Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 33

Thread: ban za co niby

  1. #11
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Warsaw
    Posts
    750

    Default

    Quote Originally Posted by nerus2 View Post
    Brak slow na to wszystko. Ja Ci juz odp to co uslyszysz od tonika:

    Wyslij ticketa do dzialu Abuse i czekaj na odpowiedz.

    Zamykam temat.

    PS. Czlowieku daj wyglosic opinie, a jak skargi leca to zamykasz
    Zawsze daję czas na opinię. Oczywiście tylko w momencie, w którym na dany temat można dyskutować. Nie mozna nazwac dyskusją na jakiś temat gdzie tylko piszecie jakie to crew jest "be" i "fuj".

    Odpisałem już w jednym z tematów nerusa ale przytoczę to raz jeszcze:

    Nie mam dostępu do ticketów abuse więc się nimi nie zajmę. To tak jakbys np dostał mandat od Policji, a poszedł z pretensjami do straży pożarnej
    Dlatego odsyłam wszystich do Abuse za każdym razem , kiedy ktoś napisze do mnie abym kogoś zbanował bądź w sprawie "niesprawiedliwego" bana bo Supp PL się tym nie zajmuje. Od tego jest Abuse.

  2. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Warsaw
    Posts
    750

    Default

    Quote Originally Posted by anielskiorszak View Post
    ...lub innego moderatora a nie jak sobie napisałeś w profilku "Mafioso" chyba z Potęgowaa kurwa..
    Te "mafioso" to ranga, która nadaje się automatycznie po napisaniu jakiejś ilości postów

    Przypominam wam, że istnieje regulamin forum, który należy przestrzegać.

  3. #13
    Guest

    Default

    Spoko a pomyśl jeszcze o graczach którzy nie ogarniają np. języka angielskiego ? to od czego wy jesteście ? żeby tylko dyskusje z wami sobie niepotrzebne urządzać i szarpać nerwy ? myślałem ze polski support jest równoznczny z abuse.

  4. #14
    Guest

    Default

    tonic online i zero odpowiedzi moge sie założyć że wiecej osób sie wypowie tutaj ... i beda zglaszać to do yhyhy"Crew" ;p moim zdaniem powinnismy zostać odbanowani to poprostu jest namówienie tonica przez ekipe avlarda itp którzy zglaszali bo widzieli ze rośnie moc i jest rywalizacja i już musieli sie popisać że maja znajomości w ekipie jak tonic jest przeciwny mojej wypowiedzi po robie screny wypowiedzi kilku znich!

  5. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Warsaw
    Posts
    750

    Default

    Quote Originally Posted by jetstar View Post
    Spoko a pomyśl jeszcze o graczach którzy nie ogarniają np. języka angielskiego ? to od czego wy jesteście ? żeby tylko dyskusje z wami sobie niepotrzebne urządzać i szarpać nerwy ? myślałem ze polski support jest równoznczny z abuse.
    To są zupełnie 2 różne działy. Abuse zajmuje się własnie takimi sprawami jak Twoja czy Nerusa ale coś ciężko wam to przyswoić.

  6. #16
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Tonik View Post
    To są zupełnie 2 różne działy. Abuse zajmuje się własnie takimi sprawami jak Twoja czy Nerusa ale coś ciężko wam to przyswoić.
    Ok załóżmy że nie potrafię języka angielskiego to co mam tłumaczyć w translatorze ? wiesz chyba jak to tłumaczy. Czyli zjebane Abuse nie liczy się z innymi narodowościami. Moim zdaniem powinno to działać w ten sposób że typowy polak wysyła sobie ticket do polskiego supportu następnie polski support tłumaczy ticket i wysyła do supportu Abuse aby nie było żadnych niejasności a nie że ktoś chce napisać "ja byłem" a translator przetłumaczy "on był" ....

  7. #17
    Guest

    Default

    ?tonic bedzie uban było zglaszane multi ac ? moze nie pamietasz ?bedzie czy nie zajmij sie tym

  8. #18
    Guest

    Default

    Dobrze Tonik, zaluzmy ze kazdy juz wie ze abuse zajmuje sie tymi sprawami. Wyslalismy ticketa w j.angielskim i co dalej ? NIC. 0 odzewu od ktorego kolwiek admina, a jak jest odzew to nie mozna z nim wejsc w rozmowe aby dojsc do "prawdy". Poza tym gdy zglasza sie bota, odp. leca z automatu, co nie zglosze bota, odp. jest taka sama slowo w slowo. Admin zajmuje sie spr. go ??

  9. #19
    Guest

    Default

    Tonik mógłbyś chociaż napomnieć przed rozpoczęciem następnej rundy żeby ktoś poważny chociaż weryfikował ten cały system wykrywania?
    Żeby ktoś zwrócił na to uwagę ,a nie olewał nas wszystkich po kolei. 48h minęło brak odpowiedzi na ticketa Ale spoko ban się skończył właśnie po 48h Parodia jak nic. Na żadną rekompensatę nie liczę ,zresztą to marzenia ściętej głowy. Jeśli tak dalej będzie gra straci zapewne wielu graczy.
    Liczę na jakiś odzew no chyba ,że znów ktoś mnie odeśle żebym gdzie indziej się "poskarżył".

  10. #20
    Guest

    Default

    U mnie też brak odpowiedzi nikt nie zrekompensuje tego straconego czasu . Sram na was polscy ekipanci mozecie mi juz perma zajebac bo z wami gorzej jest niz z niemowlakami...

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •