Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 10 of 10

Hybrid View

  1. #1
    Guest

    Default

    Γενικό FAQ(Frequently Asked Questions-Συνηθισμένες απορίες).

    Υπάρχουν cheats για αυτό το παιχνίδι;
    ΟΧΙ, κανένα απολύτως.

    Πόσο διαρκεί μία TC ημέρα;
    6 ώρες.

    Τι μπορώ να κάνω με τα credits;
    Υπάρχουν πολλές χρήσεις για τα credits στο παιχνίδι.Παρατίθονται από κάτω μαζί με το κόστος:
    *Αγορά πακέτου VIP(50 credits)
    *Aγορά προαιρετικού πακέτου στο ξεκίνημα του γύρου(10 ή 20 credits)
    *Για να μαθαίνεις το επόμενο καράβι(10 credits)
    *Για να αποδράς από την φυλακή ή να βοηθάς έναν φίλο να βγει(10 credits)
    *Για να βγαίνεις νωρίτερα από το νοσοκομείο(10 credits)
    *Έξτρα 10% παραγωγή στα κτήρια σου(10 credits)
    *Έξτρα 10% παραγωγή στα κέρδη που παράγουν οι πουτάνες(10 credits)
    *Επένδυση χρημάτων στην τράπεζα(5 credits)
    *Αγορά πακέτου στο Sherlock's Office: Player Information (5 credits)
    *Παρακολούθηση μιας συμμορίας(10 credits)
    *Aλλαγή του ονόματος χρήστη(20 credits) - Κάθε γύρο μπορείτε να αλλάζετε το όνομα χρήστη σας δωρεάν για μία φορά!

    Πώς υπολογίζω το ποσό δωροδοκίας στην φυλακή;
    Για να αποδράσεις από την φυλακή πάρε τις 2 τιμές που σου δίνει το παιχνίδι και κάνε τον ακόλουθο υπολογισμό:Για παράδειγμα αν λέει ότι η δωροδοκία θα πρέπει να είναι μεταξύ 77,418$ και 95,583$ τότε (77418+95583)/2 = το ποσό της δωροδοκίας που δέχονται οι φύλακες

    Μου τελείωσαν τα εισιτήρια, μπορώ να κάνω κάτι;
    Στην αρχή του γύρου ξεκινάς με 100 εισιτήρια. Αυτά ξαναγεμίζουν αυτόματα κάθε λέπτο. Η μόνη περίπτωση να πάρεις έξτρα εισιτήρια είναι ολοκληρώνοντας επίπεδα, αν και δεν σου δίνει έξτρα εισιτήρια κάθε επίπεδο

    Γιατί τα κτήρια μου σταμάτησαν να παράγουν;
    Προκειμένου τα εργοστάσια σου να παράγουν ναρκωτικά θα πρέπει να έχεις χρήματα πάνω σου, να τα έχεις στο χέρι, δηλαδή να φαίνονται στην δεξιά πλευρά της οθόνης κάτω από τα στατιστικά σου. Εάν δεν έχεις χρήματα εκεί και είναι όλα στην τράπεζα τα εργοστάσια δεν θα παράγουν

    Εγώ κι ένας φίλος μου είμαστε σε μία συμμορία μαζί. Επιτεθήκαμε σε έναν άλλον παίκτη με λιγότερη δύναμη από εμάς και χάσαμε! Γιατί συνέβη αυτό;
    Είναι πολύ πιθανό ο παίκτης στον οποίο επιτεθήκατε να είναι σε συμμορία. Αυτό σημαίνει ότι δεν επιτεθήκατε μονάχα σε αυτόν, αλλά και σε όλη την υπόλοιπη συμμορία του και μάλλον είχανε μεγαλύτερη δύναμη από ότι εσύ και ο φίλος σου.

    Που μπορώ να βρω το ID το δικό μου ή άλλων παικτών;
    Κάθε παίκτης έχει ένα μοναδικό ID νούμερο. Μπορείς να βρεις το δικό σου ID νούμερο πηγαίνοντας στο προφίλ σου και κοιτώντας κάτω από το όνομα χρήστη σου. Είναι σημαντικό όταν αναφέρεις κάποιο bug να συμπεριλαμβάνεις πάντα το ID σου αλλιώς δεν μπορούμε να ελέγξουμε το λογαριασμό σου. Υπάρχουν 2 τρόποι να βρεις το ID άλλων παικτών. Μπορείς να το βρεις με τον ίδιο τρόπο που βρήκες το δικό σου, τσεκάροντας το προφίλο τους ή να κοιτάξεις στην URL του browser σου την στιγμή που είσαι στο προφίλ του και θα εμφανίζεται στο τέλος της. Το ID ενός παίκτη φαίνεται επίσης στο Guestbook όταν σου αφήνει κάποιο μήνυμα

    Πώς υπολογίζεται ο σεβασμός;
    Ο σεβασμός σου αποτελείται από έναν συνδιασμό στατιστικών, χρημάτων και φόνων. Κάθε 4 πόντοι στατιστικών = 1 σεβασμό, κάθε 10,000,000$ = 1,000 σεβασμό και κάθε φόνος που κάνεις = 1 σεβασμός

    Για πιο λόγο υπάρχουν τα captchas και οι ερωτήσεις στο παιχνίδι;
    Χρησιμοποιούνται για να εμποδίσουν την χρήση bots και scripts

    Γιατί έπαθα overdosed και πόση ώρα θα παραμείνω στο νοσοκομείο;
    Έπαθες overdose γιατί πήρες πάρα πολλά παραπάνω ναρκωτικά στο μπαράκι. Πάντα να έχεις σε άμεση πρόσβαση τον πίνακα πιο πάνω που δείχνει πόσο αντοχή σε ανεβάζει κάθε ναρκωτικό. Όταν παθαίνεις overdose παραμένεις στο νοσοκομείο για 4 TC ώρες, 1 κανονική ώρα

    Εάν χρειάζεστε περαιτέρω βοήθεια δοκιμάστε κάτι από τα παρακάτω:
    * Δοκιμάστε να ποστάρετε στο φόρουμ είτε στο γενικό είτε σε αυτό εδώ.
    * Τσεκάρετε το www.thecrims.com/help.php όπου υπάρχουν διαθέσιμα μερικές έξτρα συμβουλές.
    * Αν όλα αυτά αποτύχουν, στείλτε μου PM μέσω του φόρουμ και θα σας βοηθήσω.

    Ευχαριστήρια για αυτό τον οδηγό και FAQ στους:
    AFUNA
    QiBE
    DaveTyla
    Frazer2k4
    Last edited by STARsexy; 07-12-2012 at 09:49 PM.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •