Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 39
  1. #11

    Default

    nimeni nu trage de voi sa jucati, pentru cei care nu va convin schimbarile, puteti incerca oricand alte jocuri.
    mafiacreator va sta la dispozitie, pentru o suma modica va puteti crea propriul joc unde sa castigati si voi

  2. #12

    Default

    Quote Originally Posted by dFm View Post
    Deci cuae =)) ai reusit sa ma faci sa rad cu lacrimi )
    Te intreb eu acuma, cine cacat esti ? La cat ai scris acolo, eu chiar cred ca esti un tip gen ( copilu lu mama )
    Daca te-am injurat, aia e, ce sa-i faci, la toti ne este greu
    Apropo, esti fumat ?
    remus, unde iti dau like?)

  3. #13
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by IonutzBT View Post
    remus, unde iti dau like?)
    Chiar te rog )
    Cum cuae sa scri atat ? nici eminescu nu a scris atat frate

  4. #14

    Default

    oricand poate fi descoperit un nou eminescu, mai mic sau mai mare decat originalul

  5. #15
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by dFm View Post
    Chiar te rog )
    Cum cuae sa scri atat ? nici eminescu nu a scris atat frate
    Stii prea bine cine sint. Si, spre deosebire de tine, care cu greu legi doua vorbe, altii scriu deoarece sint in stare sa se exprime. Daca toata lumea ar fi fost ca tine, inca am mai fi trait in epoca de piatra. Mai mult de atit nu meriti sa stii, si n-am sa ma cobor la nivelul tau sa-ti raspund cum ai merita. Somnul ratiunii naste monstri, spunea Descartes...ei bine, nu obisnuiesc sa stau la taclale cu monstrii astia, cel putin pina nu-mi beau cafeaua :d

    P.S.: Aici sintem pe forum. Pastreaza circul pentru "strada", acolo te poti face de ris in voie.
    Last edited by willwallace; 03-03-2012 at 03:25 PM.

  6. #16

    Default

    Mie personal nu mi-a placut niciodata thecrims cand se juca cu iepuri. Era o prostie totala: cine joaca cu mai multi iepuri, ala castiga... Ce rost are jocul cand pur si simplu faci doar 3 lucruri: spargeri, incarcare energie, detox. Acest lucru a fost principala cauza pentru care multi jucatori s-au lasat, deoarece multi jucatori nici nu calcau in alte gang-uri decat cele ale lor. Acum te obliga sa iti faci amici, prieteni, aliati sau cum vreti sa ii numiti si sa jucati cat mai uniti pentru a ajuns sus.

    Daca voi, astia vechii, sunteti atat de buni precum va credeti, nu ati avea probleme sa ajungeti printre primii, nu? E ca si cum ai juca singur counter-strike de la mai multe calculatoare deodata, pe acelasi server. Unde e distractia in asta?
    TheCrims.com Crew

  7. #17
    Guest

    Default

    Bun, iti respect opinia chiar daca nu sint de acord cu ea. Gindeste-te insa ca trebuie sa omori citiva useri ca sa treci nivelurile, si daca ai pierdut prima zi din diverse motive si n-ai apucat un start "lansat", nici nu prea mai apuci sa vinezi pe cineva in cluburi. Ce faci? Faci ca altii, care se injosesc mintind ca vor gang. Numai ca noi, astia mai vechi, dintre care multi sintem practic alta generatie, am prins si o alta educatie...si nu vrem sa ne injosim astfel. Iar multi jucatori s-au lasat nu din cauza iepurilor, ci din cauza tiganiei care este mereu pe strada din cauza faptului ca sint permise injuraturile. Acesta este singurul site pe care este permis comportamentul suburban, si multi pustani, care se cred smecheri si nu stiu sa se comporte altfel decit injurind, intra pe acest joc doar pentru ca aici se pot da in spectacol in voie. Normal ca multi din generatia mea, pentru care jocul era doar un pretext pentru placerea de a discuta pe chat, nu si-au mai gasit locul pe-aici si s-au apucat de alte jocuri. Dar asta nu s-a intimplat numai cu cei trecuti de 30-35 de ani, ci si cu pustii de-atunci (ce repede trece timpul, nu-i asa? miine-poimiine cei care ma injura acum pentru virsta mea vor fi injurati la rindul lor din acelasi motiv), doar ca pustii si pustoaicele de acum 4-5-6 ani aveau o cu totul alta educatie. Exemple ar fi multe, doar ca prea putini din jucatorii de acum au prins vremurile de inceput ale jocului. S-a mai discutat despre asta si s-a ajuns la un acord: atunci erau jucatori de alta factura. Apropos, cred ca stii si tu, pina in 2006 a fost aceeasi regula: multiaccountul era interzis. Bineinteles, multe reguli exista doar pentru a fi incalcate, de ce aceasta regula ar face exceptie? Au aparut iepuri, boti, obsedati de skill si de alte persoane, si jocul a ajuns asa cum il stii. Doar ca pe timpul acela nu erai incurajat prin regulament sa ataci, neexistind aceste niveluri, iar la atacurile individuale se lua prea putin skill in comparatie cu gang-attack-urile. Asa ca jucatorii, in functie de afinitati, s-au grupat in ganguri mari: Furror, SA, Rotary Club, RA, RD, etc. Si sa stii ca s-au legat prietenii trainice. Nu numai in joc, ci si in realitate. Ori poate mai ales in viata reala. Asa ca acele prietenii au rezistat si dupa introducerea iepurilor, si dupa invazia acestor Homo Cavernis care nu se pot exprima altfel decit injurind si improscind cu rahatul lor verbal tot ce nu inteleg. Iar noi, putinii care am reusit sa facem slalom printre acesti grobieni, am aratat ca se poate si altfel. Poate ca eu nu sint cel mai bun exemplu, deoarece m-am lasat prins in multe scandaluri , si nici nu voi putea fi atita timp cit sint provocat de asemenea grobieni. Daca prostii ma injura, am dreptul sa ma apar ironizindu-i. Stiu, "nici ironia, nici sarcasmul nu sunt argumente", dar in fata prostiei si lipsei de educatie a unor asemenea oponenti par adevarate opere de arta. Si-uite asa se trezesc cite unii sa se mire ca scriu mult, cind as putea doar sa injur scurt printre dinti. Poate ca si injuratura e o forma de exprimare, dar nu si o forma de comunicare. Si unde e distractia intr-un joc fara comunicare?
    Apropos, si acum exista forme eficiente de a incalca regulile si a juca cu iepuri...e adevarat , ceva mai greoi, dar se poate. Chiar eu incepusem sa explic o metoda, dar m-am oprit pentru a nu da idei altora...se pare insa ca nu m-am oprit la timp. Unii au facut-o cu succes runda trecuta, te asigur de asta. Si, daca as dori sa-mi mai fac citiva dusmani, ti-as da si niste exemple. Dar asta ar insemna sa dau tonul la alte scandaluri, si sint satul de asa ceva. Nu de certuri duce lipsa jocul asta, ci de oameni cu caracter. Si nu iepurii sint cauza lipsei de caracter a unora, ci mai degraba efectul acesteia.
    In fine, poate ca nu are sens sa insist. Desi am avut dreptate in nenumarate rinduri, desi am avut si eu idei bune(cum ar fi aparitia butonului de ignore - tot impotriva acelei lipse de caracter a unora), ar trebui sa ma opresc aici. Pina la urma, nu este jocul "meu", ci al acelora care il doresc astfel: o lume vituala plina de grobieni. In jocul cu iepuri, puteai sa faci gang zdravan cu inca doi amici. Acum, daca nu sint destui prieteni online si te maninca-n...palma sa dai click-uri, trebuie sa accepti in gang si personaje care de care mai "dubioase" si risti sa devii chiar tu astfel in urma unui asemenea compromis. Sau sa te prostituezi intelectual, mintind pe altii pentru a-i ataca si a trece astfel acele niveluri. Apropos, acesta este pluralul corect pentru substantivul "nivel" cu sensul "stadiu, grad de dezvoltare, treapta, indice"...daca cineva va avea rabdarea de a citi ce-am avut de spus, fara sa se mire ca sint in stare sa scriu atit, poate ca se va corecta greseala si in joc, unde este scris eronat "nivele", desi parerea mea este ca macar aceste stadii ar trebui desfiintate, ori macar refacute in functie de alte cerinte.
    Cam asta ar fi. Oricum, desi nu stiu cine esti, shb, ma bucur ca , desi ai avut un punct de vedere diferit de al meu, ai stiut sa ti-l exprimi civilizat si argumentat. Dar parerea mea este ca acele argumente nu sint de ajuns, si nu se poate face curatenie in acest joc daca se insista pe ideea ca "este un joc destinat adultilor, asa ca limbajul trivial este permis". Degeaba a disparut acest fragment din textul regulilor, daca unii injura ca la usa cortului fara sa pateasca nimic, iar altii sint banati doar pentru o ironie pe motivul "... incalcarea regulii : Te-am rugat sa nu mai provoci". Nu vreau sa readuc in discutie asemenea...hai sa fiu diplomat si sa le spun "erori", am dat un exemplu doar. Normal ca dupa asemenea motiv de banare, acei grobieni s-au simtit incurajati sa se comporte in felul lor caracteristic, chiar daca intentia celui care mi-a dat acel ban a fost de a stopa o discutie...ma rog, ceva care cu greu se putea numi discutie (e greu sa discuti cu un maimutoi, o cioara ori altfel de asemenea necuvintatoare, care raspund la cuvinte doar prin onomatopee). Voi, membri TCCrew, ar fi bine sa incercati sa eliminati din joc acesti indivizi certati cu educatia si bunul simt, si de-abia dupa ce veti reusi (dar ma tem ca nu veti reusi vreodata) sa luati de urechi bietii iepuri. Altfel, ne vom intreba in zadar, indiferent de regulile jocului, "Unde e distractia in asta?"
    Oricum, nu vreau sa mai postez nimic pina la sfirsitul viitoarei runde, care nu se stie cind va incepe pe motivul indisponibilitatii serverului (totusi, sigur nu e 486? ). Felicitari cistigatorilor rundei precedente si distractie placuta putinilor jucatori ramasi care vor juca runda viitoare. Sa aveti o noapte minunata, bye!

  8. #18

    Default

    Eu pot sa iti garantez (din propie experienta) ca poti ajunge la un respect destul de mare chiar daca incepi runda mai tarziu. Important este sa sti sa joci si sa ai o tactica cand incepi sa joci. Runda care urmeaza incurajeaza foarte mult PVP-ul si atacurile din partea unui gang, din moment ce s-a redus numarul de discoteci pe care le poti detine si s-au scos bordelele ai mai multe sanse sa gasesti pe cineva in cluburi. Daca intr-adevar sti sa joci si esti rapid, ai sansa sa cresti foarte repede in skill, ceea ce duce la un numar mai mare de cladiri => ai droguri mai multe => faci bani mai multi. Cunosc si eu vremurile despre care vorbesti, desi foarte putin deoarece am prins pe sfarsit.

    Legat de limbaj, in principiu s-a mers pe faptul ca acest joc este dedicat persoanelor peste 18 ani si s-a permis limbajul vulgar. Nu iti face griji, acum suntem mai multi membri in TC Crew din partea Romaniei (4 la numar ca sa concretez), ceea ce duce la o activitate mult mai mare din partea noastra pe strada si pot sa te asigur ca eu cel putin nu voi permite sa se injure cum se facea pana acum. Eu vin de pe o alta comunitate unde limbajul vulgar este pedepsit foarte aspru, chiar si insultele minore sunt pedepsite si unde va fi cazul voi sanctiona cu ban. Desi sunt adeptul dreptului de exprimare, mereu am mers pe premiza ca se poate vorbi civilizat, si daca sti cum sa vorbesti "il poti face" pe cel care te injura si vorbind civilizat, daca sti cum desigur.

    Legat de iepuri nu mai am nimic de spus, decat sa repet ceea ce am spus mai sus. Jocul a fost conceput pentru a-ti face prieteni reali (aici nu ma refer la prieteni in real life), nu clone (adica iepuri). Chiar cei care se afla in top5 ne-au demonstrat asta, cu cat ai mai multi prieteni, cu atat ai mai multe sanse sa castigi.
    TheCrims.com Crew

  9. #19
    Guest

    Default

    shb , bravo ) m-ai facut sa plang la ce-ai scris tu acolo .

  10. #20

    Default

    Sa fim seriosi,jucatorii nu s-au lasat si nu o sa se lase niciodata din cauza iepurilor sau a limbajului de pe strada.Lumea se lasa in primul rand datorita schimbarilor facute de memox,dintr-un joc in care toti jucatorii aveau oarecum sanse egale,acum ai nevoie de 1238391 credite sa poti face ceva.Pe langa asta,schimbarile din ultimele runde incurajeaza jucatul 24/24 sau folosirea de boti/scripturi...unii sunt prinsi si banati,altii scapa.Nu inteleg schimbarile haotice.Acum 5 runde,s-a redus numarul maxim de membri dintr-un gang la 40...Dupa s-a marit la 84 si acum iar la 50.La fel si cu vanatorul de recompense si sala.Probabil ca in curand o sa se reintroduca iepurii dar o sa fie o taxa gen 1 credit / iepure.

    In al doilea rand,e normal ca lumea sa se lase de joc,doar nu o sa stea toata viata pe un site.Jucatorii vechi pleaca,dar vin cei noi.Pacat ca incepatorii au interzis la joc. Numarul jucatorilor scade de la runda la runda,dar schimbarile majore facute fara parerea jucatorilor continua...
    Last edited by yoB0gdan; 03-03-2012 at 11:45 PM.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •