Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 8 of 8

Thread: Ban Za Darmo !

  1. #1
    Guest

    Unhappy Ban Za Darmo !

    witam moj nick w grze to turbonbr.
    gram w the crims juz bardzo dlugo... ostatnio probuje wejsc na konto a tu ban ;/
    ktorego dostalem podobno za uzywanie paruu kont ktorych ja nie posiadam , neta mam przez router czyli mam takie samo ip na kazdym komputerze. moja 5 rodzenstwa takze gra w the crims i tez jest bardzo zawiedzione
    prosze bardzo o odbanowanie mojego konta naprawde nie uzywalem kukiel itp.
    pomocy ;x
    Twoje konto zostało zablokowane do 2012-09-17 18:00:00 za złamanie zasad regulaminu The Crims
    w punkcie/punktach
    Rule 2. You are not allowed to play with more than one account. You have been caught using these accounts: 16005656, 16007857, 15316350, 15998013, 15979331, 16037713, 16030300

  2. #2
    Guest

    Default

    Witam , wejdź na stronę http://support.thecrims.com i wyślij ticketa do działu Abuse (tylko i wyłącznie po angielsku!) opisz swój problem , wówczas ktoś sprawdzi i zajmie się Twoim kontem a Ty otrzymasz e-maila z informacją o odpowiedzi na Twojego ticketa . Pozdrawiam !

    a tak w ogóle , skoro masz pięcioro rodzeństwa + Ty sześcioro to skąd się wzięło 7 kont ?
    Last edited by ily; 08-24-2012 at 12:05 PM.

  3. #3
    Guest

    Default

    kurde wysylalem juz tickety i caly czas odrzucaja wiec co mi to da... wspominalem w pierwszym tickecie ze jedno konto jest stare do ktorego nie mam maila ani hasla

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Warsaw
    Posts
    750

    Default

    Jak to "odrzucają" ?

  5. #5
    Guest

    Default

    tak ze wchodze na drugi dzien a tam ticketa nie ma i odp tez nie

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Warsaw
    Posts
    750

    Default

    Na maila na pewno dostałeś hasło aby zalogować się na stronę supportu. Jako login wpisujesz swojego maila, a hasło te, które przyszło Ci na tego maila po wysłaniu ticketa. Następnie klikasz "Viev Tickets" i masz wszystkie swoje tickety, które wysłałeś za pośrednictwem strony.

    Ogólnie rzecz biorąc po odpowiedzi na swój ticket powinieneś dostać maila z taka informacją.

  7. #7
    Guest

    Default

    wiem i dostalem odp zebym czekal na nastepna edycje. i co kur*a w nastepnej edycji znowu rodzenstwo sie zaloguje i bedzie to samo ;/
    niech mi oddadza pieniadze za kredyty ..

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Warsaw
    Posts
    750

    Default

    Więc czekaj i nie korzystaj więcej z multikont.

    Ily miała słuszna uwagę... 5 rodzeństwa, Ty jako szósty, a kont 7 ?

    Pytanie pozostało bez odpowiedzi.

    Zamykam.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •