Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 104

Thread: bv Serbane

  1. #1
    Guest

    Thumbs up bv Serbane

    Ai fak bn ma Serban k ai intrat in crew... vad k aqm se tem sa ramana fara lucru altii si sau pus pe trb
    de mult nu se mai vede cv activitate pe forumul romanesc (inafara de kirk care rapunde la intrebari si inchide off topicuri).
    Last edited by vash; 02-04-2010 at 11:07 PM.

  2. #2
    Guest

    Default

    ca e si multa treaba al naibii! lor nu le trebuie oameni competenti,oameni cu caracter,sange in instalatie...u got me? le trebuie catei,pupincuristi... au fost alti moderatori pe forumul asta,stiu ei despre cine vorbesc..si nu s-au inteles? stii de ce?

  3. #3
    Guest

    Talking

    Quote Originally Posted by EchipaRacheta View Post
    ca e si multa treaba al naibii! lor nu le trebuie oameni competenti,oameni cu caracter,sange in instalatie...u got me? le trebuie catei,pupincuristi... au fost alti moderatori pe forumul asta,stiu ei despre cine vorbesc..si nu s-au inteles? stii de ce?
    nu am acuzat pe nimeni de nimic...am zis doar ca nu este destul de bine gestit forumul fara suparare pentru moderatori, forumul romanesc se rezuma numai la raspunsuri seci, ati zis ca playeri nu sunt destul de maturi, ca nu sunt "politicosi", dar v.ati gandit vreodata ca daca nu sunteti asa de superficiali si sa nu vorbiti cu superioritate poate lumea o sa fie mai educata si sa va respecta mai mult ?
    poate asta o sa va faca sa reflectati si sa lasati lumea sa isi exprime parerea, desigur in mod pacific si educat
    Last edited by vash; 02-05-2010 at 11:45 AM.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Romania, Bucharest
    Posts
    198

    Default

    Exact asta incercam sa facem. Sa va dam ocazia sa va exprimati liber. Daca pentru tine a te exprima liber inseama a incalca regulamentul forumului este insa o alta discutie. Fii sigur ca in acest caz vom interveni cu un avertisment sau alte masuri in functie de situatie. Sa te exprimi tu liber nu inseamna sa jignesti sau hartuiesti alt jucator care nu este de acord cu opinia ta.

    As vrea sa ma ajuti cu o lamurire. Sunt superficiala pentru ca incerc sa scriu corect si pentru ca nu imi bat joc de limba pe care o vorbesc? Este o manifestare de superioritate faptul ca incerc (poate ca uneori gresesc, dar macar stiu ca incerc) sa scriu cat mai corect, sa ma exprim cat mai clar, sa utilizez semnele de punctuatie, sa incep o propozitie cu litera mare? Eu credeam ca asta va ajuta sa imi intelegeti mai bine mesajele si elimina neintelegerile.

    Sa inteleg din sugestia ta ca ar trebui sa uit tot ce am invatat in scoala despre gramatica limbii romane? Daca asta imi ceri am sa iti raspund simplu si clar ca nu pot face acest lucru. De ce? Pentru ca ar insemna sa imi bat joc de mine.

    poate asta o sa va faca sa reflectati si sa lasati lumea sa isi exprime parerea, desigur in mod pacific si educat
    Am sa incerc acum sa iti dau un raspuns pe care sper sa nu il consideri sec ... sper sa te faca sa zambesti pentru ca eu personal am ras cu pofta cand am citit asta. Te poti exprima in orice fel doresti atata timp cat respecti regulamentul forumului ... asta include si modul altantic si indian de exprimare.
    Last edited by Kartusica; 02-05-2010 at 03:30 PM.

  5. #5
    Guest

    Default

    Pai da, dar vezi tu ca uneori topicurile sunt inchise doar pentru ca sunt contestati (si pe buna dreptate) unii oameni care de mult nu mai au absolut nicio legatura cu jocul. Chiar daca nu se foloseste un limbaj ''pacific'' sau ''atlantic'' cum zici tu. Consider ca ar trebui luate in seama si parerile jucatorilor. Chiar daca sunt in ''dezacord'' cu ''conducerea''. Mult succes.

  6. #6
    Guest

    Wink

    Quote Originally Posted by Kartusica View Post
    Exact asta incercam sa facem. Sa va dam ocazia sa va exprimati liber. Daca pentru tine a te exprima liber inseama a incalca regulamentul forumul este insa o alta discutie. Fii sigur ca in acest caz vom interveni cu un avertisment sau alte masuri in functie de situatie. Sa te exprimi tu liber nu inseamna sa jignesti sau hartuiesti alt jucator care nu este de acord cu opinia ta.

    As vrea sa ma ajuti cu o lamurire. Sunt superficiala pentru ca incerc sa scriu corect si pentru ca nu imi bat joc de limba pe care o vorbesc? Este o manifestare de superioritate faptul ca incerc (poate ca uneori gresesc, dar macar stiu ca incerc) sa scriu cat mai corect, sa ma exprim cat mai clar, sa utilizez semnele de punctuatie, sa incep o propozitie cu litera mare? Eu credeam ca asta va ajuta sa imi intelegeti mai bine mesajele si elimina neintelegerile.

    Sa inteleg din sugestia ta ca ar trebui sa uit tot ce am invatat in scoala despre gramatica limbii romane? Daca asta imi ceri am sa iti raspund simplu si clar ca nu pot face acest lucru. De ce? Pentru ca ar insemna sa imi bat joc de mine.

    Am sa incerc acum sa iti dau un raspuns pe care sper sa nu il consideri sec ... sper sa te faca sa zambesti pentru ca eu personal am ras cu pofta cand am citit asta. Te poti exprima in orice fel doresti atata timp cat respecti regulamentul forumului ... asta include si modul altantic si indian de exprimare.
    Imi pare rau si imi cer scuze daca te.am facut sa crezi asta, prin superficitate si superioritate m.am referit la inchiderea unor topicuri fara nici o avertizare, fara sa explicati dece l.ati inchis si in cazul off topicurilor sa incercati sa preveniti, pana acum am vazut ca ati dat putine sanse unor persoane ca sa remedieze cea ce au faccut.
    Totusi imi pare bine ca se poate tine o conversatie destul de pacifista si civilizata desi este o anumita tensiune in aer in perioada aceasta.
    Last edited by vash; 02-05-2010 at 03:21 PM.

  7. #7
    Guest

    Default

    Pacifista frate. Pacifista, ca iar esti luat la misto.

  8. #8
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by thelast1 View Post
    Pacifista frate. Pacifista, ca iar esti luat la misto.
    Nu ma intereseaza asa, daca sa inteles ideea sunt multumit sper ca topicul acesta va ramane
    Multumesc

  9. #9
    Guest

    Default

    se vede ca sunteti noi pe aici )) crezi ca ii intereseaza pe astia ca esti tu nemultumit sau alte alea? pai astea sunt probleme de cand e jocul ma)lumea joaca, se plictiseste, ei tot raman ... nu te-ai intrebat vreodata : bai, da pe ei cine i-a pus in functiile astea si pe ce motiv? OARE?

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Romania, Bucharest
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by thelast1 View Post
    Pai da, dar vezi tu ca uneori topicurile sunt inchise doar pentru ca sunt contestati (si pe buna dreptate) unii oameni care de mult nu mai au absolut nicio legatura cu jocul. Chiar daca nu se foloseste un limbaj ''pacific'' sau ''atlantic'' cum zici tu. Consider ca ar trebui luate in seama si parerile jucatorilor. Chiar daca sunt in ''dezacord'' cu ''conducerea''. Mult succes.
    Inchiderea topicurilor nu se face fara nici un motiv. Nu pentru asta suntem aici. Un topic este inchis doar atunci cand situatia scapa de sub control in sensul ca se folosesc cuvinte jignitoare, ca anumiti useri care posteaza in acel topic sunt hartuiti sau in cazul in care subiectul acelui topic incalca din start regulamentul forumului.
    Jucatorii pot solicita informatii sau cere explicatii iar membrii echipei TC vor raspunde la aceste solicitari, dar asta nu inseamna ca membrii echipei TC pot fi hartuiti doar pentru simplul motiv ca unii jucatori nu sunt de acord cu deciziile noastre.
    Nu cred ca a fost cazul pe acest forum sa solicitati o explicatie si sa nu o primiti. Ca acea explicatie v-a deranjat sau ca nu a fost ceea ce asteptati este o alta poveste.
    Asa cum puteti vedea in regulament putem inchide absolut orice topic fara sa fie nevoie sa dam absolut nici o explicatie (cu toate acestea niciodata nu s-a intamplat asa ceva). Aceasta este o prevedere a regulamentului forumului. Asa cum este scris si acolo pentru a putea posta pe forum trebuie sa acceptati regulamentul, deci si aceasta prevedere. Pur si simplu asa stau lucrurile. De ce? Pentru a intelege asta o sa incerc sa va explic ce insemna sa fii moderator.
    Sa moderezi un forum nu insemna sa fii aici doar pentru a raspunde la intrebari. Nu asta este treaba unui moderator. Sa moderezi un forum insemna sa ai grija ca fiecare user sa isi poata exprima punctul de vedere in mod liber, sa urmaresti firul discutiilor si sa incerci sa le pastrezi intr-un cadru care sa respecte regulamentul. Pentru a putea face acest lucru ai mai multe instrumente, ca de exemplu optiunile de a avertiza userii, de a inchide topicuri, de a sterge topicuri, inclusiv de a edita topicuri (cu toate ca foarte rar folosim aceasta optiune ... eu personal am ales sa nu o folosesc din respect pentru useri si pentru ca pe mine personal m-ar deranja ca cineva sa vina si sa imi modifice ceea ce am postat deoarce acea persoana nu ar sti exact ceea ce eu am vrut sa exprim in acel post) si ca ultima masura de a bana.
    De fiecare data incercam sa urmam acesti pasi. Se ajunge la banare ca ultima solutie si nu asta este ceea ce noi ne dorim. Imi pare rau ori de cate ori se ajunge la aceasta solutie. Incercati si voi sa va ganditi un moment ... chiar credeti ca ma trezesc eu asa dimineata si nu gasesc ceva mai bun de facut decat sa va inchid topicurile? Ce satisfactie mi-ar putea aduce acest lucru? Nici unu din noi nu este un jucator activ asa ca nu se pune problema ca am avea simpatii sau antipatii fata de voi ca jucatori.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •