Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Guest

    Default

    EspanaSA ... banu va ramane pana cand incepe noua runda intelege si data viitoare nu mai fa greseala asta ! INTELEGE : THIS IS THE RULES !

  2. #32
    Guest

    Default

    Sincer ,acum m-am cam bagat si eu aiurea in cazul asta...nu cunosc prea multe si nu ma pot pronunta cine e vinovat . Doar ca nu era normal deloc sa nu se poata intra si de pe alt IP .
    In alta ordine de idei ,EspanaSA...nu ne mai place Romania chiar deloc ? Inteleg ,o fi mai bine la cules de capsuni ,dar...lasa-ne si pe noi sa traim si nu mai repeta obsesiv numele tarii respective .Nu de alta ,dar si acolo sint oarecare probleme si nici salariile nu mai sint mai mari decit la noi...asa ca nu e nici un motiv de mindrie ,Iberia nu este Scandinavia Ma rog ,poate sint subiectiv , dar chiar nu conteaza de unde vii si nici ce loc ocupi...daca ai dreptate ,iti doresc sa se rezolve situatia chiar daca ai fi din Zimbabue ,cu trasaturi mongoloide ,provenit din tata papuas si mama din Proxima Centauri...
    Repet ,nu cunosc situatia si nu ma pot pronunta ,dar daca nu exista toate atributele care sa constituie savirsirea infractiunii de furt de conturi ar trebui sa-i fie ridicata pedeapsa baiatului . In caz contrar ,pedepsele ar trebui sa fie mai mari chiar...am vazut si jucatori care au furat conturi iar dupa 2-3 luni jucau fara probleme ,desi pedeapsa adecvata ar fi fost ban permanent .In schimb...neah ,nu mai spun de banari date dupa bunul plac...nu-i asa ca n-am zis nimic ?)
    Oricum ,unele din actualele reguli sint foarte inflexibile ,in timp ce altele pot fi modelate in functie de bunul plac al celor care le aplica. Cred ca ar trebui revizuit complet setul de reguli. Inainte parca erau mai clare.Nu vreau sa par conservator ,dar as da citeva exemple :
    1. Desi aproape toata lumea injura pe toata lumea,nimeni nu stie daca acest comportament este permis sau nu la ora actuala...in schimb ,exista ban permanent pentru "bad behaviour" fara ca cineva sa fi injurat ,ci doar pentru lezarea intereselor cuiva;
    2.Pe chat-ul denumit "strada" mai exista regula potrivit careia se comunica doar in limba tarii respective si in limba engleza ca limba universala ?Nu de alta ,dar la anumite ore discuriile par tinute intr-un dialect esperando cu multe influente iberice ,un amestec de portugheza ,spaniola ,italiana si engleza plus doua-trei cuvinte romanesti la care pesemne ca respectivii nu stiau sa le traduca,desi toti cei care participa la respectiva conversatie cunosc romana si engleza.Nu vreau sa fac nominalizari ,ma refer doar la faptul in sine;
    3.Regula #7 este complet ignorata de unii jucatori.Sint unii care de trei ani tot repeta aceleasi absurditati ,cu fix aceleasi cuvinte.Altii se cred si mai smecheri ,si isi angajeaza iepurii in asa zise "discutii" de genul "one man show";
    4.Exista "fight chat" ,exista si topic pe forum pentru ganguri ... cu toate acestea , cele mai uzitate expresii pe strada sint "1vs1 careva ?" ori "gang add me"( deja celebrul "pala ton gagn add me" ).Si aceasta tema se inscrie tot la nerespectarea regulii #7;
    5.Din de in ce mai multe anunturi "vind cont".Din cite stiam eu ,nu poti instraina un bun care nu-ti apartine...contul este in proprietatea jocului ,iar TheCrims.com acorda doar drept de uzufruct unui jucator dupa inregistrare;
    Si as putea continua mult ..."mult si bine" nu pot spune ,deoarece nu mi se pare deloc bine ca se incalca regulile ,ori ca acestea nu sint clare.Este adevarat ,nici un regulament nu poate acoperi toate situatiile limita posibile ,dar se poate lucra la un set de reguli care duca la micsorarea numarului acestor situatii.
    Aaa...uite ca mi-am facut de cap in seara asta...am profitat de faptul ca pot intra pe forum si mi-am luat iar urechile la purtare.Si ,de data asta recunosc ,postarea mea poate fi considerata offtopic ,neavind legatura decit tangential cu subiectul initial.Iar pentru cei care m-au acuzat ca nu am adus niste probe ,tin sa-i anunt si pe aceasta cale ca nu aveam cum ,la momentul respectiv fiind banat pe forum nu 5 zile ,ci mult mai multe.Dar deja nu mai este de actualitate.Din raspunsurile Afunei si ale lui Mororus mi-am dat seama ca nu sint Don Quichote sa ma lupt cu morile de vint ,si nici vreun Marian Iancu din Timisoara sa port singur un razboi cu F.R.F. Chestia este ca eu nu am mintit ,asa ca pot dormi linistit noaptea ,si nu ma poate acuza nimeni de lipsa de caracter.Altii m-au acuzat ca n-am fost de acord cu schimbarea atunci cind strada romana a fost inchisa...am expus deja motivele pentru care m-am opus ,dintre doua rele o alegi pe cea mai mica si nici n-am vrut sa fiu in aceeasi barca cu cei care injurau pe aici (cu referire clara la Terror si Killerbot).Poate ca nici nu voi mai cere vreodata o schimbare ,trebuie sa si pui altceva in loc ,si nu prea mai exista arie de selectie.E adevarat ,inca mai sint citiva oameni de caracter in acest joc...putini ,din ce in ce mai putini ,dar si acestia vor dispare.Asadar ,cui ar servi o asemenea schimbare ?Jocul deja apartine celor fara bun simt ,asta o vedem in toate chaturile TC-ului...Cei civilizati sint priviti doar ca niste intrusi. Considerindu-ma si eu un strain in acest joc ,nu voi mai avea pretentii .Unilateral ,voi considera "aproape inchis" conflictul cu actuala conducere.Oricum ,un conflict poate fi constructiv doar cind este un conflict de idei ,dus impotriva unor oameni care au idei...si care vor si altceva in afara intereselor materiale.Pur si simplu m-am saturat de conflicte ,din lipsa unor oponenti puternici si inteligenti,pe care sa ii pot respecta.Cu sau fara voia mea ,conflicte vor mai fi ,mai ales conflicte in care voi fi implicat ,mai ales atita timp cit strada va fi populata majoritar de catre neispraviti.Asa ca imi voi vedea linistit de relaxare...cum se spune ,"ciini latra ,ursul trece"...iar in bancuri si in jocuri ,ce poate ursul poate si iepurasul
    Last edited by IepureZapacit; 04-02-2009 at 10:57 PM.

  3. #33
    Guest

    Default

    Moaaamaaa! Ce mult am scris...cred ca nu erau morcovii proaspeti !

  4. #34
    Guest

    Default

    ma rog ...cum spui tu Nelutzu ...dar ce treaba am eu cu spania ma ?da sunt in spania ...muncesc sunt aici de 3 ani shi ceva,nu la capsuni ) dar in fine .
    Numele EspanaSA chiar la inceput de runda am jucat cu unu shi neam gandit cum sa punem numele ...am vrut sa punem EspanaSA(SA fiind de la "comunitatea SA" cika el spune k SA 4 ever ...dar in fine shi mai era sa punem un nume "LosExtranjeros">>>adika cei din alta tara,nu spanioli.dar am zis k asta "LosExtranjeros" e prea de tot k ne primim banu de urgentza ...e prea umilitor shi am ramas cu numele ala ...in fine...eu nu am nimik cu spania sau romania ...am plecat din romania pt probleme personale,financiare ...ca orice roman care pleaca din romania in alta tara sa munceasca,sa gaseasca un "trai"mai bun desi ca acasa nu e nicaieri.eu nu mam dat mare k sunt din spania sau orice fel de treburi spui tu.nu sunt singuru roman din spania care scrie aici la Suppor Roman.in fine ...noapte buna la totzi ...shi bafta ...

  5. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Nu vad rostul continuarii acestui topic.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •