Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 30 of 33 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 291 to 300 of 325

Thread: Strategii

  1. #291
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by plastikmann View Post
    Eu sunt mai nou in joc si as avea 3 intrebari...

    1.tu aici vorbesti doar de 150 de conturi sau de mai multe ? vad ca zici " mai cresti inca 150"
    2.cum faci 2 milioane skill numai din milk pana in ziua 30?
    3.contul principal participa si el la spargerile de la inceput sau nu ? ...scuze pentru post dar nu prea am inteles cum ai explicat mai sus ) , eu am mai jucat crims acum vreo 4-5 ani si atunci dadeai doar ac...

    1. totalul de conturi pentru strategia care a spus-o sp00ky e de vreo 400 ~ de conturi .
    2. cum faci ? se pare ca nu stii sa citesti . mai incepe odata
    3. contul principal participa la spargeri cand este nevoie pentru a avea bani de bagat in droguri pentru vapor si a cumpara cladiri , fiecare isi face propria tactica ...

  2. #292
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Romania View Post
    1. totalul de conturi pentru strategia care a spus-o sp00ky e de vreo 400 ~ de conturi .
    2. cum faci ? se pare ca nu stii sa citesti . mai incepe odata
    3. contul principal participa la spargeri cand este nevoie pentru a avea bani de bagat in droguri pentru vapor si a cumpara cladiri , fiecare isi face propria tactica ...

    Multumesc pentru raspuns , si stiu sa citesc maestre stai cam, vroiam sa m'i se explice cum scoti 2 milioane de skill pana in ziua 30 numai din primele doua ganguri si cum bag eu milionul ala de skill pe main de care zice sp00ky...

  3. #293
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by plastikmann View Post
    Multumesc pentru raspuns , si stiu sa citesc maestre stai cam, vroiam sa m'i se explice cum scoti 2 milioane de skill pana in ziua 30 numai din primele doua ganguri si cum bag eu milionul ala de skill pe main de care zice sp00ky...
    unu din noi se pare ca-i mai greu de cap , iar parerea mea e ca nu eu sunt acela

    --- Wai,in primul rand faci 2 ganguri de 75 cu 200 de mil (pana in ziua 18-20) pe urma dai milk simultan pe ambele ganguri la 300 skill (intel forta tole carisma) asta pana in ziua 30 max ---

    ce nu intelegi din asta ?

  4. #294
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Romania View Post
    unu din noi se pare ca-i mai greu de cap , iar parerea mea e ca nu eu sunt acela

    --- Wai,in primul rand faci 2 ganguri de 75 cu 200 de mil (pana in ziua 18-20) pe urma dai milk simultan pe ambele ganguri la 300 skill (intel forta tole carisma) asta pana in ziua 30 max ---

    ce nu intelegi din asta ?
    Alex, ti-ai pierdut rabdarea si e normal sa nu mai inteleaga nimic bietul om...Oricum, aceste stafuri sint pentru echipe, nu pentru cei care joaca singuri. Un singur om nu poate face 150 de conturi de AC (si cu 2-300 mil $ per cont) in trei saptamini...20 de zile TC inseamna 120 de ore reale, adica un cont de AC la fiecare 48 de minute. Pentru 400 de conturi rezultatul e si mai tragic: un cont de AC la fiecare 18 minute. Si asta jucind non-stop. Cine poate juca astfel? Daca joci 8 ore pe zi deja poti considera o zi de munca, iar peste 12 ore pe zi e ca si cum te-ai fi casatorit cu batrinica sau cu Memox...
    Daca mai si "dai milk simultan pe ambele ganguri (pina) la 300 skill", asta inseamna ca trebuie sa ai si un cont mai mare decit fiecare din cele doua ganguri de cite 75 de useri de AC...adica aproximativ 275-300k forta si toleranta, cu armele si armurile iepurilor dezactivate. Cit despre relativitatea simultaneitatii (nu in sens fizic sau filozofic) ce sa mai discutam? Nu incerca sa dai doua GA-uri simultan, ca te prinde radarul (glumesc, asta e posibil doar in cazul actiunilor intreprinse de un singur user in momente de timp foarte apropiate) . Daca actiunea se face de doi jucatori aceasta este posibila, dar nu stiu daca mai este in vigoare acea formula de calcul care atribuia un bonus pentru asa ceva...sincer, nu prea cred. In fine, dupa toata "aceasta lupta seculara care a durat 30 de zile" aduni pina la 1milion skill cu iepuri de AC (exemplu : aproximativ 2400 inteligenta, 3600 forta si toleranta ,distrugator si Nomex...skill minim). Ca sa aduni 2 milioane, hranesti iepurii la Golden Blitz, Athenee Palace sau bufetul Parlamentului pe bonuri de masa...sau ii indopi cu sibutramina si "script"-uri (nicidecum cu "scripturi", ca alea sint biblice si astfel indoctrinati vor refuza sa mai dea spargeri).
    Asadar, Plastikmann a inteles bine...da, este vorba de munca unei echipe de cel putin 5-6 oameni, care au timp si chef de asa ceva. Desi ma simt total depasit de eventualitatea de a aloca atita timp si energie unui joc, exista oameni care joaca foarte mult. Bineinteles, cu tot cu "helperi", componenta unei astfel de echipe ajunge la 25-30 de oameni si peste 1000 de useri (asta la finalul rundei). Si oamenii aia chiar depun efort pentru asta, si uneori si suflet...de multe ori chiar PREA MULT. De aceea este de inteles exuberanta invingatorilor sau frustr...supararea celor clasati mai jos. Dar pina la senzatia de ura care razbate din unele discutii este cale lunga. Pina la urma si ei sint oameni si au voie sa elimine tensiunea acumulata in timpul rundei, dar si mai bine ar fi daca s-ar limita la un dialog civilizat gen "Felicitari, ati prestat un joc bun"-"Felicitari si voua , ati fost adversari pe masura" (in traducere libera "bravo bah bulangiilor,gg"-"Ihi, si voua, see you later aligator(next round)". Din pacate insa, majoritatea jucatorilor au "frigiderele pline" iar replica preferata este "ba pe-a ma-tii, boule!"

    P.S. : Apropos de ultima fraza...Incepind cu viitoarea runda veti duce dorul mesajului "Te simti ca un animal. Boule!". Sincer sa fiu, nu sint curios sa vad ce carisma va avea jocul fara sa cumperi skill de la spital...
    Last edited by SadAngel; 10-24-2010 at 08:28 AM.

  5. #295
    Guest

    Default

    Va multumesc pentru raspunsuri , ne vedem runda viitoare cu milionul ala de skill pe cont )

  6. #296
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by plastikmann View Post
    Va multumesc pentru raspunsuri , ne vedem runda viitoare cu milionul ala de skill pe cont )

    Nu prea cred...mai ales runda viitoare!

  7. #297
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by SadAngel View Post
    Nu prea cred...mai ales runda viitoare!
    vedem runda viitoare la sfarsit

  8. #298
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by plastikmann View Post
    vedem runda viitoare la sfarsit
    o runda intreaga pentru un milion skill ? )))))

  9. #299
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Romania View Post
    o runda intreaga pentru un milion skill ? )))))
    fa tu un milion skill inteligentule la a 2-a runda a ta de the crims si fara skill de la spital

  10. #300
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by plastikmann View Post
    fa tu un milion skill inteligentule la a 2-a runda a ta de the crims si fara skill de la spital
    De la mine de acasa pot cumpara skill de ce nu si la tine? Ai net de la rds sau cum? :s

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •