Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 37
    Guest

3 boyutuda pek fazla övmeyin , geçen tv de 3 boyutlu film izliyodum hesapta ama eskisi gibiydi değişen bişe yok

Guest

Quote Originally Posted by EmReFoReVeR View Post
    3 boyutuda pek fazla övmeyin , geçen tv de 3 boyutlu film izliyodum hesapta ama eskisi gibiydi değişen bişe yok
    Filmler zaten 3 boyutlu olur

Guest

Yoo hayır

Guest

Quote Originally Posted by EmReFoReVeR View Post
    Yoo hayır
    En,Boy,Yükseklik = 3 Boyuttur..
    En,Boy,Yükseklik,Zaman = 4 Boyut Yani Gerçek olan boyut

Anasınıfı öğretmenim böyle söylemişti...

Guest

Normalde 3 boyutlu olsaydı o filmi 3 boyutlu diye abartmazlardı :ç

Guest

Quote Originally Posted by TrinitySoul View Post
    En,Boy,Yükseklik = 3 Boyuttur..
    En,Boy,Yükseklik,Zaman = 4 Boyut Yani Gerçek olan boyut

Anasınıfı öğretmenim böyle söylemişti...
    Zaman 4. Boyut olarak kabul edilir. Bu konuda haklısın...

Alansal olarak hesaplanabilen görüntüler 2 boyuttur. Senin de dediğin gibi bu görüntüye en veya derinlik katılırsa görüntü 3. bir boyut kazanır.

Ama 3 boyutlu filmin mantığı şu şekilde açıklanıyor. Film ardarda gelen görüntülerden oluştuğu için aslında her bir karesi 2 boyutlu bir görüntü tasviridir. 3 boyutlu film teknolojisi ise hareketi (dolayısıyla zamansal döngüyü) barındırdığı için her bir kare birçok görüntüden oluşur.

Kısacası 2 boyutlu bir filmi herhangi bir anda "Pause" ettiğinizde sadece sabit bir görüntüyle karşılaşırsınız, ama 3 boyutlu bir filmi "Pause" ettiğinizde üst üste geçmiş birçok görsel vardır.

Tabi şu an ki 3 Boyutlu sinemalar bu duruma henüz pek de erişemediği için Emre'nin de dediği gibi vasat örneklerle karşılaşıyoruz

Guest

Quote Originally Posted by reddimiras View Post
    Zaman 4. Boyut olarak kabul edilir. Bu konuda haklısın...

Alansal olarak hesaplanabilen görüntüler 2 boyuttur. Senin de dediğin gibi bu görüntüye en veya derinlik katılırsa görüntü 3. bir boyut kazanır.

Ama 3 boyutlu filmin mantığı şu şekilde açıklanıyor. Film ardarda gelen görüntülerden oluştuğu için aslında her bir karesi 2 boyutlu bir görüntü tasviridir. 3 boyutlu film teknolojisi ise hareketi (dolayısıyla zamansal döngüyü) barındırdığı için her bir kare birçok görüntüden oluşur.

Kısacası 2 boyutlu bir filmi herhangi bir anda "Pause" ettiğinizde sadece sabit bir görüntüyle karşılaşırsınız, ama 3 boyutlu bir filmi "Pause" ettiğinizde üst üste geçmiş birçok görsel vardır.

Tabi şu an ki 3 Boyutlu sinemalar bu duruma henüz pek de erişemediği için Emre'nin de dediği gibi vasat örneklerle karşılaşıyoruz
    Tamam öğrendim şimdi... Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.. ama 3 Boyutlu filmleri izlerken gözlükte takmak gerekmiyormu ? Özel bi gözlükleri varya...

Guest

Quote Originally Posted by TrinitySoul View Post
    Tamam öğrendim şimdi... Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.. ama 3 Boyutlu filmleri izlerken gözlükte takmak gerekmiyormu ? Özel bi gözlükleri varya...
    Ukalalık yapmak için söylemedim. Animasyona ilgim vardı o yüzden bildiklerimi paylaşmak istedim. O bahsettiğin gözlüklerden bende de vardı, 1995 yılbaşı için almıştım. Sözümona Show TV 3 boyutlu yılbaşı programı hazırlamıştı. Ama hiçbir numarası yoktu, hüsrana uğradım

En son CNBC-E'de CHUCK adlı diziyi izlemek için aldım, ama diziyi izlemeye vakit bulamadım.

Dünyanın en ünlü çizgi dizisi ONE PIECE ben bütün bölümlerini 8 yaşından beri kaçırmıyorum onu seyret Fuji TV de şu an yayınlanıyor...

Guest

Evet özel gözlükleri var.