Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. #1
    Guest

    Default pot acesa contul de pe mai multe ip`uri ?

    salut . eu mai stau cu zilele pe la prietena mea . si ma joc de la ea thecrims , e o problema ca imi acesez contul de pe 2 ip`uri (al ei si al meu ) ? pana acu nu l`am acesat de la ea. precizez ca joaca si ea thecrims.. dar cateodata asa..nu prea stie

  2. #2
    Guest

    Default

    nu poti intra cu parola de pe 2 ip-uri diferite . fa-ti relatie de incredere cu alt cont si cand esti la ea intri cu relatia , iar de acasa cu parola .

  3. #3
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Romania View Post
    nu poti intra cu parola de pe 2 ip-uri diferite . fa-ti relatie de incredere cu alt cont si cand esti la ea intri cu relatia , iar de acasa cu parola .
    Ba da , se poate si este perfect regulamentar . Altfel ,cei care au ca provider RDS nu ar mai putea juca , stiut fiind faptul ca acest provider aloca automat o plaja de ID-uri disponibile fiecarui utilizator ,iar acestea se pot schimba ,tot automat ,si de zece ori intr-o zi...E adevarat , in aceste conditii incalcarea regulilor (2.) si (3.) este foarte greu de demonstrat , dar oricum aceste reguli sint destul de ambigue . Dar cel mai bine ar fi ca la aceasta intrebare sa-ti raspunda un membru TCCrew deoarece exista o multitudine de interpretari ale regulamentului .
    Asadar ai voie , Zeffy , dar nu este indicat sa faci asta...risti sa ramii doar cu contul . Daca nu-ti da nimeni un GA zdravan ca sa te faca sa te lasi de joc , atunci s-ar putea ca prietena "sa-ti dea papucii"
    Last edited by SadAngel; 01-07-2010 at 10:28 AM.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Stuttgart/Germany
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by SadAngel View Post
    Ba da , se poate si este perfect regulamentar . Altfel ,cei care au ca provider RDS nu ar mai putea juca , stiut fiind faptul ca acest provider aloca automat o plaja de ID-uri disponibile fiecarui utilizator ,iar acestea se pot schimba ,tot automat ,si de zece ori intr-o zi...E adevarat , in aceste conditii incalcarea regulilor (2.) si (3.) este foarte greu de demonstrat , dar oricum aceste reguli sint destul de ambigue . Dar cel mai bine ar fi ca la aceasta intrebare sa-ti raspunda un membru TCCrew deoarece exista o multitudine de interpretari ale regulamentului .
    Asadar ai voie , Zeffy , dar nu este indicat sa faci asta...risti sa ramii doar cu contul . Daca nu-ti da nimeni un GA zdravan ca sa te faca sa te lasi de joc , atunci s-ar putea ca prietena "sa-ti dea papucii"
    ai auzit de clasa de IP ? (think)

  5. #5
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by serbanRullz View Post
    ai auzit de clasa de IP ? (think)
    Intimplator ,lucrez in domeniu...asa ca mai bine taci ,daca n-ai nimic interesant de spus . Ramii la ipoteticele tale capsuni ,poate acolo te pricepi mai bine
    Totusi n-as vrea sa se ajunga la alta cearta doar pentru ca unii au chef sa faca pe desteptii...Rog un membru TCCrew sa-i raspunda omului la intrebare apoi sa inchida acest topic .
    Last edited by SadAngel; 01-12-2010 at 06:19 AM.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Stuttgart/Germany
    Posts
    133

    Default

    zii la sefu tau sa te concedieze k esti varza,raspunsul este deja dat de alex....se poate intra doar de pe 1 singur ip(in cazul celor cu ip routabil adminii se uita dupa clasa de ip)iar celalalt ip sa fie relatie de incredere.oricum stai linisit ca adminii nu au timp sa se uite pe totzi jucatorii "mai mici"...bafta la joc ...:d

  7. #7
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Tu esti bagator de seama liber profesionist ,sau te-a pus seful...aaa,stapinul...sa tipi la mine ?
    Daca eu am chef sa intru si de-acasa si de la servici ,o fac...asta nu intra sub incidenta nici unei reguli ,iar clasa de ip-uri nu este nici macar asemanatoare ,darmite identica .
    Si ca sa te lamuresc ,pentru a nu mai repeta aceeasi prostie si alta data ,RDS-ul "s-a cam ingrasat" si are nevoie de multe clase de IP-uri ,oricum mai multe decit stii tu sa numeri ,baietas ...de aceea se foloseste o alta expresie ("plaja de IP-uri",sau si mai corect ar fi fost "plaja de clase de IP-uri"),pe care tu nu o intelegi .
    Chiar era musai sa faci scandal pe forum ? Alta data cind iti mai vine cheful de cearta ,fa-o pe chat...nu vreau sa mai iau vreun ban din cauza vreunui coate-goale presupus capsunar ca tine...
    Rog un membru TCCrew sa inchida acest forum...cred ca raspunsurile sint suficiente.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Stuttgart/Germany
    Posts
    133

    Default

    Domnule SadAngel de 46 ani ,veziti de copiii/nepotii tai shi lasa "baietasii" sa joace jocul asta,nu e de tine...
    In primul rand eu doar te-am contrazis,nu te-am jignit ceea ce e cu totul diferit.daca primesti ban este pt limbajul tau,nu pt altceva.Tu poti sa intrii de unde vrei de acasa/servici/ de unde doresti tu.Nici un admin nu o sa se uite pe un "n00buletz" ca tine.in legatura cu clasa/plaja de ip intr-un fel ai dreptate...dar nu in totalitate.Poate nu am eu cat experienta ta in acest domeniu,dar crede-ma ca am destule cunostinte cat sa te contrazic.

    ps: Sa ai o zii buna

  9. #9
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by serbanRullz View Post
    Domnule SadAngel de 46 ani ,veziti de copiii/nepotii tai shi lasa "baietasii" sa joace jocul asta,nu e de tine...
    In primul rand eu doar te-am contrazis,nu te-am jignit ceea ce e cu totul diferit.daca primesti ban este pt limbajul tau,nu pt altceva.Tu poti sa intrii de unde vrei de acasa/servici/ de unde doresti tu.Nici un admin nu o sa se uite pe un "n00buletz" ca tine.in legatura cu clasa/plaja de ip intr-un fel ai dreptate...dar nu in totalitate.Poate nu am eu cat experienta ta in acest domeniu,dar crede-ma ca am destule cunostinte cat sa te contrazic.

    ps: Sa ai o zii buna

    Inteleg ca nu ai experienta mea in domeniu si ma contrazici aiurea...dar nici cu matematica nu stai prea bine Mai incearca operatiile aritmetice , peste doua saptamini te mai bag eu in seama si te intreb daca ai aflat citi ani am .Pina atunci , vad ca nu intelegi sa te potolesti si ,in consecinta ,iti voi acorda permisiunea de a vorbi singur .
    Sa ai si tu o zi la fel de buna

  10. #10
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Recitind , am inteles de ce persoana care se crede vedeta in Spania (ehh ,proxy-ul face minuni ,astfel dictonul "Lacoste is anywhere" se aplica si la sate ) a sarit cu gura pe un "n00buletz" ca mine ,incercind sa-mi indice si cum sa-mi traiesc viata in perspectiva perpetuarii speciei
    ( apropos ,avind grija prea mult de vietile altora s-ar putea sa uite sa si-o mai traiasca in realitate pe a lui)...scrisesem "ID-uri" in loc de "IP-uri" . Uite ca si eu mai gresesc din cind in cind ,si-mi fac "mea culpa"...dar in nici un caz nu folosesc expresii gen "zii","k","veziti","shi","intrii",si nici nu confund cifra zero cu litera "o", ca sa nu mai vorbesc de greselile sale de logica...Imi asum greselile mele ,dar nu si aberatiile altei persoane si nici cheful sau de scandal.
    As face o precizare : eu i-am raspuns lui "Romania",dupa cum se poate vedea si din quote ,ca nu este interzis sa intri de pe doua IP-uri (normal ca ,fiind doua, sint si diferite ) . Insa in situatia ta ,Zeffy ,acest lucru nu este recomandat . Desi doua sau mai multe persoane au voie sa se logheze de pe acelasi calculator ,in anumite cazuri se poate interpreta si ca "o incalcare a regulamentului in ceea ce priveste accesul pe cont" ...nu cred ca poate fi si cazul tau ,dar cel mai bine este sa eviti aceasta situatie . Totusi ,la aceasta problema ar fi bine sa raspunda un membru TCCrew...daca raspunsul va fi unul pozitiv ,practic ai avea girul sau...dar tocmai din acest considerent ma indoiesc de un raspuns pozitiv ( sa fim seriosi ,nimeni nu si-ar asuma raspunderea pentru a gira o ulterioara eventuala incalcare a regulamentului ) .Pe de alta parte ,daca ar face-o ,ar arata ca au simtul raspunderii...recunosc ,acum incerc sa-i aţiţ ( aţâţ) putin ,poate se vor implica ceva mai mult si vor mai domoli si scandalurile de pe "strada". Oricum ,ei sint cei mai in masura de a da un raspuns la intrebarea ta.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •