Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 50 of 50

Thread: [Problema]

  1. #41
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kirk View Post
    Nu inteleg de ce atatea discutii. Nu e ca si cum am fi restartat runda in ziua 160, puteti sa va raportati la lucruri ca si cum runda ar incepe Vineri, in loc de Miercuri asa cum a fost anuntat. Chiar nu vad care ar fi problema.

    A doua la mana, probleme tehnice exista ori de cate ori o mare aplicatie este lansata. Blizzard cand a lansat World of Warcraft in 2004 a avut un lag aproape de nejucat timp de 2 luni, si e o ditamai compania cu venituri de sute de milioane de dolari. Nu stiu de unde trageti voi concluzii de genul "Crims e un business care face o gramada de bani", e chiar o chestie foarte mica, care nu are un income atat de mare. Dar nah, exageram cu totii, e o chestie istorica - toti romanii cred ca i-am batut pe turci.

    Apoi eternul text cu "nu se vrea sa se faca ceva" evident, se sta cu mainle in sold si se uita la cai verzi pe peretii vazand cum curg banii. Au trecut cativa ani de cand unii dintre voi sunt pe-aici. Chiar in acest timp nu v-ati maturizat deloc? Nu a-ti invatat nimic? A trecut timpul peste voi degeaba?

    Voi credeti ca in Suedia e un fel de Romania, in care 10 stau in jurul unui sant si doar unul da cu lopata. Aveti impresia ca TC merge dintr-un fel de inertie in care odata la o luna si jumatate vine memox apasa pe un buton, incepe runda si apoi sta si numara banii 45 de zile, dupa care mai apasa odata pe buton sa opreasca runda samd.

    S-a migrat de la vechile servere Apache la un sistem nou, in care se foloseste Php5. Este foarte greu de estimat si de replicat fidel un trafic, de aceea au existat probleme. Teste s-au facut inainte de a incepe runda, dar socoteala de acasa nu e chiar ca cea din targ, dupa cum stim.

    Si mai putina ipocrizie cu "noi jucam si dam banii pe credite" - asta sa o spuneti altcuiva, nu mie. Chiar unul mai sus se lauda ca fura cu PayPal, e cumva ala care a figurat in emisiunea aia de Cancan despre copii si parinti ^^
    De acord Kirk probleme sunt si vor mai exista dar nu ai dreptul sa ironizezi jucatorii care chiar dau credite, iar lumea poate ca iti spune asta, pentru ca esti in crew.Ei nu au de unde sa stie cine incaseaza cascavalul. Sa fim seriosi siteul genereaza venituri nu chiar ca blizzard asa este , dar genereaza... Succes pe mai departe! Daniel pe aici

  2. #42
    Guest

    Default

    Te rog sa le precizezi si tu, kirk, ca discutia asta nu a fost o cearta. Nu de alta, dar vad ca s-au format deja gang-uri si parca vad ca ma trezesc iar cu vreun carcalac pe skype, cum ma injura si ma spuca

    Pana una alta, runda incepe azi asa ca va urez vanatoare placuta.

  3. #43
    Guest

    Default

    Ma sa mor eu de nu sunteti nebuni. Poate sa fie si o afacere de 100 milioane euro.. nimeni nu va obliga sa cumparati credite. Jocul este free. Adevarat ca daca cumperi credite ai mai multe beneficii.. dar asa e pe orice joc. Intretinerea unui joc e destul de costisitoare. Nu inteleg ce va intereseaza asa de mult cati bani se scot din crims. Nimeni nu este obligat sub nici o forma sa dea bani.

  4. #44
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Quote Originally Posted by golx1 View Post
    De acord Kirk probleme sunt si vor mai exista dar nu ai dreptul sa ironizezi jucatorii care chiar dau credite, iar lumea poate ca iti spune asta, pentru ca esti in crew.
    De acord, au dreptul sa-mi spuna, si e foarte bine ca o fac, eu de asta sunt aici. Dar eu nu am ironizat pe nimeni, doar am remarcat ca linia "noi jucam si cumparam credite" este putin exagerata.


    Ei nu au de unde sa stie cine incaseaza cascavalul.
    Eu daca nu am de unde sa stiu un lucru, nu ma trezesc vorbind despre el. La asta m-as fi asteptat si de la o parte dintre cei care au postat aici.

    Sa fim seriosi siteul genereaza venituri nu chiar ca blizzard asa este , dar genereaza... Succes pe mai departe! Daniel pe aici
    Evident ca genereaza, doar nu e un ONG care face actiuni de caritate.


    Si nu, nu a fost o cearta
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  5. #45
    Guest

    Default Solutie

    Kirk nu stiu daca tine de tine dar zi si mie o solutie , eu nu sunt in tara , toate conturile mele sunt pe romania , vreau sa joc dar daca ies de pe un cont nu ma lasa sa intru decat dupa 6 ore , si faza cu trustu e de cacat sa imi fac trust pe conturile mele , mersi

  6. #46
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by golx1 View Post
    Mai baiatule in primul rand ei adica proprietarii siteul fac asta pentru ei, pentru venitul generat de siteul asta, daca nu le-ar fi convenit ar fi inchis siteul si afacerea si gata...la mare la soare toata lumea. Nu vorbi aiurea atat timp cat oamenii baga bani in jocul asta au dreptul sa faca scandal in forum cat vreau ei. Siteul The crims.com nu ar fi existat fara noi jucatorii de aici. Asa ca joc de glezne, gandeste cu capul ala care il porti pe umeri.
    felicitari! ti-a luat mult sa scrii asta ?
    Tu chiar crezi ca daca pleaca un jucator vor pleca si restul ?
    Smartass , vad ca-ti place sa judeci oamenii dupa posturi , iti urez succes in continuare cu asta.
    "vor ei" nu "vreau ei"

    JUST READ \|/
    Daca ai fi avut si tu ceva la bibilica , ti-ai fi dat seama ca doar imi bateam joc de voi,crezi ca ma doare pe mine la penis /bile / pancreas / rinichi / ficat / cizme de ce se intampla cu tc-ul si cine investeste in el , daca il inchid , amana 2-4 luni deschiderea unei noi runde , este hack-uit , numai merge , etc ? Nici gand.
    Last edited by Meth0dMan; 04-17-2011 at 12:42 AM.

  7. #47
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Quote Originally Posted by Markooo View Post
    Kirk nu stiu daca tine de tine dar zi si mie o solutie , eu nu sunt in tara , toate conturile mele sunt pe romania , vreau sa joc dar daca ies de pe un cont nu ma lasa sa intru decat dupa 6 ore , si faza cu trustu e de cacat sa imi fac trust pe conturile mele , mersi
    Am sa ma interez de problema asta, dar mai devreme de luni nu cred ca-ti pot da un raspuns
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  8. #48
    Guest

    Default

    Markoo poti sa pui conturile pe mod iepure ca sa poti intra cand vrei, sau poti sa dai id fiecarui cont (ex: id:4354568654) si sa ti le puna cineva pe tara in care esti in acest moment.

    PS Optiunea care trebuia sa astepti 6 ore de la ultimul logout a fost dezactivata.
    Vezi sa nu incalci regulile 2 & 3 privind intrarea pe un cont folosind ipuri diferite (asta daca ai activat conturile din Romania)
    Last edited by vash; 04-21-2011 at 02:30 PM.

  9. #49
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kirk View Post
    1. A doua la mana, probleme tehnice exista ori de cate ori o mare aplicatie este lansata. Blizzard cand a lansat World of Warcraft in 2004 a avut un lag aproape de nejucat timp de 2 luni

    2. Apoi eternul text cu "nu se vrea sa se faca ceva" evident, se sta cu mainle in sold si se uita la cai verzi pe peretii vazand cum curg banii. Au trecut cativa ani de cand unii dintre voi sunt pe-aici.

    3. S-a migrat de la vechile servere Apache la un sistem nou, in care se foloseste Php5. Este foarte greu de estimat si de replicat fidel un trafic, de aceea au existat probleme. Teste s-au facut inainte de a incepe runda, dar socoteala de acasa nu e chiar ca cea din targ, dupa cum stim.
    1. cand o aplicatie MARE este LANSATA. dar jocul asta exista din 2005, iar schimbarile sunt MINORE... care e legatura intre lansarea unei aplicatii mari si imbunatatirea foarte fina a unei aplicatii de 6 ani ?!?!

    2. au trecut cativa ani, da.. si am vazut cum toti jucatorii mari au plecat. si daca ma gandesc putin, nu doar aia mari, au plecat cam toti care aveau un dram de creier. de la 8-9k jucatori, la o medie de ~1k ?! o scadere de 80-90% ?! cand ai o asa scadere de target, daca ai cea mai vaga cunostinta de marketing si inca nu ai declarat faliment, realizezi ca ce faci faci prost, si iei masuri. nu vad sa se ia vreo masura => da, stau cu mainile in sold

    3. bazat pe un grafic de trafic vechi de 6 ani, e greu de estimat ?!?! e greu sa estimezi atunci cand LANSEZI ceva nou, asa cum dadeai exemplu cu wow, dar cand ai in spate un grafic de 6 ani, e ipocrizie sa spui ca e greu de estimat. mai bine zici ca nu aveti chef, are mai mult sens
    Last edited by Andone; 05-09-2011 at 09:18 AM.

  10. #50
    Guest

    Cool

    greu de zis.. eu imi luam multe cu paypal-uri furate da acuma nu mai merge
    Furai credite si acum te mandresti?

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •