe suedezi (asadar nu si pe tine,tu esti doar un membru TcCrew care da pedepse...un fel de politie politica, din cite observ) sa faca aceste schimbari, deoarece rezultatul se vede la intrarea pe site.

    Inca ceva...decit sa ma banezi fara cel mai mic argument de bun simt, mai bine traverseaza strada cind ma vezi...la figurat, bineinteles. Cind vine vorba de logica si argumentare, n-ai nici o sansa in fata mea. Si, sincer, sper sa termini odata cu razbunarea asta...am altceva mai bun de facut decit sa raspund la amenintarile piticilor de gradina.

    P.S.2: Recitind acest raspuns, imi dau seama ca am fost un pic cam dur, dar nu am nimic de retractat. Tu esti cel care, prin afirmatii lipsite de sens si prin amenintari inflamezi atmosfera, pentru ca mai apoi sa pozezi in victima. Totusi, pentru viitor, de cite ori vei mai "deschide gura" fara sa ai argumente nici macar nu ma voi mai obosi sa-ti raspund. Voi posta doar un emoticon, si daca esti cit de cit baiat destept vei intelege parerea mea. Toate cele bune!
    Last edited by willwallace; 01-12-2012 at 09:52 PM.

  5. #995
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Eu nu amenint, nu am nevoie sa amenint. Te-am avertizat doar sa fii atent la ce vorbesti (ca dovada ca abia ai aparut si ai si reusit sa marchezi un ban).

    Spui numai prostii, lag-ul actual este din cauza centrului de date care se ocupa de protectia DDOS, nu are legatura cu numarul jucatorilor sau serverele "486" la care faceai aluzie. In schimb, vad ca ai celeasi frustrari, cu Muguru care a fost admin cam jumatate de an si a tulit-o pe vapor in Italia lasand jucatorii balta, si asta in urma cu 7 ani. Cred ca suntem singurii care-si amintesc de el si inca sunt aici, da'tu in general nu stii ce vorbesti si te agati de trecutul lipsit de relevanta. Cat despre logica si argumentare, eu as sta deoparte. Posturile tale nu au nici o logica, nu ai avut niciodata si nici nu ai informatii din TC Crew ca sa stii ce fac eu si care este rolul meu acolo (si niciodata nu ai stiut).

    Eu pana una alta sunt cel mai senior dintre membrii TC CRew, si nu urmaresc sa ma razbun pe nefericiti ca tine, care plang ca nu mai au voie sa joace cu iepuri, dandu-si seama ca nu au nici un prieten in joc, si nu vor mai putea nici macar cu iepurii carora le-au construit personalitati diferite ca sa para ca sunt alti jucatori sa formeze un gang.


    Oh, si inca un lucru. Nu te obosi sa dai reply, ca nu sunt interesat de opinia ta. Va fi sters si vei lua iarasi ban.


    Toate cele bune,
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  6. #996
    Guest

    Default

    salut kirk, o nelamurire... vad ca pentru a cumpara credite din Italia este doar o optiune (SMS) dar nu este nici un numar de telefon la care sa trimiti mesaj...este doar optiunea "Buy" in dreptul cantitatii creditelor pe care vrei sa le cumperi... cand dai click pe "buy" apare o pagina in germana din care nu inteleg nimic...daca ai putea sa ma lamuresti ti-as fi recunoscator...ms

  7. #997
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Salut, acum vad, dar nu am raspuns momentan. Ma interesez maine si revin cu mai multe informatii.


    Quote Originally Posted by crinuld3argint View Post
    salut kirk, o nelamurire... vad ca pentru a cumpara credite din Italia este doar o optiune (SMS) dar nu este nici un numar de telefon la care sa trimiti mesaj...este doar optiunea "Buy" in dreptul cantitatii creditelor pe care vrei sa le cumperi... cand dai click pe "buy" apare o pagina in germana din care nu inteleg nimic...daca ai putea sa ma lamuresti ti-as fi recunoscator...ms
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  8. #998
    Guest

    Default

    ma lamurit memox, mi-a zis ca sunt niste probleme momentan si ca se vor remedia cat de curand posibil, multumesc

    Quote Originally Posted by Kirk View Post
    Salut, acum vad, dar nu am raspuns momentan. Ma interesez maine si revin cu mai multe informatii.

  9. #999
    Guest

    Default Am o problema:(

    succes ........
    Last edited by Ro4eVeR; 01-13-2012 at 02:10 PM.

  10. #1000
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Salut, stim problema, mi s-a comunicat acum ca s-a rezolvat. Nu este vorba despre un alt jucator, deci nu a incercat nimeni sa-ti sparga contul.

    Stai linistit si multumesc pentru informatii.


    Quote Originally Posted by Ro4eVeR View Post
    am o problema de la ora 13.00 ma delogat si cand incercam sa intru zicea ..Ai fost deconectat datorita unui alt login de pe IP-ul 77.109.141.172 (IP-ul tau este: 77.109.141.172) Daca ai fost inactiv in ultimele 10 minute, este posibil ca un prieten de incredere sa fi intrat pe contul tau...), dupa 5 incercari ..Ai fost deconectat datorita unui alt login de pe IP-ul 77.109.141.172 (IP-ul tau este: 77.109.141.172) Daca ai fost inactiv in ultimele 10 minute, este posibil ca un prieten de incredere sa fi intrat pe contul tau... iar akm de o ora jumate nu mai stiu ce sa fac .. imi pare rau de deranj dar a devenit un mini drog crimsu asta nu mai rezist rezolvati-ma si pe mine plzz
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

 

 

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •