Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Guest

    Default "Prieteni de incredere"

    Din cite stiu eu ,odata cu introducerea optiunilor "prieteni de incredere" si "Seteaza modul iepurelui" ,se interzice instraintarea parolei unui cont in vederea logarii altcuiva pe contul respectiv . In discutia redata mai jos ,se vede ca aceasta regula nu se respecta .In mod normal ,ori userii vinovati pentru nerespectarea acestei prevederi vor lua ban ,ori s-a strecurat un neadevar in spusele respectivului ,si sint userii aceleiasi persoane ...nu de alta ,dar la ora 0:44 se pare ca acelasi individ s-a logat si pe contul 'MahreeTirata".
    Rog pe cei indreptatiti sa verifice daca s-au incalcat regulile .Daca nu ,imi voi cere scuze pentru deranj .

    Attachment 571
    Last edited by Delicate; 11-27-2009 at 04:00 AM.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    The Crims - Powered By Kayako eSupport

    Trimiti un ticket pe adresa de mai sus. Completezi campurile aferente si spui ca banuiesti persoanele respective ca fac "improper sharing". Si da, in principiu ai dreptate
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  3. #3
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kirk View Post
    The Crims - Powered By Kayako eSupport

    Trimiti un ticket pe adresa de mai sus. Completezi campurile aferente si spui ca banuiesti persoanele respective ca fac "improper sharing". Si da, in principiu ai dreptate
    Multumesc ,dar data trecuta cind am trimis un ticket am primit urmatorul raspuns de la BlueBaby :

    "Hello,

    only owner of accounts can report stolen accounts. this account is not your, ask to the owner to report it. anyway, i didnt find any hack signs in it.

    thanks for using our support center. have a nice game."

    Cu alte cuvinte ,e ca si cum te-ai astepta de la cineva care foloseste boti sa se raporteze singur Sincer sa fiu ,mi se pare o regula tare ciudata...
    Si data trecuta era vorba despre aceeasi persoana .Totusi ,prin fraza "anyway, i didnt find any hack signs in it." am primit raspunsul pe care il banuiam . Dar sint sigur ca nu mai merge si a doua oara...oricum ,as fi preferat un raspuns cit se poate de clar ,m-am saturat sa tot citesc printre rinduri...
    Last edited by Delicate; 11-27-2009 at 01:11 PM.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Ceea ce ti-a raspuns Blue mi se pare logic. In momentul in care ti se fura masina, tu mergi la Politie sa reclami furtul, nu-l trimiti pe vecinul de la 3.

    Dar cazul asta este diferit, tu raportezi o incalcare a regulamentului in ceea ce priveste accesul pe cont, nu raportezi faptul ca X i-a furat contul lui Y, tu fiind un terţ in aceasta situatie, sa spunem Z. Intelegi?
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  5. #5
    Guest

    Default

    In ambele cazuri pe care le-ai descris sint tert ,daca exista macar alte doua persoane implicate...dar tot o incalcare a regulamentului se numeste . Asta DOAR DACA nu cumva este vorba de conturile aceluiasi jucator ,iar in acest ultim caz nu mai exista infractiunea raportata ,ci doar un flood amarit si nevinovat .
    Regulamentul este destul de confuz ,asa ca nu are rost sa mai insist ...desi o rezolvare a cazului prezentat ar fi putut scuti "strada" de multe viitoare scandaluri . Multumesc si scuze pentru deranj .

  6. #6

    Default

    ) Dani esti de belea.au vazut toti cat esti de distrus.inca incerci sa ii mai convingi ca tu esti ala sanatosu de aici=))?

  7. #7
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by bornassasin View Post
    ) Dani esti de belea.au vazut toti cat esti de distrus.inca incerci sa ii mai convingi ca tu esti ala sanatosu de aici=))?
    Am incercat sa lamuresc problema logarii pe contul "BornAssasin" . Cit priveste sanatatea mentala ,Victore ,ii las pe altii care ne cunosc indeajuns de bine pe amindoi sa traga concluziile ...daca mai este nevoie ,desi nu cred... tu esti acela care te dai drept guru,nu eu . In mod normal ,ar fi trebuit sa incerci sa te dezvinovatesti deoarece ai incalcat regulamentul...ori regulile 2-4 ,ori regula 7( mai degraba) .Sau , daca te stiai nevinovat ,sa ceri chiar tu lamurirea acestui eveniment . In schimb ,tu incerci sa produci si aici scandal ,cum ai facut si atunci pe strada...iar un nou scandal nu face altceva decit sa le acutizeze pe cele deja existente . Risul ( ) ,=)) ) iti tradeaza nervozitatea...ti-a trecut glontul pe la ureche ,nu-i asa ? Oricum , aceasta interventie grosolana a ta demonstreaza ca am avut dreptate cind am spus ca "o rezolvare a cazului prezentat ar fi putut scuti "strada" de multe viitoare scandaluri ". Si nu te voi lasa sa faci si aici ,pe forum , circul care-l faci sau ii pui pe altii sa-l faca pe strada .Sau ,daca doresti ,fa-l singur...eu nu-ti voi mai acorda atentie si voi incerca sa pastrez o atitudine civilizata pe forum .

    P.S. : Faptul ca am spus "Victore" nu trebuie sa mire . Un presupus "Radu" nu ar fi spus "sanatosu" ,ci "sanatosul" ,si mai ales ar fi intrebat ce s-a intimplat de s-a ajuns aici ,presupunindu-se ca ar fi fost strain de scandalul creat de individul care s-a logat pe contul sau . Totodata ,userul "Mahree" ar fi avut ocazia de a demonstra ca nu este cine spun eu ca este . Desi aceste considerente nu au legatura cu speta expusa , il sfatuiesc sa profite de ocazie si sa ceara chiar el rezolvarea acestei incalcari a regulamentului .Eu ma multumesc doar sa raportez acest caz...las persoana/persoanele in cauza sa mearga mai departe pentru a arata ca nu am dreptate . Nu doare deloc...este necesara doar o citire a IP-urilor de pe care s-a facut logarea pe respectivele conturi pe o perioada de maxim doua saptamini ( perioada in care ,si in cazul folosirii provider-ului RDS-RCS , IP-urile alocate in mod automat incep sa se repete ) . Poate asa s-ar oferi un raspuns macar partial si in dilema asupra afectiunilor psihice ale fiecaruia . Pina atunci ,orice jignire a uneia din parti nu face altceva decit sa se culpabilizeze pe sine . Dar ,repet ,acesta este un forum , si nu trebuie sa aducem si aici scandalul de pe strada...nu mai mult decit este deja .
    Last edited by Delicate; 11-29-2009 at 04:42 AM.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •