Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
  1. #1
    Guest

    Default Buna ziua! [Problema Ip]

    Buna ziua,

    Suntem 4 persoane care locuim in aceasi casa si dorim sa ne jucam the crims! In prima faza am observat ca dupa ce mi-am creat eu cont ceilalti baieti nu au mai putut sa-si creeze cont, deoarece erau nevoiti sa astepte 48 ore, unu dintre ei nu a mai rezistat sa astepte 48 ore, si l-a rugat pe un baiat din romania sa-i creeze un cont, azi am incercat sa ne jucam impreuna, dar el a fost deconectat de pe cont datorita faptului ca sunt 2 conturi conectate pe acest ip.
    Daca un administrator are posibilitatea sa scoata aceasta restrictie sau sa ne ajute intr-un fel prin care sa ne putem juca.

    Multumesc mult!

  2. #2
    Guest

    Default

    Doar o singura persoana poate juca de pe acel ip, intrucat numai este un joc multi accounts, nu putem sa ca fiecare cont are un "proprietar" separat, ai putea juca chiar tu de pe acel account si sa spui ca joaca altii si nu poti sa demonstrezi.

  3. #3
    Guest

    Default

    Pai am putea demonstra. Se poate vedea in primul rand dupa sistemul de operare, am putea sa demonstram cu mac ip, cu driverID, acum nu stiu. Sunt posibilitati prin care putem demonstra, numai sa vreti sa ne ajutati.

  4. #4
    Guest

    Default

    In acest mod poti demonstra ca acele conturi sunt accesate fiecare de pe un pc diferit. Poti fi chiar tu de pe acele pc-uri nu neaparat alte persoane, eu am in casa 3 pc-uri, asta nu inseamna ca poate juca si mama, fratele, sora, tata, cainele etc

  5. #5
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    68

    Default

    Nu inteleg,de ce nu jucati toti patru pe un singur cont?

  6. #6
    Guest

    Default

    @vash .. E pe dracu, asta-i chiar absurd, totusi doresc sa-mi raspunda un administrator,pentru ca vad ca tu din postura de moderator iti bati joc de mine, vroiam sa intreb daca ne poate ajuta cineva, vreun admin, in legatura cu aceasta problema, nu sa ma contrazica, facandu-ma mincinos, spunandu-mi ca joc cu mai multe conturi dupa acelasi ip, fi serios, daca as dorii sa joc multi account as putea s-o fac sub alt mod, as folosi niste socks-uri!
    Inca odata ma repet, ne poate ajuta un admin in aceasta situatie sau scriptul este optimizat in acest mod si nu se poate face nici un fel de modificare asupra unor usere. Inteleg clar pentru ca sunt in domeniu si pot intelege usor.


    @forsaken .. cum sa jucam toti dupa acelasi cont, unde mai este competitia, eu vreau sa-i bat pe ei, ei pe mine, niciodata nu o sa am cum sa concurez pentru primele locuri, pentru ca nu am destul timp la dispozitie sa pot atinge pozitiile din fata.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Salut,

    Din pacate nu exista nici o posibilitate de a elimina restrictiile legate de IP / cont.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  8. #8
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by kassmir View Post
    @vash .. E pe dracu, asta-i chiar absurd, totusi doresc sa-mi raspunda un administrator,pentru ca vad ca tu din postura de moderator iti bati joc de mine, vroiam sa intreb daca ne poate ajuta cineva, vreun admin, in legatura cu aceasta problema, nu sa ma contrazica, facandu-ma mincinos, spunandu-mi ca joc cu mai multe conturi dupa acelasi ip, fi serios, daca as dorii sa joc multi account as putea s-o fac sub alt mod, as folosi niste socks-uri!
    Inca odata ma repet, ne poate ajuta un admin in aceasta situatie sau scriptul este optimizat in acest mod si nu se poate face nici un fel de modificare asupra unor usere. Inteleg clar pentru ca sunt in domeniu si pot intelege usor.


    @forsaken .. cum sa jucam toti dupa acelasi cont, unde mai este competitia, eu vreau sa-i bat pe ei, ei pe mine, niciodata nu o sa am cum sa concurez pentru primele locuri, pentru ca nu am destul timp la dispozitie sa pot atinge pozitiile din fata.
    kassmir imi cer scuze daca ai luat-o ca o insulta, nu am vrut sa sune asa, dar au fost multe cazuri in care un jucator a folosit mai mult de 1 singur cont si a spus ca joaca fratele, sora sau un prieten cu care imparte internetul, cum am spus mai sus, nu se poate dovedi ca nu joaca doar o singura persoana.

  9. #9
    Guest

    Default

    si eu imi cer scuze ca m-am aprins, cred ca nu era cazul sa vorbesc pe acest ton.

    Totusi astept un raspuns din partea ta sau a altei persoane daca este posibil sa ne ajutati in acest caz!

  10. #10

    Default

    betada bug oldu herkes buglu hatanın en kısa zamanda düzelmesini bekliyoruz

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •