Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47

Thread: Runda #55

  1. #11
    Guest

    Default

    sa fim seriosi crinule .... te asigur ca o sa ramai socat dupa ce o sa te chinui sa faci 10k in plus nu ai decat 100 bilete...

  2. #12
    Guest

    Default

    da stiu ca o sa se faca greu skillu :-s... si acu cu 100 bilete maxim colectate, 1 bilet/minut...te obliga sa stai in fata calcului 24/7

  3. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    65

    Default

    am ceva propuneri pentru 55 daca e posibil , daca nu poate pentru 56 , investul mi se pare o prostie... poti castiga top5 doar din spargeri si din invest , vapoarele sunt cum si nu ar mai fi din ziua 100 , skils daca ai 50k sa pierzi 5k , , mi se pare o runda foarte urata din cate am vazut pe beta se ia foarte putin skills si investul a ramas la fel , asa ca vapoarele o sa fie degeaba si skills nu o sa se mai faca. ce farmec mai are .... cand v-a fi o runda fara invest doar cu skills ? / multumesc

  4. #14
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by CrinulD3Argint View Post
    inainte sa joci poti sa citesti un pic regulile

    2. Este interzis sa detii sau sa joci pe mai multe conturi

    3. Nu ai voie sa imparti contul, sau sa joci cu altcineva pe cont.

    salut. am si eu 2 probleme: am acasa router cu 1 pc si 2 laptop-uri conectate + 3 telefoane mobile conectate wireless. Tin sa precizez ca nu am mai jucat din 25 decembrie de cand a picat prima data serverul si, in functie de raspuns decid daca o sa incep sa rejoc. In mod normal am la fiecare calculator / laptop / telefon cate un ip diferit, doar ca difera ultima cifra de la ip. Imi iau ban daca folosesc de pe fiecare dispozitiv un cont (am citit cam 50 % din comentariile de pe forum si nimeni nu a raspuns direct ci toti au dat raspuns "pe dinfara" - adica nimeni nu a putut zice clar de e alba sau de e neagra, plus ca altii si-au luat ban, dar foloseau acealsi ip.). exemplu clar: sa zicem ca am nr de ip 213.157.176.1 - la desktop, 213.157.176.2 la un laptop, 213.157.176.3 la al 2-lea laptop, etc. Intrebarea mare este: imi iau ban pe clasa de ip sau pe terminatie? Adica, bot-ii vostri cum dau ban-ul, cum sunt setati, sa caute clasa sau tot ip-ul?
    intrebarea a 2-a: aveam un cont pe nume "razvan7" (acuma am razvan77) si, cand v-a picat serverul din decembrie nu m-am mai putut loga la el. Pe el aveam 3 medalii de locul 1 pe tara. Pentru ca l-ati sters, de atunci nu mai joc. Rugamintea este (stiu ca nu imi puteti da parola de la cont, ca nu pot demonstra ca e al meu): ziceti-mi e-mail-ul de la acel cont ca sa pot sa reactivez contul. Asa demonstrez ca intr-adevar e contul meu. Parola de la e-mail o stiu sigur. Daca reactivez contul cu medaliile mai joc.
    Ms pentru intelegere si pentru timpul acordat.
    Constantin.

  5. #15
    Guest

    Default

    te face sa stai pe site-ul lor,nu ca te face sa stai 24/7.asta cred ca este si ideea...dar or sa se loveasca ei la cap cand or sa vada 300 useri online in loc de 1300 cat am vazut cel mai mult runda 54 ...in fine nu este problema mea sa critic site-ul dar nu este un lucru bun ptr userii care inca mai au jocul in (sange).

  6. #16
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by razvan77 View Post
    salut. am si eu 2 probleme: am acasa router cu 1 pc si 2 laptop-uri conectate + 3 telefoane mobile conectate wireless. Tin sa precizez ca nu am mai jucat din 25 decembrie de cand a picat prima data serverul si, in functie de raspuns decid daca o sa incep sa rejoc. In mod normal am la fiecare calculator / laptop / telefon cate un ip diferit, doar ca difera ultima cifra de la ip. Imi iau ban daca folosesc de pe fiecare dispozitiv un cont (am citit cam 50 % din comentariile de pe forum si nimeni nu a raspuns direct ci toti au dat raspuns "pe dinfara" - adica nimeni nu a putut zice clar de e alba sau de e neagra, plus ca altii si-au luat ban, dar foloseau acealsi ip.). exemplu clar: sa zicem ca am nr de ip 213.157.176.1 - la desktop, 213.157.176.2 la un laptop, 213.157.176.3 la al 2-lea laptop, etc. Intrebarea mare este: imi iau ban pe clasa de ip sau pe terminatie? Adica, bot-ii vostri cum dau ban-ul, cum sunt setati, sa caute clasa sau tot ip-ul?
    intrebarea a 2-a: aveam un cont pe nume "razvan7" (acuma am razvan77) si, cand v-a picat serverul din decembrie nu m-am mai putut loga la el. Pe el aveam 3 medalii de locul 1 pe tara. Pentru ca l-ati sters, de atunci nu mai joc. Rugamintea este (stiu ca nu imi puteti da parola de la cont, ca nu pot demonstra ca e al meu): ziceti-mi e-mail-ul de la acel cont ca sa pot sa reactivez contul. Asa demonstrez ca intr-adevar e contul meu. Parola de la e-mail o stiu sigur. Daca reactivez contul cu medaliile mai joc.
    Ms pentru intelegere si pentru timpul acordat.
    Constantin.
    1. Nu iti va spune nimeni in ce mod te pot depista )) ar fi absurd sa iti spune metodele lor, acel router al tau are un dns (primar si secundar) plus ip dinamic, dnsul nu se schimba, chiar daca schimbi ipul, vei fi prins sigur, poate nu imediat.
    2. In primul rand banuiesc ca acele 3 medalii nu sunt pe Romania deci cel mai sigur sunt facute cu proxy, evident vor fi sterse de la profil, daca intradevar esti in tara unde ai facut conturile, sau unde l-ai activat ultima oara poti sa faci un ticket in care sa ceri schimbarea mailului sau cel putin sa iti spuna care este acesta, incearca sa cauti acel mail.

  7. #17
    Guest

    Default

    de acord cu gicalespimp tot ei o sa isi dea seama ca au gresit...si pana la urma se scot bordelele sau nu ca am vazut pe beta ca inca mai sunt bordele ?

  8. #18
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by vash View Post
    1. Nu iti va spune nimeni in ce mod te pot depista )) ar fi absurd sa iti spune metodele lor, acel router al tau are un dns (primar si secundar) plus ip dinamic, dnsul nu se schimba, chiar daca schimbi ipul, vei fi prins sigur, poate nu imediat.
    2. In primul rand banuiesc ca acele 3 medalii nu sunt pe Romania deci cel mai sigur sunt facute cu proxy, evident vor fi sterse de la profil, daca intradevar esti in tara unde ai facut conturile, sau unde l-ai activat ultima oara poti sa faci un ticket in care sa ceri schimbarea mailului sau cel putin sa iti spuna care este acesta, incearca sa cauti acel mail.
    OFF;
    In locu tau nu as fi atat de ingrijorat ca se scot bordelele,ci ca vei ramane fara acele trei medalii .
    Si eu am fost in aceeasi situatie,si am ramas fara medalie...
    ps2: Te detecteaza.
    Si eu am doua calculatoare si un laptop,si am incercat sa fac niste kills-uri pe beta,nu mi le "inregistra" thecrims-ul,semn ca si-au dat seama de ip. Am facut pe beta pentru ca versiunea de teste,pe normal nu as face asemenea incercari :

  9. #19
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by vash View Post
    1. Nu iti va spune nimeni in ce mod te pot depista )) ar fi absurd sa iti spune metodele lor, acel router al tau are un dns (primar si secundar) plus ip dinamic, dnsul nu se schimba, chiar daca schimbi ipul, vei fi prins sigur, poate nu imediat.
    2. In primul rand banuiesc ca acele 3 medalii nu sunt pe Romania deci cel mai sigur sunt facute cu proxy, evident vor fi sterse de la profil, daca intradevar esti in tara unde ai facut conturile, sau unde l-ai activat ultima oara poti sa faci un ticket in care sa ceri schimbarea mailului sau cel putin sa iti spuna care este acesta, incearca sa cauti acel mail.


    Normal ar fi sa nu-l baneze pentru ca in regulament scrie ca nu ai voie sa joci cu mai multe conturi pe un singur IP.Nu scrie ca nu ai voie cu clasa de IP-URI...Parerea mea lasa-ti omul sa joace cum vrea daca are clasa de IP-uri ptr ca nu este scris in regulament ca nu ai voie cu clasa de IP-uri......Plus de alta nici de DNS nu scrie NIMIC !!!

  10. #20
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by vash View Post
    1. Nu iti va spune nimeni in ce mod te pot depista )) ar fi absurd sa iti spune metodele lor, acel router al tau are un dns (primar si secundar) plus ip dinamic, dnsul nu se schimba, chiar daca schimbi ipul, vei fi prins sigur, poate nu imediat.
    2. In primul rand banuiesc ca acele 3 medalii nu sunt pe Romania deci cel mai sigur sunt facute cu proxy, evident vor fi sterse de la profil, daca intradevar esti in tara unde ai facut conturile, sau unde l-ai activat ultima oara poti sa faci un ticket in care sa ceri schimbarea mailului sau cel putin sa iti spuna care este acesta, incearca sa cauti acel mail.

    Salut Vash. In primul rand tin sa iti multumesc pentru reply.
    problema 1: Pot sa pun manual DNS-ul si IP-ul. Apoi (dupa cum am scris mai sus - am citit multe mesaje inainte sa deranjez, ca sa fiu sigur ca nu ma bag in seama cu intrebari vechi), chiar Memox zicea la forum la noutati, ca echipa Thecrims NU baneaza IP ci ia in considerare alti factori. Eu zic ca o sa fac o incercare, cu conditia sa nu incurc conturile si tot timpul sa intru cu acelasi cont de la acelasi calculator. Daca le incurc e de la sine inteles ca iau ban.
    problema 2: medaliile sunt obtinute pe munca cinstita, runde jucate "pe branci" cum se zice, de aceea si si aveam "pretentia" sa folosesc contul, caci e "pe bune". Unde anume trebuie sa ma adresez, sa ma ajute cineva sa pot lucra cu contul respectiv. Ideea e urmatoarea: cand au picat serverele in decembrie, nici un cont nu mergea: fie iepure, fie cel principal. Doar daca intram pe e-mail-ul aferent fiecarui cont si acolo imi arata vechiul nick (cel de la inceput) cu care m-am logat prima data. Cum nu mai stiu prima denumire de la contul "razvan7" (o fi fost alina, stefan sau orice altceva), ar fi de ajuns ca cineva din admin sa imi zica doar e-mail-ul aferent ca de acolo ma descurc.
    Merci inca o data pentru suport si intelegere.
    P.S.: n-am vrut sa fiu cicalitor sau sa bat apa in piua cu ip-urile mele.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •