Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 104

Thread: bv Serbane

  1. #11
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kartusica View Post
    Inchiderea topicurilor nu se face fara nici un motiv. Nu pentru asta suntem aici. Un topic este inchis doar atunci cand situatia scapa de sub control in sensul ca se folosesc cuvinte jignitoare, ca anumiti useri care posteaza in acel topic sunt hartuiti sau in cazul in care subiectul acelui topic incalca din start regulamentul forumului.
    Jucatorii pot solicita informatii sau cere explicatii iar membrii echipei TC vor raspunde la aceste solicitari, dar asta nu inseamna ca membrii echipei TC pot fi hartuiti doar pentru simplul motiv ca unii jucatori nu sunt de acord cu deciziile noastre.
    Nu cred ca a fost cazul pe acest forum sa solicitati o explicatie si sa nu o primiti. Ca acea explicatie v-a deranjat sau ca nu a fost ceea ce asteptati este o alta poveste.
    Asa cum puteti vedea in regulament putem inchide absolut orice topic fara sa fie nevoie sa dam absolut nici o explicatie (cu toate acestea niciodata nu s-a intamplat asa ceva). Aceasta este o prevedere a regulamentului forumului. Asa cum este scris si acolo pentru a putea posta pe forum trebuie sa acceptati regulamentul, deci si aceasta prevedere. Pur si simplu asa stau lucrurile. De ce? Pentru a intelege asta o sa incerc sa va explic ce insemna sa fii moderator.
    Sa moderezi un forum nu insemna sa fii aici doar pentru a raspunde la intrebari. Nu asta este treaba unui moderator. Sa moderezi un forum insemna sa ai grija ca fiecare user sa isi poata exprima punctul de vedere in mod liber, sa urmaresti firul discutiilor si sa incerci sa le pastrezi intr-un cadru care sa respecte regulamentul. Pentru a putea face acest lucru ai mai multe instrumente, ca de exemplu optiunile de a avertiza userii, de a inchide topicuri, de a sterge topicuri, inclusiv de a edita topicuri (cu toate ca foarte rar folosim aceasta optiune ... eu personal am ales sa nu o folosesc din respect pentru useri si pentru ca pe mine personal m-ar deranja ca cineva sa vina si sa imi modifice ceea ce am postat deoarce acea persoana nu ar sti exact ceea ce eu am vrut sa exprim in acel post) si ca ultima masura de a bana.
    De fiecare data incercam sa urmam acesti pasi. Se ajunge la banare ca ultima solutie si nu asta este ceea ce noi ne dorim. Imi pare rau ori de cate ori se ajunge la aceasta solutie. Incercati si voi sa va ganditi un moment ... chiar credeti ca ma trezesc eu asa dimineata si nu gasesc ceva mai bun de facut decat sa va inchid topicurile? Ce satisfactie mi-ar putea aduce acest lucru? Nici unu din noi nu este un jucator activ asa ca nu se pune problema ca am avea simpatii sau antipatii fata de voi ca jucatori.
    hai fii serioasa Mada )) cand ma injurau toti in runda 23... dar injurau..nu prostii,caterinca, de ce v-au trebuit 3 zile sa inchideti topicul?atunci nu eram HARTUIT?sau cum zici tu.. vindeti prostiile la alta masa

  2. #12
    Guest

    Default

    de ce nu imi raspunzi si mie? eu nu sunt jucator? fati datoria

  3. #13
    Guest

    Default

    Am inteles perfect ce vrei sa spui, dar nu ai inteles tu ce am vrut sa spun eu, deci daca ati putea "edita" anumite posturi prin a sterge jigniri sau lucruri de genu asta nu cred ca ar mai fi probleme, sar putea da avertizari cand topicul incepe sa devieze de la discutia initiala.
    Zici ca intotdeauna sau dat avertizari, aici te contrazic, ultimele topicuri au fost inchise fara nici o avertizare si fara sa se dea vreo explicatie, poate nu si.au dat seama jucatorii ca sunt offtopic.
    Accounts are available to everybody over 18 years of age or, in their discretion, their minor child. If you are a minor, your parent(s) or guardian(s) must verify the registration process, in which case they will take full responsibility for all obligations under this Agreement.
    Deci de aici putem trage concluzia ca nu sunt doar jucatori care au peste 18 ani, inteleg ca nu sunteti si moderatori si "educatori" dar incercati sa ii faceti sa inteleaga pentru ce motiv ati inchis un topic si pentru ce motiv au luat ban.

  4. #14
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Romania, Bucharest
    Posts
    198

    Default

    Asa cum ti-am mai spus urmam un sir de pasi ... fii sigur ca daca am fost online in acea zi am dat avertisment celor care te jigneau sau injurau.
    Daca a durat 3 zile poate ca am incercat sa gasesc modalitati de a aduce discutiile pe drumul cel bun. Imi cer scuze daca nu a fost exact ceea ce asteptai dar fii sigur ca nu am urmarit intentionat sa iti fac rau. Suntem oameni si cu totii gresim, dar nu cred ca am fost absurda si in cazul in care imi trimiteai un PM sau incercai sa imi explici ca ceva anume din ceea ce fac te deranjeaza eu sa te ignor. Sunt o persoana deschisa si pot accepta criticile, consider ca pot chiar invata din ele si pot corecta anumite parti negative. Personal chiar cred in zicala ... "orice sut in fund este un pas inainte" ... dar asta daca chiar ai puterea sa inveti ceva din experienta respectiva.

    Am sa incerc sa mai adaug ca la acea data forumul nu avea un set de reguli diferit de regulamentul jocului, deci lucurile erau putin mai greu de controlat. Nu este o justificare, dar a fost foarte greu pentru noi sa obtinem acest regulament. Am insistat sa il avem tocmai pentru a putea face asa incat acest loc sa fie un loc de discutii si nu de "spalat rufe in public".
    Last edited by Kartusica; 02-05-2010 at 04:22 PM.

  5. #15
    Guest

    Default

    stiu eu prea bine ce a fost atunci... si mai stiu ca topicul a fost inchis si deschis iar, doar pt ca Neo sa isi mai spuna odata parerea! sau nu mai stii asta? ma rog... nici nu stiu ce caut aici.numai bine!

  6. #16
    Guest

    Default

    As mai avea o intrebare moderator inseamna ca puteti modera numai pe forum sau si pe chat.uri ??In ultimele zile am vazut ca este destul de multa activitate, dar pe strada nici o diferenta, aceasi zarva in fiecare zi.

  7. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Romania, Bucharest
    Posts
    198

    Default

    O sa iti raspund strict pentru cazul meu. Sunt un membru Support Center, ceea ce insemna ca activitatea mea de baza se axeaza pe acest domeniu. Urmeaza apoi forumul si in cazul in care timpul imi permite incerc sa intru si pe joc.
    Asa cum stii regulamentul jocului este altul decat regulamentul forumului. Pe joc nu sunt interzise injuraturile atat timp cat nu incalca regula 8. Pentru cazul in care totusi jucatorii sunt deranjati de anumite lucururi, ei pot folosi butonul "Raporteaza echipei de abuzuri". Este suficient sa il apese si sa raporteze (explicatiile trebuie data in limba engleza deoarece nici unul din membrii Abuse Crew nu este roman). Poti raporta catre echipa Abuzuri si trimitand un ticket la Support Center (exista un topic aici pe forum care explica exact cum trebuie procedat pentru acest caz).

    stiu eu prea bine ce a fost atunci... si mai stiu ca topicul a fost inchis si deschis iar, doar pt ca Neo sa isi mai spuna odata parerea! sau nu mai stii asta? ma rog... nici nu stiu ce caut aici.numai bine!
    Un topic odata inchis asa ramane ... si asta deoarce si noi ca moderatori avem un cod pe care trebuie sa il respectam si care spune ca nu putem deschide sau posta intr-un topic care a fost deja inchis de un alt moderator decat in cazuri cu totul si cu totul exceptionale. In practica asta insemna ca un topic inchis va ramane asa, doar unul din crew leaderi putand sa il redeschida.
    Last edited by Kartusica; 02-05-2010 at 04:49 PM.

  8. #18
    Guest

    Default

    bai esti fantastica...lasa-ma cu regulile astea, ca si atunci se inchidea un topic dupa bunul plac,ca si acum..cu sau fara reguli!!! si negi ca special ati lasat topicul deschis sa isi faca lumea de cap? pai esti rupta de realitate daca negi si faptul ca tu sau kirk ati deschis iar topicul sa mai zica ceva bunul tau prieten Neo... de ce zic astea? poate citeste careva care nu stie care-i treaba cu voi...

  9. #19
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kartusica View Post
    In practica asta insemna ca un topic inchis va ramane asa, doar unul din crew leaderi putand sa il redeschida.
    deci topicurile pot fi redeschise doar de un leader? sau nu te-am inteles bine?

  10. #20
    Guest

    Exclamation

    Quote Originally Posted by EchipaRacheta View Post
    bai esti fantastica...lasa-ma cu regulile astea, ca si atunci se inchidea un topic dupa bunul plac,ca si acum..cu sau fara reguli!!! si negi ca special ati lasat topicul deschis sa isi faca lumea de cap? pai esti rupta de realitate daca negi si faptul ca tu sau kirk ati deschis iar topicul sa mai zica ceva bunul tau prieten Neo... de ce zic astea? poate citeste careva care nu stie care-i treaba cu voi...
    Echipa Racheta,topicurile nu sunt inchise dupa bunul plac al moderatorilor,in acest forum exista cateva reguli care trebuie respectate...

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •