Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Guest

    Arrow cum afecteaza proeficientza si skilul la arme ?

    miam luat distrugatorul, desi nu am skilul sau proeficienta recomandata
    in ce mod ma afecteaza asta ? si ce inseamna

  2. #2
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by kiddu24 View Post
    miam luat distrugatorul, desi nu am skilul sau proeficienta recomandata
    in ce mod ma afecteaza asta ? si ce inseamna
    proeficienta categoria armei
    de ex. daca ai mitraliera si dai spargeri cu ea activata faci damage si la distrugator chiar dc nu este activat sau cumparat
    damage = cata forta adauga arma ta la skillu actual distruagator 0 - 1000 minim dar poate ajunge si la 2000

  3. #3
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by kiddu24 View Post
    miam luat distrugatorul, desi nu am skilul sau proeficienta recomandata
    in ce mod ma afecteaza asta ? si ce inseamna
    Proeficienta armei este abilitatea de a folosi o anumita arma . Folosind in mod repetat o arma proeficienta sa se mareste ,iar aceasta crestere se aplica intregii categorii de arme din care face parte cea folosita ,nu insa si celorlaltor categorii .
    In cazul tau ,din cauza faptului ca skill-ul tau este mai mic decit cel recomandat ,si proeficienta armei este scazuta . In calcule ,aceasta diferenta se transpune printr-un damage minim egal cu valoarea minima a duritatii ,nu a minimei inscrise in coloana "Max damage" ,iar in practica calculului skill-ului total folosesti valoarea minima inscrisa in coloanele "duritate" sau "damage". Cu alte cuvinte ,exista sanse foarte scazute ca arma sa atinga duritatea maxima .
    Din cite stiu ,aceasta caracteristica (proeficienta) s-a introdus ca o explicatie la componenta aleatorie deja existenta si cu tendinta clara de a mari suspansul datorat hazardului acestei componente matematice . Poate ca ideea a fost buna la baza ,dar ea aproape anuleaza sansele de optimizare in cazul spargerilor si mai ales al atacurilor si ,alaturi de masurile de protectie luate de Ebichuman ( introducerea codurilor captcha si a intrebarilor stupide) si a masurii de a permite injuraturile ,au dus la o desfasurare greoaie a jocului si ,in consecinta ,la o diminuare drastica a atractivitatii . Chiar daca statistica arata un numar aproape neschimbat de conturi , multe din aceste conturi sint inactive iar numarut de jucatori a scazut vertiginos. Iar calitatea umana a multor jucatori este cea becaliana . Dar si despre aceste aspecte
    s-a mai discutat ,iar parerile noastre oricum nu conteaza .
    Cam asta inseamna si nu cred ca pe tine te poate afecta in vreun anumit mod...poate doar contul tau sa fie afectat cu ceva .

    P.S. : Nu cred ca poate fi vorba despe necro-thread aici , am dorit doar sa dau o explicatie detaliata . In cazul existentei unei rubrici F.A.Q., propun o "cosmetizare" a acestei explicatii care sa o faca abordabila oricarui jucator si transferul in acea rubrica . De fapt aceasta rubrica exista sub numele de "Intrebari simple/Raspunsuri simple" dar ,din pacate , nu mai are prestanta necesara ...si pentru asta vinovati nu sint moderatorii.
    Last edited by Delicate; 11-25-2009 at 08:53 PM.

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Posts
    245

    Default

    multumim dani pt raspunsuri

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •