Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 4 of 4

Thread: Hello

  1. #1
    Guest

    Default Hello

    Buna sunt nou pe aici si.De ce nu faceti o lista la droguri care unitati trebuie luate sa ai energi 100% eu stiu numai una luam 12 heroina si avem 100.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    E bine ca fiecare jucator sa faca singur aceste calcule, numai asa se invata jocul. Si apoi, nu conteaza numai numarul unitatilor administrate, ci si pretul unitar al fiecarui drog in parte. De exemplu, acum "un plin" de heroina costa 2892 $ (241$*12 bucati) iar unul de LSD doar 660$(20*33). Preturile sint cele de la dealer la ora actuala, dar acestea se schimba de mai multe ori in cursul unei runde, in functie de evenimente (razii sau sosiri de vapoare). Daca inveti singur sa faci calculele respective, ai sanse sa descoperi si modalitatile in care poti sa "jonglezi" cu preturile avind in vedere ce doresti sa faci : economie sau, din contra, risipa ...uneori chiar te ajuta risipa, ramine sa descoperi tu cind
    Gindeste-te ca daca s-ar face tabele pentru toate actiunile, jocul ar deveni extrem de plictisitor...jucatorii ar trebui doar sa dea click-uri cit mai multe, fara sa gindeasca mai deloc. Si crede-ma ca oricum TC-ul nu duce lipsa de prosti...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    111

    Default

    # Painkillers = 1%
    # Booze = 2%
    # Weed = 1%
    # Shooms = 2%
    # LSD = 3%
    # Ecstasy = 4%
    # Amphetamine = 5%
    # Opium = 6%
    # Cocaine = 7%
    # Heroin = 8%

    PS: Nu castigi runda facand economie in discoteca.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by p1lgr1m View Post

    PS: Nu castigi runda facand economie in discoteca.
    Pai omul e incepator, nu vrea sa cistige runda ci doar sa stie cum sa isi recapete stamina mai repede si mai usor. Pina la medalii mai are multe de facut . Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa faca experimente, macar pina invata jocul cit de cit.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •