Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Guest

    Default Sa vedem cine sint cei din TCCrew si ce fac ei

    Referitor la postul "Care de pe unde sinteti"
    Quote Originally Posted by Kartusica
    Te rog inca o data sa citesti regulamentul forumului. Jignirile de orice fel ar fi ele nu sunt permise aici. In cazul in care vei continua cu acest comportament se poate ajunge la masuri referitoare la conturile de pe joc.
    Pe acest forum oricine are dreptul sa isi spuna parerea atata timp cat o face raspectand regulamentul forumului. Postul lui Kirk nu facea nici o referire la tine iar comportamentul asta aberant a depasit orice limita.
    Exact ,Madalina ,iar eu am respectat aceste reguli.Tocmai am demonstrat ca postul lui Kirk nu putea face referire la alcineva ,si ar fi fost civilizat ca el sa dea un raspuns ,fie el si ambiguu(ca de obicei).Tu nu aveai nici o legatura ,si nici nu este de competenta ta ,ca moderator ,sa te bagi peste un administrator.E adevarat ,comportamenul aberant a depasit de mult orice limita ,de cint adminii si moderatorii fac tot ce vor ei ,fara sa respecte regulamentele …nici ale forumului ,si cu atit mai putin ale jocului.A modera inseamna a aplana un conflict ,nu a te implica in el ,fara nici un argument .
    Cit despre amenintarea ta cu privire la masurile referitoare la conturile de pe joc ,aceasta nu are nici o acoperire regulamentara .Citind cu atentie regulamentul de joc,nu ai la dispozitie decit punctual 8 .Iata ce spune acesta ,in cazul in care nu stii :8.

    “8. Este interzis sa postezi link-uri sau sa afisezi comportamente naziste, rasiste sau orice alt gen de comportament care ofenseaza indivizi sau grupuri de indivizi/religii. Este interzis deasemenea sa discriminezi sau sa hartuiesti indivizi sau grupuri de indivizi indiferent de motiv. Discutille, ofensele si afirmatiile care incita sau ar incita indivizi sau grupuri de indivizi pe teme religioase sau politice sunt strict interzise. Raporturile in legatura cu aceste cazuri, vor fi analizate de catre TC Crew, care are dreptul de a decide sanctiunea.”
    Punctele7. si 9. sint foarte departe de acest caz,asa ca nici nu le luam in considerare

    O discutie de principiu intre un jucator ,si un administrator( chiar unul fara principii) nu poate fi inclusa in nici unul din motivele enumerate mai sus.Iar daca voua vi se pare ca adevarul despre ce faceti in acest joc este o jignire ,ar trebui sa va ginditi ca voi ne jigniti inzecit pe noi ,jucatorii de rind ,prin comportamentul vostru infatuat si deciziile neregulamentare pe care le luati.
    Asadar ,cunoasterea regulamentelor nu este punctul forte al adminului si al unora dintre moderatori…nici a regulamentului de joc ,nici a celui pentru forum.Din acest motiv ,coroborat cu inchiderea fara rost a majoritatii topicurilor si cu motivul amestecului in joc si traficului de influenta( vezi cazul Brice ,chiar daca si el a gresit) ,cer iesirea din TCCrew a moderatoarei kartusica.
    Pentru postarea unor minciuni repetate ,pentru banarea la bunul plac a unor useri ,fara nici o acoperire regulamentara ,si pentru incompetenta aratata in cazul crizei chat-ului “strada” ,care a si dus la inchiderea acestuia cu ceva timp in urma ,cer inlaturarea din TCCrew a administratorului kirk .
    Ati demonstrat ca nu sinteti nici competenti si nici nu aveti moralitatea necesara in functiile detinute de voi in TCCrew. Pot aduce mult mai multe dovezi din diverse surse (arhiva de Yahoo!Mesenger sau de pe mail ,de exemplu ,desi n-as dori acest lucru)…nu este santaj ,deoarece nu exista obiectul santajului ,eu nu doresc ridicarea sanctiunilor asupra userilor mei ,ci venirea unor persoane competente care sa poata solutiona toate cazurile aparute in acest joc in mod efectiv impartial (indiferent de numele userului si de gradul de prietenie) si sa poata gestiona in mod corect si in timp util toate problemele cu care se comporta jucatorii de limba romana .
    Daca va ginditi sa ma banati iar ,sau sa inchideti topicul sau chiar sa il stergeti ,ginditi-va la ce doriti sa faceti.Sint pregatit pentru o discutie deschisa chiar aici ,pe forum ,pentru ca fiecare parte sa poata veni cu argumente.Daca va simtiti jigniti ,aratati in ce mod…daca va ginditi ca sinteti invinuiti pe nedrept ,cereti argumente…vi le voi aduce si va voi demonstra vinovatia si incompetenta .
    Hai sa dam o data cartile pe fata…nu va mai ascundeti in spatele functiilor voastre pentru a musamaliza o problema. Aratati ca v-a mai ramas un pic de caracter ,si acceptati aceasta provocare deschisa ,pentru a putea vedea si ceilalti jucatori cine sinteti.Nu accept nici un aranjament ,este dreptul lor ,ca platitori pentru credite ,sa afle cum isi desfasoara activitatea membrii TCCrew ,care beneficiaza de o parte din banii pe care ei ii cheltuiesc.
    Va asigur ca orice alta incercare de-a voastra de a stopa acest demers este sortita esecului.
    Nu puteti transforma aceasta disputa intr-un alt “caz Brice”…joc singur si tocmai am schimbat parolele userilor ,deci nu se pot baga iepuri in gang fara o interventie a adminului;nu mai injur de un an jumatate ,asa ca motivul unui limbaj neadecvat cade; chiar si messengerul mi-l apar cit pot de bine)(aceasta remarca e doar pentru cunoscatori).
    Acceptati aceasta provocare…este cel mai bun mod ca jucatorii sa cunoasca cine sint membrii TCCrew.Aveti ceva de ascuns?Daca nu ,astept argumentele voastre.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Raporturile in legatura cu aceste cazuri, vor fi analizate de catre TC Crew, care are dreptul de a decide sanctiunea.

    Asta este clar. In al doilea rand, poate vei vrea sa explici vizitatorilor acestui forum de ce mai exact te simti tu nedreptatit. Daca nu, am sa o fac eu acum.
    Este foarte simplu vorba de un ban dat in joc, acum aprope 2 ani de zile, un ban temporar care cred ca a durat 2 zile, pentru insulte pe strada. Atat tu, cat si userul Quaresma a-ti fost banati de mine, cu aceeasi pedeapsa. Evident, si atunci ca si acum ai protestat vehement, desi, in regulamentul jocului de la acea vreme era stipulat foarte clar, ca: folosirea unui limbaj excesiv ofensator in orice chat din joc, poate duce la banarea temporara a contului.
    Adminul Kirk nu a incalcat regulamentul.

    Partea a 2-a. Dupa circa jumatate de an de la respectivul eveniment, Jocker, care era moderator, dupa nenumarate avertismente pe strada, ti-a da chat block si a facut un raport la Abuse crew, referitor la tine si la comportamentul tau. Tinand cont ca nu te aflai la prima abatere, membrul Abuse Crew care a revizuit raportul, a decis sa-ti dea ban permanent.

    De aici s-a ajuns, nu stiu cum si in ce fel, ca tot eu, in mintea ta sa apar ca fiind cel vinovat de nedreptatile si atrocitatile comise impotriva ta de acest necrutator regim despotic al carui conducator sunt. (a se sesiza ironia)

    De atunci si pana in prezent, am fost tinta sustinutelor atacuri din partea ta, atat aici pe forum, cat si in Gb-ul din joc. Nu imi amintesc, ca vreodata, eu sa-ti fi adresat vreun cuvant jignitor. Totusi, contrar aparentei tale bune cresteri, cultura, si afisand un comportament cat se poate de erudit, modul in care te exprimi si scrii aceste posturi, denota intentia clara de a include macar o insulta pentru Kirk la fiecare fraza.

    Chiar si un reply dat la un topic facut de un jucator, cu nici o referire la tine, sau in general la orice subiect offtopic, a declansat un post manifesto din partea ta, in care nu ai uitat sa-mi adresezi cateva felicitari. Impotriva ta nu am luat nici o masura pe forum pana acum 2 zile, iar astazi ti-am ridicat banul la rugamintea cuiva, si din pura bunavointa. Vad totusi, ca a rezona cu tine este practic imposibil, din cauza, probabil a unor deficiente cronice de a accepta ca, poate, nu ai tu mereu dreptate.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  3. #3
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by kirk
    Da-mi voie sa nu fiu de acord. Este a nu stiu cata oara cand ma injuri pe forum pentru ca ti-am dat un ban temporar pe joc acum 2 ani cand te injurai pe strada cu Quaresma (erau alte reguli s.a.m.d), si pentru ca nu am intervenit la Abuse sa-ti debaneze contul principal acum mai bine de 1 an.

    Nu am sa comentez aici acuzatiile tale nefondate, si povestile de adormit copiii cu "magariile mele la nivel inalt". Forum nu e locul tau de joaca.
    Nici mosia ta nu este ,kirk.Contabilizez inca doua minciuni de-ale tale:
    1.Nu te injur.Argumente:
    ÎNJURÁ, înjúr, vb. I. Tranz., intranz. şi refl., recipr. A spune cuvinte injurioase sau de ocară la adresa cuiva; a (se) sudui. – Lat. injuriare.
    Sursa: DEX '98 |
    ÎNJURÁ vb. a drăcui, a ocărî, (livr.) a invectiva, (înv. şi pop.) a măscări, (pop.) a stropşi, a sudui, (prin Ban.) a târtăi, (înv.) a mustra, (fig.) a îmbăla, (înv. şi pop. fig.) a spurca, (arg.) a sictiri, a sictirisi.
    Sursa: Sinonime
    A ÎNJURÁ înjúr 1. intranz. A folosi în vorbire cuvinte necuviincioase (în forma unei imprecaţii); a sudui. 2. tranz. (persoane) A trata cu vorbe necuviincioase. /<lat. injurare
    Sursa: NODEX.
    Este imposibil ca cineva sa fie atit de incult incit sa nu stie ce inseamna o injuratura.Eu nu te acuz de prostie ,ci de minciuna
    2.Nu ma injuram pe strada ,ci eram injurat.
    Argumente:
    Fragment din raspunsul lui kirk (From: "Kirk" <[email protected]> ...de pe mail-ul oficial ce TC ,nu personal):" In momentul in care ti-am dat ban, numai tu
    injurai, el doar facea misto de tine dar fara sa te insulte. "
    Adevarul despre acea discutie ,precum si dovada ca ceea ce spune kirk este o minciuna sfruntata ,se gaseste la <http://gandalf.thecrims.com/index.php?controller=users&action=setUser&id=41417 38>
    Hai ,kirk ,e rindul tauArata-ne ce scrie acolo...un PrintScreen ar fi cit se poate de convingator ,sa fim siguri ca nu minti iar.

    Cit priveste la banul luat din cauza lui Jock3r,s-a intimplat la o ora de "maxima audienta" ,asa ca multi stiu ce s-a intimplat. Folosisem expresia "trave") la adresa userului Mahree ,cind acesta ma injura .Am fost banat cu motivul de "discriminare sexuala"... ,iar userul Mahree a injurat in continuare pe strada.Am explicat ,pentru cei care nu cunosteau ,semnificatia cuvintului "travestit" si ,desi ai aflat si tu ca nu are conotatii sexuale jignitoare ,ai mentinut ban-ul ,desi ca admin trebuie nu numai sa pedepsesti ,ci sa si indrepti greselile comise de moderatori.Cauta si aceasta discutie in Gandalf...si ,daca vorbele userului Mahree sint suportate de acest forum ,da inca un PrintScreen.
    Argumente ,kirk ,nu vorbe goale.Si inca o chestie sa retii :nu vreau neaparat sa-mi debanezi userul TheWhiteWolf...acea banare este un exemplu foarte concludent despre cum se da un ban fara motiv regulamentar de catre adminul roman.Repet ,eu vreau sa vina un administrator corect ,impartial si competent ,care sa rezolve toate aceste probleme.Tu nu esti in stare ,si s-a vazut foarte clar cind ai clacat in perioada inchiderii strazii ,si ai acceptat santajul la care erai supus ,debanind conturile cuiva care te injura de pe diversi useri si diverse IP-uri.
    Sper sa pot lua legatura cu Muguru ,sa ne povesteasca si el prin ce mijloace ai ajuns tu admin...
    Pacat ,am avut un foarte bun administrator ,pe care ai reusit sa-l inlocuiesti prin metodele tale specifice...Aici nu mai este vorba de joc ,ci de minciuna pe care o ridici la rang de principiu in viata .
    Desi Muguru e satul de mizeria asta si n-ar mai accepta sa se intoarca ,inca mai sint destui jucatori buni ,cu un grad ridicat de moralitate ,care ar reusi sa repare dezastrul pe care il lasi in urma.Nu voi rosti acum nume ,deoarece nu doresc sa ii influentez ,dar va veni timpul cind noi vom alege adminul ,si care te asigur ca va avea alt profil moral.Daca va gresi ,voi fi primul care il va critica...si tot cu argumente ,ca si pe tine.Doar ca la tine nu e vorba de greseala ,ci de rea intentie.
    Pina atunci ,astept acele PrintScreen-uri.Ele te pot dezvinovati ,dar te si pot infunda...Tu alegi
    Last edited by SadAngel; 08-01-2008 at 06:09 PM.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Felicitari pentru un copy paste bine scris. Stii tu foarte bine ca o insulta poate sa fie si ascunsa in anumite afirmatii. Cat despre arhiva de email, eu nu o mai am, in trecut accesam mailul direct prin outlook sau thuderbird de pe serverul SMTP al TheCrims, acum folosim un provider. Cert este ca banul tau a fost corect dat, eu nu am arhive cu printuri si conversatii, nu sunt un maniac fara viata personala.

    2006-10-13 22:11:01 4141738 Temporary ban Until 2006-10-15 22:11:02 Insults on square. Kirk

    Un printscreen nu pot face, Gandalful e confidential. User-ul in cauza este Quary.

    Deci cum a spus mai sus, 2 zile ban, pentru Insulte pe strada.

    Alte comentarii?
    Last edited by Kirk; 08-01-2008 at 05:48 PM.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  5. #5
    Guest

    Default

    Aha...pacat ca am reeditat postarea mea tirziu ,iar tu ai apucat sa raspunzi.Ambiguu ,ca de obicei...Gandalf-ul e confidential ,tu nu mai ai mesajele din mail ,crezi ai bagat gunoiul cub covor ?Neah ,doar ai ramas fara argumente ,afirmatiile mele ramin ,iar daca nu ai argumente sa le dezminti inseamna ca tu ai mintit...incearca ,totusi ,sa poti arata ce s-a intimplat atunci.Orice scuza demonstreaza lipsa bunelor tale intentii ,si nu cred ca vrei asta ,mai ales acum...
    Oricum ,spui ca o insulta poate fi ascunsa in diverse afirmatii.Cu rea vointa ,orice afirmatie poate fi considerata o insulta.De exemplu...ii spui unui om ca e destept ,desi el se considera prost de bubuie.Ca atare ,tu ai gresit ,considerindu-l destept...si cum el CHIAR este prost de bubuie ,o ia ca pe o insulta.Trebuie sa specific acum ca acest exemplu este unul fortuit ,si nu are nici o legatura cu tine ,asta ca sa nu intelegi gresit
    Acum ,ce ramine de facut? Consideram ca tacerea e de aur? Neah ,e o dovada a lasitatii sa fim tacuti ,cind avem ceva de spus.Acceptam insultele explicite ale unor bolnavi care acceseaza www.thecrims.com doar pentru ca au auzit ca este un loc unde pot injura in voie?
    Acceptam minciunile despre noi ,spuse de tot felul de dezaxati care incearca sa se implice pina si in viata noastra personala ,sau incercam sa-i punem la punct ,pentru ca mai apoi sa ne putem distra in continuare?Multi au uitat ca scopul initial al acestui joc era amuzamentul...asta inainte de a deveni o afacere.Habar nu ai ce se intimpla pe strada ,dar te numesti admin.Stai 20 de minute pe strada ,si vei gasi cel putin 40 de motive de banare a unor astfel de indivizi.E greu ,nu-i asa?Tu te multumesti sa dai sanctiuni unora care spun ceea ce tie nu-ti place...daca cineva spune ca prietenul tau e bolnav ,pac! ii arzi o sanctiune !De ce nu te gindesti ca acel cineva poate are dreptate ,prietenul tau chiar are dosar la psihiatrie ,si cum se spune ca "cine se aseamana se aduna..." te poate atinge si pe tine.Dar nu te intereseaza,tu te multumesti sa inlaturi doar efectul ,dar cauza ramine ,si o iei de la capat cu alt efect ...
    Multi dintre cei la care ma refer vor incepe sa faca misto despre ceea ce spun,deoarece nu-si dau seama ca POATE tocmai despre ei este vorba Daca tu ai neclaritati cu privire la felul de a ma exprima ,intreaba-ma ,si-ti voi raspunde cinstit ,asa cum sint cinstit cind ii consider pe cei doi pe unul bolnav ,iar pe celalalt un travestit bolnav,si le-am spus celor doi parerea mea si ...hai sa spunem personal.Dar asta este opinia mea ,si nu intimplator si a multor altor jucatori ,care insa nu o spun pentru a nu fi implicati intr-un conflict .De asemeni ,sint multi jucatori care considera ca tu si Madalina nu aveti ce cauta in TCCrew ,din cauza actiunilor voastre lipsite de fair-play.O fi el un joc despre criminali ,om fi noi romani ,dar ,totusi ,un pic de bun simt nu strica...
    Am fost acuzat de pupincurism cind v-am luat apararea in ceea ce numesc "criza strazii".Erati complet depasiti de situatie ,si speriati ca ati putea pierde puterea in joc si afacerea aia amarita cu credite.Dar era o situatie haotica ,de criza ,si era foarte posibil ca noi sa raminem fara administrator.Nici acum nu stam prea bine...se vede cu ochiul liber dezastrul pe care il administrati,dar macar nu exista alte riscuri.Sper sa aveti bunul simt de a va argumenta apararea ,sau de a pleca .Nu avem nevoie de TCCrew corupt ,avem nevoie de cineva care sa poata da si sanctiuni ,dar si sa ia apararea unui jucator roman acuzat pe nedrept.Daca voi nu sinteti in stare de asta ,lasati locul liber
    Last edited by SadAngel; 08-01-2008 at 06:58 PM.

  6. #6
    Guest

    Default

    Ai ridicat ban-ul pe acest user...pesemne ca ti-ai dat seama ca n-ai avut dreptate.
    Bravos ,e un inceput

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Eu sunt cinstit, si corect, e drept am facut si eu greseli, toti facem, dar niciodata nu am fost partas la ce spui tu, afaceri cu credite si alte actiuni de genul. Daca eram un admin incorect, nu eram in Crew acum, dupa atata timp. De ce nu stau pe strada? Simplu, imi displace atmosfera, si consider o pierdere de vreme. Petreceam foarte mult timp pe strada inainte, cand erau oameni de calitate si aveam ce si cu cine vorbi.

    Tot nu inteleg de ce tot insisti cu banarea userului tau, cand ti-am explicat destul de clar (cred eu) ca nu eu ti-am banat contul permanent, ci un membru al Abuse crew. Eu ti-am dat prima oara 2 zile, motivul e clar, si la acea vreme era in regulament.
    Printscreen-uri din Gandalf nu am sa dau, este un program cu care noi lucram, si este doar pentru uz intern, nu e biblioteca publica online. E problema ta daca nu crezi ca nu mai am emailul de la tine, eu nu am un Save Box in mail dedicat pastrarii conversatiilor de pe TheCrims, sau arhive ale convorbirilor.

    Am sa mai precizez un lucru, nu ma mai ocup cu sanctionarea jucatorilor, si prin urmare nu pot sa dau ban. Asa ca afirmatiile tale ca eu as da ban doar "unora" iar protejatii mei (care?) sunt in siguranta sunt iarasi, complet eronate.

    In incheiere, toate plangerile in legatura cu activitatea mea de pe Crims trebuie adresate lui memox sau Zed7. Te inteleg ca vrei si tu din cand in cand putina atentie si faci astfel de topicuri (SENZATIONALE ca la OTV) prezentand o mare drama, dar te rog nu te victimiza degeaba.

    Nimeni nu te tine aici, poti sa-ti cauti alt joc.

    Dicutia si acest topic sunt inchise. ID-ul meu de skype sunt sigur ca il ai, daca nu, este Kirk_tc. Imi dai add, discutam, salvezi arhiva, si esti liber sa o pui pe forum sau unde vrei tu.

    Ai ridicat ban-ul pe acest user...pesemne ca ti-ai dat seama ca n-ai avut dreptate.
    Bravos ,e un inceput

    Nu, citeste mai sus:
    Impotriva ta nu am luat nici o masura pe forum pana acum 2 zile, iar astazi ti-am ridicat banul la rugamintea cuiva, si din pura bunavointa
    Last edited by Kirk; 08-01-2008 at 07:19 PM.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •