Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 4 of 4

Thumbs up Nasıl adam öldürürüm?

Merhaba arkadaşlar

Son zamanlarda en sık sorulan sorulardan birisi de buydu. Hepinize yardımcı olmaya çalıştım fakat bu konunun, sizin için daha işe yarar olacağını düşünüyorum.

Öncelikle düello kazanmanızı etkileyecek etkenlerden bazıları; silahınızın, zırhınızın kalitesi, kullandığınız karakter ( soyguncu, pezevenk vs. ) ve sahip olduğunuz kuvvet ve tolerans miktarıdır. Öncelikle oyunun en sağlam zırh ve silahı olan Nomex Kaplı Zırh ve Ölüm makinesini 20 kredi karşılığında alabilirsiniz ya da seviyeniz ve sahip olduğunuz para artınca, oyun parasıyla da bu ekipmanları alabilirsiniz. Özellikle oyunun ilk birkaç günü çok büyük etkisi olan bu ekipmanları alanlar, 1-1 düello kazanımında ve adam öldürmede sizden 1 adım öndeler. Öncelikle aşağıdaki resimde kırmızı alan içersindeki " Silah Tüccarı " sekmesine girip, seviyemize ve oyundaki maddi durumumuza en uygun zırh ve silahları alıyoruz.

Aldığımız zırh ve silahlar, " Ekipman " sekmesinin altında görülür.

Kendimizi saldırı ve savunma açısından güvenceye aldıktan sonra karakterimizin özelliğini incelemekte fayda var. Oyunda, üst sıradaki sekmelerde " Yardım Merkezine " Tıkladıktan sonra " Oyun Rehberi " sayfasına girerek bütün karakterlerin özelliklerini görebiliriz.

Eğer düello, adam öldürmek için bu oyunu oynuyorsanız mutlaka " Tetikçi " karakter açmanızı öneririm. Diğer karakterlere oranla bu konuda daha yeteneklidir ve stat dağılımı " Kuvvet - Tolerans " şeklindedir. Bir düello sırasındaki kazanma ihtimaliniz, (Kuvvet+Tolerans)/2 şeklinde hesaplanır, karşı tarafta tetikçi ise eğer, ortalaması fazla olan düelloyu alır! Ortalamalar arasında 1-2 lik oran varsa (Bir tarafın ortalaması, karşı tarafın 2 katı ya da daha fazla ise) zayıf olan taraf ölür.

Yukarıdaki görüntüde tetikçi karakterinin sürekli 1-1 düellodan kazandığı stat dağılımını görüyorsunuz. ( Değerler oyun gününe, dövüşülen düşmanın karakterine göre değişebilmektedir. Fakat ortalama olarak tetikçinin stat dağılımı bu şekildedir. ) Kuvvet ve toleransınızın yüksek olması, sizin kolayca adam öldürmenizi sağlar diyebiliriz.

Biraz hızlı olursanız sık sık aşağıdaki görseli görebilirsiniz. Adam öldürmenin altın kuralı " seriliktir. " Statınız, karakteriniz, zırhınız kadar sizin hızınız da önemlidir.

Adam öldürmek için kuvvet ve toleransınız yüksek olmalı. Buraya kadar tamam, pekala ben kuvvetimi ve toleransımı benden güçlü düşmanlardan nasıl korurum?

Biraz önce de söylediğim gibi; hızlı olmalısınız. Bunun birkaç yolu var, kendi kullandığım yolu size anlatmaya çalışacağım.

Seri olmak istiyorsanız oyunu en az 2 farklı pencerede oynamanızı öneririm. Buradan açtığımız 2. pencereyi, aşağıdaki gibi hastanede " acil " kısmında bırakıyoruz.

Açtığımız bu pencereyi, 2-3 dakikada bir güncellemek için hiç gerek olmasa bile " yüzü değiştir " demekte fayda var, çok bekletince anasayfaya atar ve düşmandan kaçmanıza engel olur. Biz oyunumuzu 1. pencereden oynamaya devam ediyoruz.

Şansıma benden güçsüz birisi geldi Fakat benden güçlü birisi gelseydi hızlıca ALT+TAB tuşlarına basıp 2. pencereye geçecektim, 2. pencerede zaten acilde olan hesapta " Yüzünü Değiştir " butonuna tıklayıp, hızlıca estetik olup kaçabilecektim. Örneğin;

Bu arkadaşla karşılaştım ve yıllardır kullandığım, size de tavsiye ettiğim taktiği kullanarak;

İşte bu kadar basit arkadaşlar

Bu seri kaçışı videolu olarakta göstermek istedim, arkadaşlar video programı yüzünden bilgisayar biraz yavaştı bu yüzden seri olamadım fakat yinede hızlı bir şekilde kaçmayı başardık, videoyu açıp yarısından sonra izlemeye başlarsanız zamandan tasarruf edersiniz, barlar boştu malum Neyse uzatmadan link;

https://www.youtube.com/watch?v=1hu5ceLkiM8

Not1: Oyunu iyi bilen arkadaşlar, konuyu okurken sıkılabilir ve detaya girdiğim için rahatsız olabilirler fakat oyuna her gün yeni birilerinin başladığını göz önünde bulundurarak söylüyorum ki, bu kadar detaya girmek gerekiyordu. Saldırı, savunma, adam öldürme, serilik hakkında işe yarayacağını umuyorum. Konu ile ilgili sorularınız olursa lütfen yazın, iyi oyunlar!

Not2: Konuda saldırı sistemi, test edilip düzeltilmiştir, hata için özür dilerim.
    Last edited by PlayFoRWinneR; 07-05-2015 at 06:24 AM.

Oldukça yararlı ve güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık

Ama bana göre alt tab deilde sekmeleri küçükterek yapmak daha yararlı.Mesela estetiği yan tarafta açık tutmak adam görünce hemen basmak

Teşekkürler dostum

Ben yıllardır bu taktiği kullanıyorum ve bana bu taktik daha kolay geliyordu o yüzden bunu anlattım ama senin dediğin de olabilir, daha sonradan konuya onu da eklerim. Hastaneye düşme oranlarını biraz azaltsak yeterli