Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 51 to 60 of 104

Thread: bv Serbane

  1. #51
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Vash View Post
    Nu am facut topicu asta pentru cearta.Asta nu inseamna ca daca exista certuri cu sau fara moderatori ei nu trebuie sa intre si sa faca munca lor, daca tu te duci si muncesti iti da bani da daca stai acasa nu cred ca mai primesti ceva.
    Dece nu se platesc moderatorii dupa cum isi fac treaba? ? Ar mari activitatea pw forum si pe joc.
    @ probabil a s-a ocupat de support

    Edit: Nssc presedite :X pardon =) moderator.
    Last edited by ronson; 02-07-2010 at 06:06 PM.

  2. #52

    Default

    Quote Originally Posted by Vash View Post
    Da as vrea sa fiu moderator, macar eu sunt sincer si as vrea sa ajut pe cineva dedicand o parte din timpu si "experianta mea altora"
    Lumineaza-ne maestre cu inteligenta ta superioara . Fereste-ne de primejdii , dandu-ne si noua din invatzaturile tale =))

    Si inca cv : Il vrem pe NssC Moderator !

  3. #53
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by thelast1 View Post
    Da, ar trebui ajutati baietii care joaca la top. Insa cu sfaturi, sugestii etc. M-ati inteles?
    m-am saturat de sfaturi nicule .

  4. #54
    Guest

    Default

    Nu ma mai propuneti nici in gluma daca nu vreti sa va faceti dusmani in randul celor sus pusi .

  5. #55
    Guest

    Default

    Vad ca dupa cearta aia au inceput sa apara mai des domnii moderatori .
    V-ati gandit sa mai intrati si pe forum ?
    Oricum toata treaba asta cu crew-ul ... este o prostie , prea multi pentru nimic .

  6. #56
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by M1tza View Post
    Vad ca dupa cearta aia au inceput sa apara mai des domnii moderatori .
    V-ati gandit sa mai intrati si pe forum ?
    Oricum toata treaba asta cu crew-ul ... este o prostie , prea multi pentru nimic .
    Si slab competenti ai uitat sa zici ..

  7. #57
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Mdea...dupa cum spuneam ,din ce in ce mai multi vor ceva mai multa transparenta si libertate de exprimare pe forum . Daca topicurile vor continua sa fie inchise dupa bunul plac al moderatorilor ,vor fi si mai multi cei care vor continua ceea ce eu am inceput acum doi ani ...
    Vedeti ,domnilor moderatori...odata cu trecerea timpului oamenii se maturizeaza . Nu toti sintem prosti. Unii s-au mai dezghetat intre timp ,au stil si idei proprii .Stiu ,e un paradox : chat-ul denumit "strada" geme de prostia injuraturilor unor dezaxati , dar cu toate acestea inca se mai pot purta discutii civilizate si cu sens pe forum . Daca stau sa ma uit bine ,cei mai activi pe forum sint exact cei care au inceput sa fie din ce in ce mai absenti pe strada ...Daca nu ati observat acest lucru ,faceti-o acum . De ce oare se intimpla acest lucru ? Poate pentru ca multi au simtit ca pe "strada" nu se mai poate comunica ,si spera sa o poata face pe forum ...poate ca din alte cauze . Oricum ar fi ,decizia de a da unda verde limbajului suburban a fost cea mai proasta decizie care s-a luat in acest joc . Locul discutiilor civilizate si chiar simpatice de alta data a fost luat de strigatele de durere ale lungilor cohorte de disperati negrii in cerul gurii...quaresmatizarea strazii s-a incheiat cu succes ,iar cei care comit crima de a mai gindi liber in acest joc se refugiaza acum pe forum. Nu aveti dreptul de a va plinge ca acum ei va cer socoteala ,ci aveti chiar obligatia de a le raspunde . Din pacate ,este doar o obligatie morala...
    Stim cu totii ca membrii TCCrew nu au fost deloc usa de biserica in trecut ,au gresit de multe ori ,si nu chiar fara intentie . Se stia asta de mult timp ,doar ca aproape nimeni nu a avut curajul sa o spuna . Acum a venit timpul ca lucrurile nespuse sa iasa la suprafata . Dar timpul a atenuat dezgustul , nimeni nu mai poate cere indreptarea greselilor din trecut ,ci doar o mica garantie ca astfel de "greseli" nu vor mai exista in viitor . Liviu spunea ca "nicaieri in lume nu exista democratie ,cu atit mai putin intr-un joc"...de acord ,dar... puteti ingradi cit doriti libertatile specifice unei democratii ,insa nu puteti suprima dorinta acestor libertati . Uite ca acum exista si oameni adevarati care joaca TC ,nu doar "prosti care n-au altceva de facut decit sa stea pe strada" ,cum spunea altcineva in urma cu doi ani...si chiar au ceva de spus. Iar ei va cer acum sa aiba macar dreptul de a-si spune parerile liber . Pai daca bate vint de "glasnost" de ce sa nu va adapostiti sub o mica "perestroika" ?
    Dupa cum a spus Kirk ,deciziile se iau indiferent de parerile noastre . Pe de alta parte , deciziile luate ar trebui sa duca la cresterea numarului de jucatori ( ceea ce este de dorit pentru acest joc in sensul de afacere),iar parerile noastre sau macar ale unora dintre noi pot fi folosite ca un barometru al activitatii pe acest site . Puteti suporta un compromis ,in sensul de a lasa jucatorilor dreptul la libera exprimare ,atita timp cit aceasta exprimare este civilizata , iar voi ,membrii TCCrew oricum aveti asigurat dreptul de a lua deciziile dupa cum doriti ,fara sa tineti cont de aceste pareri . Putina critica n-a omorit pe nimeni Pe de alta parte ,opiniile jucatorilor pot tine loc si de sondaje de opinie, iar daca opinia majoritatii ar fi macar putin ascultata , voi puteti dobindi destula popularitate si puteti avea sustinetea jucatorilor ,ceea ce este de dorit ...sustinerea aduce prestanta ,iar prestanta dobindita astfel v-ar face treaba mult mai usoara . Comunicind cu jucatorii , puteti inainta suedezilor propuneri cu masurile ce se impun pentru a face acest joc mai interesant ,iar un numar crescut de jucatori romani v-ar ridica si voua cota in ochii suedezilor ,asta insemnind un prestigiu sporit ....si citeva sute de credite in plus , o mica parte dintre acestea constituind un premiu pentru cistigatori ar insemna si mai multa popularitate...ehee! se pot gasi destule idei convergente in acest sens !
    Nu va costa nimic sa incercati ceea ce va sugerez ...iar daca aceasta mica reforma va aduce masurile scontate , puteti continua restructurarea relatiilor dintre membrii TCCrew si jucatori . Bineinteles ca orice reforma cere si mici sacrificii din partea tuturor, asa ca "orgoliile , unele mai mari ca altele, grandomania si lipsa de bun simt" ar trebui sa dispara ,indiferent din ce parte ar veni ele . O asemenea restructurare a relatiilor nu poate fi tuturor pe plac dar , daca ea ar fi adoptata ,comunicarea ar fi mult mai usoara si poate ca noi jucatori civilizati ar fi atrasi de acest joc ,readucind divertismentul in TheCrims...acel "4fun" in numele caruia acum unii isi inchipuie ca pot sa se comporte oricum .
    P.S. : De exemplu ,puteti face un sondaj de opinie cu privire la interzicerea folosirii limbajului suburban nu numai pe forum ,dar si pe strada ...regulile pe diferitele chaturi in functie de limba pot fi si ele sensibil diferite ,asta doar prin simpla perceptie a celor care trebuie sa aplice aceste reguli . "Folosirea unui limbaj ofensator in exces poate duce la banarea contului" depinde si de perceptia fiecaruia asupra notiunii de "limbaj ofensator" . Daca unii au fost banati doar pentru folosirea expresiei "travestit" ,de ce nu s-ar dicta sanctiuni si pentru umplerea frigiderelor cu carne stricata ?
    Din fericire pentru unii ,voi lipsi ceva timp de pe acest site...nu se stie cit . Toate cele bune tuturor !
    Last edited by SadAngel; 02-08-2010 at 02:23 AM.

  8. #58
    Guest

    Default

    Sa fim seriosi Dani ... crezi ca citeste cineva tot ce ai scris tu acolo ?

  9. #59
    Guest

    Default

    Doar cineva care nu are ce face cand isi bea cafeaua.. in loc de un ziar..

  10. #60
    Guest

    Default

    eu nu beau cafea ... si tot am citit - ioakime

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •