Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 77 of 131 FirstFirst ... 2767757677787987127 ... LastLast
Results 761 to 770 of 1308
  1. #761
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by corione View Post
    ok deci ma ca sa pot sa omor pe unu trebuie intai sa am o relatie cu el ? sau care imi poate explica cum pot sa-i rup capul lu unu ? ms anticipat ;
    da , trebuie relatie . ori iti accepta relatia la prieteni ori il prinzi in club si il ataci rapid

  2. #762
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by corione View Post
    ok deci ma ca sa pot sa omor pe unu trebuie intai sa am o relatie cu el ? sau care imi poate explica cum pot sa-i rup capul lu unu ? ms anticipat ;
    ca sa il omori pe unu' in primul rand trebuie sa ai skillul dublu ca al lui ( forta +toleranta impartit la 2 + dmg minim de la arma +armura ),si da , ca sa bati pe cineva trebuie sa ai relatie cu el , poti sa il prinzi intr'un club dar asta se intampla foarte rar sau poti sa ii dai relatie pe care el trebuie sa o accepte mai intai si dupa aia poti sa il ataci , asta daca nu o face el inainte sau daca vreti sa faceti amical puteti sa va duceti la fightchat

  3. #763
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by plastikmann View Post
    ca sa il omori pe unu' in primul rand trebuie sa ai skillul dublu ca al lui ( forta +toleranta impartit la 2 + dmg minim de la arma +armura ),si da , ca sa bati pe cineva trebuie sa ai relatie cu el , poti sa il prinzi intr'un club dar asta se intampla foarte rar sau poti sa ii dai relatie pe care el trebuie sa o accepte mai intai si dupa aia poti sa il ataci , asta daca nu o face el inainte sau daca vreti sa faceti amical puteti sa va duceti la fightchat
    daca adversarul e hitman nu se mai imparte la 2 din cate stiam

  4. #764
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by T0nYkuLz View Post
    ...am facut un club de noapte si am pus heroina la pret maxim(318$)si cand dau la afacerile mele sa colectez banii nu imi arata ca a produs pt consumul de droguri ci doar pe intrarea in bar...
    Banii obtinuti in urma vinzarii drogurilor in cluburile sau restaurantele proprii sint adaugati automat in cont.


    [/QUOTE]
    Quote Originally Posted by T0nYkuLz View Post
    ok deci ideea este sa ii cresc pe cei 9 iepuri pana au toti nomex pe ei si skill de mpt si cand ajung toti sa poata dea spargere la ac atunci dau spargeri impreuna cu contul principal?si dupa ce creste contul principal din aceste spargeri il scot din gangul iepurilor si il atac cu iepurii? cu banii de pe contul principal din productia tarfelor si a fabricilor etc ce fac cu ei?)
    Ufff, greu mai intelegi !...sau nu mai avem noi rabdare sa explicam. Mey, ideea este sa poti da spargeri cit mai grele, pentru a lua mai multi bani si skill. Ori. in cazul in care ai 9 iepuri si contul principal nu poti da mai mult de AC. Asadar , incerci sa faci gang de AC. Contul principal este deja de MPT din cite am inteles, asadar cresti toti cei 9 iepuri sa aiba si ei de MPT si dai acest tip de spargere. Cu banii dobinditi cumperi skill de la spital ( cit mai este posibil acest lucru). Transferi pe contul principal o parte din skill (astfel incit iepurii sa ramina in continuare cu skill pentru spargerea de baza, in cazul exemplului de fata ea fiind MPT-ul), apoi o iei de la capat cu spargerile la MPT, iar cumperi, iar transferi...pina contul principal are, sa zicem ...15k skill. Il dotezi cu tot ce trebuie (cladiri si tirfe), apoi dai iar MPT cu iepurii si cumperi skill pina ii faci de AC. Odata ajuns in acest stadiu, ai gang de AC... si dai AC pina nu mai poti cu toate cele 10 conturi. In timp, normal ca poti cumpara iarasi skill si il poti transfera pe contul principal, cu grija insa sa ramina si iepurii de AC...si tot asa pina in ultima zi, cind poti transfera totul pe userul principal.
    Transferul pe contul principal se poate face in mai multe moduri. In cazul in care optezi pentru atacuri individuale cu iepurii asupra contului principal (adica "parte-n parte") nu este nevoie sa scoti vreunul din conturi din gang. Teoretic, exista si cazuri in care nici in cazul atacului cu gangul asupra altor useri de-ai tai nu este nevoie de acest lucru. Atacul va avea loc astfel: userii care au acceptat sa atace vor lupta impotriva userului pe care a fost lansat atacul si a celorlalti care nu au acceptat cererea de GA. E ca si cum ai avea doua ganguri intr-unul singur, iar skill-ul dobindit se imparte intre membrii factiunii invingatoare. Scoaterea unui user din gang este obligatorie insa atunci cind vrei sa transferi skill-ul pe un singur user, iar la aceasta actiune nu participa toti membrii gangului.
    Acesta a fost doar un exemplu la indemina oricui, avind la baza spargerea de AC. Daca ai mai mult timp si chef la dispozitie normal ca iti poti face mai multe conturi...mult mai multe, cu care sa dai spargeri mai evoluate. De asemeni, iepurii pot fi crescuti de alti iepuri. Dupa cum ti-am mai spus, trebuie ca iepurii sa ramina cu skill pentru spargerea de baza dupa fiecare donare catre userul principal...dar acest skil poate fi si virtual, adica sa ai pe cont destui bani incit sa poti cumpara skill-ul necesar pentru revenire( Romania spunea 200 mil/per iepure de AC , eu ti-as sugera chiar 300mil pentru fiecare pereche de urechi). Astfel, poti dona mai mult skill deoarece cu cit skill-ul este mai mic si pretul pentru cumpararea substantelor de la spital scade.
    Banii din productie ii colectezi. In cazul tirfelor, banii se pot colecta si la sfirsitul rundei. In cazul cladirilor, colectezi drogurile pe parcurs si, in functie de sosirile vapoarelor, faci afaceri. Te interesezi din timp ce va cumpara urmatorul vapor si cumperi acel tip de drog (daca ai de unde, avind in vedere ca toti vor alerga cu limba scoasa dupa acea marfa...cam asa: ). Poti vinde un anumit tip de drog si poti cumpara alt tip, avind in vedere evenimentele anuntate la pagina de start si evolutia preturilor...sint destule aspecte de care se poate tine seama daca doresti sa devii un jucator de top, si este probabil sa mai omiti sa specifici unele aspecte atunci cind explici. Dar Alex are dreptate...pune mina si joaca, asa iti vei da seama singur de unele lucruri, iar ce inveti din proprie experienta nu poate fi inlocuit de nici o explicatie venita din partea altcuiva. Succes!

    P.S. : Daca joci singur , in sensul ca esti singurul care are acces la conturile tale, nu are sens sa activezi conturile in modul iepure. Din contra, acesta este un dezavantaj cind vrei o clasare mai buna in top-ul gangurilor sau cind cersesti skill pe strada cu un astfel de cont (semnul distinctiv pentru recunoasterea iepurilor de profesie este lipsa locului ocupat in clasament, adica apare doar semnul diez: #)
    Last edited by SadAngel; 10-25-2010 at 04:06 AM.

  5. #765
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by corione View Post
    ok deci ma ca sa pot sa omor pe unu trebuie intai sa am o relatie cu el ? sau care imi poate explica cum pot sa-i rup capul lu unu ? ms anticipat ;
    Ti-au spus deja altii ca trebuie sa ai o relatie de "prietenie" cu respectivul user, fie ea stabila sau intimplatoare (cu rosu). Dar ideea nu este sa-l omori decit in masura in care doresti ca acel user sa ia o pauza sau daca te intereseaza contorizarea victimelor. Altfel, mai bine il bati (lupta dreapta, zi de vara pina-n seara sau "perversa" de la Tirgu Ocna, Rahova, Jilava, Tirgsor... ce mai conteaza?) in asa fel incit sa i-o tragi in freza fara sa-l ai pe constiinta (vorba vine). Cu cit userii implicati in altercatie au caracteristici mai apropiate, cu atit skill-ul transferat de la un user la altul va fi mai mare.

  6. #766
    Guest

    Default

    Dani de ce le dai mura.n gura ? mai bine ii lasi sa caute, daca le explici de fiecare data se invata prea lenesi...
    Mai ales in cazul iepurilor/milk si a atacurilor care sa discutat de cel putin 20x, le asa lene sa dea 2-3 in urma ? ?
    Last edited by vash; 10-25-2010 at 09:23 AM.

  7. #767
    Guest

    Default

    Vash esti un copil prost care nu intelegi scopul threadului...cum iti suna intrebari si RASPUNSURI?daca nu vrei sa raspunzi nu o face.dar nu incerca sa ii convingi tu pe altii ca dau mura`n gura.oamenii vor sa ajute si pe altii sa invete sa creasca.

  8. #768
    Guest

    Default

    ce imi sugerati daca aflu la docuri ce tip de drog va cumpara vaporul sa investesc in fabrici de tipul respectiv sau sa cumpar pur si simplu de la dealer?

  9. #769
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Quote Originally Posted by T0nYkuLz View Post
    ce imi sugerati daca aflu la docuri ce tip de drog va cumpara vaporul sa investesc in fabrici de tipul respectiv sau sa cumpar pur si simplu de la dealer?

    Cumperi de la dealer (daca mai gasesti).
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  10. #770
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by SadAngel View Post
    Ti-au spus deja altii ca trebuie sa ai o relatie de "prietenie" cu respectivul user, fie ea stabila sau intimplatoare (cu rosu). Dar ideea nu este sa-l omori decit in masura in care doresti ca acel user sa ia o pauza sau daca te intereseaza contorizarea victimelor. Altfel, mai bine il bati (lupta dreapta, zi de vara pina-n seara sau "perversa" de la Tirgu Ocna, Rahova, Jilava, Tirgsor... ce mai conteaza?) in asa fel incit sa i-o tragi in freza fara sa-l ai pe constiinta (vorba vine). Cu cit userii implicati in altercatie au caracteristici mai apropiate, cu atit skill-ul transferat de la un user la altul va fi mai mare.
    oky am inteles ms tuturor

 

 

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •