Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Runda #57

  1. #1

    Default Runda #57

    Cea mai importanta schimbare din aceasta runda este faptul ca ea va avea 152 zile in loc de 184 cum suntem obisnuiti, iar aceasta schimbare se datoreaza faptului ca rundele trecute au fost foarte pasive. Cu aceasta schimbare incercam sa facem jocul mai intensiv. Statisticile jucatorilor si ale gang-urilor vor fi actualizate odata la 10 si 15 minute respectiv, asa ca veti putea vedea cum evolutioneaza jocul mult mai repede.

    De asemenea, am scazut veniturile obtinute de la tarfe ca sa echilibram acest lucru cu alte surse de venit. De altfel, am schimbat si interfata Fight Chat-ului, ultima zi in care poti investi va fi ziua 100 si am incrementat sansa de a obtine un bonus de la spargerile single.

    Pe scurt:
    - Durata rundei a fost scurtata la 152 zile.
    - Statisticile jucatorilor si ale gang-urilor vor fi actualizate odata la 10 si respectiv 15 minute.
    - Veniturile obtinute de la tarfe au fost scazute.
    - Am incrementat sansa de a obtine un bonus de la spargerile single. Caracterul PIMP va avea o sansa mai mare de a gasi tarfe cand fura de la Gang-ul de motociclisti.
    - Interfata Fight Chat-ului a fost schimbata si de acum se va numi Fight Club.
    - Ziua maxima in care veti putea investi este 100.

    Speram sa va distrati si in aceasta runda, mult succes!
    Last edited by Cristian; 06-19-2012 at 12:10 AM.
    TheCrims.com Crew

  2. #2
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    68

    Default

    Nu cred ca o sa ne distram la ce modificari au fost facute,serios,nu vreau sa o iei in nume de rau,dar prima modificare este chiar penibila,nu isi are deloc rostul.152 de zile?Pentru? Mie mi se parea perfect numarul 184 .Iar regula trei este oarecum ok,doar ca ma deranjeaza un singur lucru.Veniti cu modificari "scurtata,scazute etc" totul ca sa ne faceti noua "jocul" mai greu.Inca odata,nu o spun cu RAUTATE! Faza cu Tarfe la Gang este destul de ok,cu toate ca pot pune pariu ca vei gasi numai Dolly... Ok,am inteles..ati scazut ce ati putut..totusi adaugati si ceva care sa ne placa/ajute,adaugati macar sala de 10k pentru orice nivel .

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Iar ai sa spui ca am ceva cu tine, dar tu parca aterizezi mereu in cap, din elicopter direct aici pe forum.

    Runda a fost scurtata pentru ca este obosiitor sa joci 45 de zile reale, mai ales daca joci serios nu "o arzi" pe strada aiurea. Si in general dupa ziua 130 - 140 jocul devine pasiv, putin joaca la hunt pentru a nu pierde marea cantitate de skill pe care au acumulat-o, si pana in ziua 150 fac bani din invest, deci iar pasiv. De aia o scurtam.

    Veniturile de la tarfe, okay - mergi pe acest link: http://www.thecrims.com/stats.php si te rog sa ghicesti cum a fost facut acel respect? Daca ti se pare normal sa se ajunga aproape doar din tarfe la acel respect astronomic atunci chiar esti cazut din elicopter.

    Adaugam sa va placa - sala de 10k, asta ca sa stai degeaba si sa faci mult skill repede pentru ca apoi sa te plictisesti sau mai stiu eu ce, sa cresti stand offline. Nu multumim, noi vrem jucatorii sa joace activ, nu sa doarma. Si mai vrem sa si gandeasca inainte sa scrie pe forum, daca se poate.

    Multumesc!

    Nu cred ca o sa ne distram la ce modificari au fost facute,serios,nu vreau sa o iei in nume de rau,dar prima modificare este chiar penibila,nu isi are deloc rostul.152 de zile?Pentru? Mie mi se parea perfect numarul 184 .Iar regula trei este oarecum ok,doar ca ma deranjeaza un singur lucru.Veniti cu modificari "scurtata,scazute etc" totul ca sa ne faceti noua "jocul" mai greu.Inca odata,nu o spun cu RAUTATE! Faza cu Tarfe la Gang este destul de ok,cu toate ca pot pune pariu ca vei gasi numai Dolly... Ok,am inteles..ati scazut ce ati putut..totusi adaugati si ceva care sa ne placa/ajute,adaugati macar sala de 10k pentru orice nivel .
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  4. #4
    Guest

    Default

    Nu sunt deaccord cu ce spui tu f0rsaken, si nu din cauza ca ai propus tu ci din cauza motivului, in primul rand o runda mai scurta inseamna o participare mai activa la joc, o scadere in productia tarfelor este o modificare importanta deoarece in acest moment este singura strategie pentru a urca un top, sa faci mai putin nu inseamna neaparat sa fie mai dificil pentru ca nu o sa fii doar tarfele tale care o sa produca mai putin, iar sala ar trebui scoasa dupa ziua 3-50, oricine poate face 1kk carisma acum la sala. Jocul este mai palpitant cand scorurile sunt restranse nu cand sunt diferente de 100-200kk de la un loc la altul a devenit plictisitor.
    Daca doriti lucruri noi, care sa va placa sunteti bineveniti sa le propuneti atat pe sectiunea romana cat si pe cea in engleza si vom fi fericiti sa le discutam.

  5. #5
    Guest

    Default

    Partea cu mai multa prada din spargerile single e foarte ok la fel ca si celelalte modificari ... macar mai dinamizam putin jocul !

  6. #6
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    68

    Default

    Iar regula trei este oarecum ok
    Am fost de acord cu aceasta modificare.Singura modificare care nu a fost prea stralucita(pentru mine) a fost prima.Oricum o sa ne obisnuim,sper.Sa vedem ce iese..

  7. #7
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by f0rsaken View Post
    Faza cu Tarfe la Gang este destul de ok,cu toate ca pot pune pariu ca vei gasi numai Dolly...
    Da, dar gindeste-te ca daca stringi o turma de Dolly si faci un gang pe nume "Steaua Crestina"...te striga lumea pe strada "jiji becali"

  8. #8
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by ArTiSTu View Post
    Partea cu mai multa prada din spargerile single e foarte ok la fel ca si celelalte modificari ... macar mai dinamizam putin jocul !
    Il dinamizam ori, mai degraba, il dinamitam...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    65

    Default

    La carisma mai e o limita cand produc maxim tarfele ? in 55 a fost 1kk , in 56 4kk , acum a ramas la fel 4kk sau nu mai exista o suma anume?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    In momentul acesta este de 7 milioane - 7kk. Dar este posibil sa se mai schimbe.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •