Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 1 of 1

Hybrid View

Exclamation Sıkça Sorulan Sorular / SSS - FAQ

Oyunda herhangi bir kod veya şifre var mı ?

Hayır , hiçbir kod veya şifre yok.

Bir The Crims günü ne kadardır ?
    6 saat.

Bir round ne kadar sürer ?

Bi round 156 TC günüdür ve 39 gerçek güne eşittir.

Kredilerle neler yapabilirim ?
    Kredileri kullanmanın birden çok yolu var. Aşağıda kredilerle alabileceğiniz avantajları bulacaksın:

-VIP paketi satın almak (50 veya 100 kredi).
    -Opsiyonel olarak başlangıç paketi satın almak. (10, 20 kredi veya VIP).
    -Gelecek gemiyi öğrenmek (10 kredi).
    -Hapisten kaçmak veya bir arkadaşını çıkartmak (10 veya 5 kredi).
    -Hastahaneden çıkmak veya bir arkadaşını çıkarmak (10 veya 5 kredi).
    -%30 Extra silah hasarı (28 TC günlük , 10 kredi).
    -%10 Extra binalarda uyuşturucu üretimi (28 TC günlük , 10 kredi).
    -%10 Extra fahişe geliri(28 TC günlük , 10 kredi).
    -Bankadaki paranı faize yatırmak (5 kredi).
    -Bir kullanıcının bilgilerini öğrenmek için casus göndermek (5 kredi).
    -Bir çeteye casus göndermek (10 kredi).
    -Kullanıcı adını değiştirmek (20 kredi) – Her sezon bir kez ücretsiz olarak kullanıcı adını değiştirebilirsin.
    -Yetenek puanlarını sıfırlamak (20 kredi).
    -Kumarhanede zar oyunu oynamak (2, 4 veya 6 kredi).
    -Hastahaneden detox satın almak (5 kredi).
    -Silah tüccarından silah almak (Ölüm makinası veya Nomex Zırh) (Her biri 30 kredi).

Neden binalarım üretim yapmıyor ?
    Binalarınızın üretim yapabilmesi için elinizde para olması gereklidir. Paranızı sağ bölümden görebilirsiniz. Eğer tüm paranız bankadaysa veya yeterli paranız yoksa binalar üretim yapmayacaktır.

Ben ve arkadaşım/arkadaşlarım bir çetedeyiz. Düşük saygınlıklı birine saldırdık ancak yenildik. Nasıl olabiliyor?

Büyük ihtimalle saldırdığınız kişinin de bir çetesi vardı. Bu durumda tek bir kişiye değil , kişinin bulunduğu çeteye de saldırmış oluyorsunuz. Eğer onun çetesi sizinkinden güçlü ise kaybedersiniz.

Saygınlık nasıl hesaplanıyor?

Oyunda her 10.000$ , 1 saygınlığa eşdeğerdir. Ayrıca her 8 stat da 1 saygınlık olarak hesabınıza yansıyacaktır.

Arada bir çıkan ve soru soran chaptalar nedir?
    Chapta ; oyunda script veya program kullanımının önüne geçmek için kullanılan bir sistemdir.

Benim çetem niye çete istatistiklerinde görüntülenmiyor?

Çetenizin çete istatistiklerinde görülmesi için çetenizin en az 5 kişi olması gerekiyor.

Nasıl bir çete üyesi olurum ?
    En iyi yol çete lideriyle kontak haline geçmektir. Ancak çete bulamıyorsanız çete bölümünden sanal çetelere de katılabilirsiniz. Burada soygunlar otomatik olarak çete lideri tarafından başlatılır. Eğer sanal çetelere katılmak için fazla güçlüyseniz tek yolunuz kendi çetenizi oluşturmak olacaktır.

Kırmızı arkadaşlık bildirimi ne zaman silinir ?

Kırmızı arkadaşlık bildirimi taraflardan birisi bir hamle yapmadığı sürece 10 saniye içinde silinir.

Hangi binayı almam en karlı olacaktır ?

Pahalı binalar genelde daha fazla kar sağlar. Ancak round boyunca gelen gemiler ve uyuşturucu baskınları uyuşturucuların fiyatlarını değiştirdiği için binaları karlılık oranına da etki eder.

Bir dahaki gemi nedir ?

10 kredi karşılığında limanda birdahaki gemiyle alakalı istihbarat alabilirsin. Aldığın bu istihbarat sana mallarını satarken ekstra kazanç da sağlayacak.

Neden aynı IP veya bilgisayarı arkadaşım/kardeşimle paylaşamıyorum ?

Aynı IP’yi kullanmakta özgürsün ancak aynı bilgisayarı kullanman yasak. Sebebi ise bir kişinin birden fazla hesaba sahip olmasının önüne geçmek , daha fazla bilgi istiyorsan kurallar sayfasını okuyabilirsin. Eğer sen ve arkadaşın/kardeşin aynı IP üzerinden oynamak istiyorsanız farklı bilgisayarlarda olmalısınız.

Nasıl bir kişiden hem çete saldırısı hem tekli saldırı alabiliyorum ?

Eğer rakibiniz önce çete saldırısını başlatıp ardından size tekli saldırı gerçekleştirmişse bu mümkündür. Çete saldırısı , tekli saldırıdan sonra da gerçekleştirilebilir.

Hapishaneden nasıl çıkarım ?

Hapishaneden çıkmanın 3 yolu vardır. Kredi kullanarak , hapishane görevlilerine rüşvet vererek veya çıkış tarihinizi bekleyerek hapishaneden kurtulabilirsiniz.

Nasıl acil servis veya hastahaneden çıkabilirim ?

Kredilerinizle özel bakım alarak veya çıkış tarihinizi bekleyerek çıkabilirsiniz.

Saygınlığımı nasıl yükseltebilirim ?

Saygınlık yükseltmenin en kolay yolu fazlasıyla soygun yapmaktır. Ayrıca diğer kullanıcılara saldırarak da saygınlık kazanabilirsiniz.

Nasıl birini öldürebilirim?

Eğer saldırdığınız kişi sizin gücünüzün %50’sinin altındaysa kullanıcı ölecektir. Aynı durum size saldıranlar için de geçerlidir.

Arkadaşım bir oyun görevlisinin ona şifresini sorduğunu ve ardından hesabının zarar gördüğünü söyledi. Bu mümkün müdür ?

Oyun görevlileri asla size şifrenizi sormaz. Bu durumlarda bizle iletişime geçebilirsiniz.

Birisi bana proxy uygulamalarıyla oynayabileceğimi söyledi. Bunu yapabilir miyim ?

Proxy uygulamalarını kullanmaya izin vermiyoruz. Kullanan kişiyi bize söylemekle yükümlüsün.

Birisi bana oyunda Bug (hata) bulduğunu söylerse veya ben bulursam ne yapmalıyım?

Bu durumda bizi bilgilendirmekle yükümlüsün. Ayrıca bu hatayı kullanarak bir avantaj sağlaman halinde tespit edilir ve cezalandırılırsın. Bu durumlarda Support Center’a ticket yollayarak bizi bilgilendirmen en doğru yoldur.

Bir kullanıcı ona ödeme yapmam durumunda bana kredi vereceğini söyledi. Parayı gönderdim ancak kredim gelmedi. Ne yapmalıyım ?

Bu durumda bizim yapabileceğimiz bir şey yok. The Crims kendi sistemi hariç kredi satan sistemlere/kullanıcılara izin vermemektedir. Kredi satın almak için oyundaki “krediler” kısmını kullanmalısın.

Bir kullanıcıdan stat satın almanın bir yolu var mıdır ?

Hayır , oyun içinde stat almak veya satmak yasaktır. Bu durum tespit edildiği takdirde iki tarafta cezaladırılacaktır.

Banlanmıştım , bu sürede başka bir hesap açıp oynamaya devam edebilir miyim ?

64. rounddan bu yana bir kullanıcının aynı sezonda ceza aldıysa başka hesap açması yasaklanmıştır. Bize her zaman yeniden kontrol etmemiz için ticket yollayabilirsin. Ancak tekrar kontol edilip karar değiştirilmezse birdahaki sezonu beklemelisin. Sistemimizde bu tip kullanıcılar otomatik olarak belirlendiği için açtığı diğer hesaplarla birlikte cezalandırılır.

Bir arkadaşım ban yedi / cezalandırıldı , sebebini öğrenebilir miyim ?

3. kişilerle ban/ceza sebebini paylaşamıyoruz. Arkadaşına ban/ceza sebebini öğrenmesi için ticket yollamasını söyleyebilirsin. Bu durumlarda Abuse- Complaints bölümüne ticket yollayabilir.

Neden hesabıma giremiyorum ?

Öncelikle şifreni ve kullanıcı adını girdiğinden emin ol. Hala giriş yapamıyorsan sezon bitmiş olabilir. Kısa bir süre sonra yeni sezon başlayacaktır!

Kayıt/şifre değiştirme/kredi onay E-Mailini almadım. Niye olabilir ?

Eğer böyle bir durumla karşılaşırsan izleyebileceğin birkaç yol var. Kısa bir süre bekle ve Junk/Spam klasörünü kontrol et. Eğer hepsini yaptıysan ve mail hala gelmediyse Support Center’dan bizimle iletişime geçebilirsin. Sana yardım etmek için hazırız !

Neden fahişe / uyuşturucu alamıyorum veya satamıyorum ?

Bazen browserlar yüzünden böyle sorunlar olabiliyor. Bu gibi durumlarda geçmişini / cookie’lerini temizleyerek tekrar deneyebilirsin.

Hesabımı silmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

Hesabını silmek için şu linki kullanabilirsin: http://www.thecrims.com/user/delete

Hesabım silindi. Nasıl geri alabilirim ?

Eğer hesabın bir süre aktif olmamak yüzünden silindiyse geri getirmek için bir yol yok. Ancak hesabını kendin sildiysen Support Center’a yazarak geri alabilirsin.

Kullandığım mailin şifresini unuttum. Hesabımın e-mailini nasıl değiştirebilirim?

Biz senin için mailini değiştirebiliriz. Support Center’la iletişime geçmen gerekiyor , eğer gerçek sahibi olduğunu saptayabilirsek size yardımcı olacağız.

Nasıl kredi alabilirim ?

Ülkene göre kredi almanın farklı yolları vardır. http://www.thecrims.com/credits sayfasından ülkene göre kredi satın alma yollarını öğrenebilirsin.

VIP kullanıcı olmanın ne gibi faydaları vardır?
    VIP paket oyun tecrübeni geliştirecektir ve oyundan aldığın tadı arttıracaktır.
    Bu paketler Bir Round/ 156 TC günü boyunca geçerli olacaktır. Kullanmadığın günlerin ücreti diğer sezon hesabına aktarılmayacaktır.

VIP Paketi 1 (50 kredi)

- 20 extra olay, özel uyuşturucu fiyatları ve limanda kamyon/tekne.
    - %10 Daha fazla binaya sahip olabilirsin.
    - Binalarının günlük üretimlerini görebilirsin.
    - Birdahaki hedeflerini yazabilmen için kullanışlı bir not defterine sahip olacaksın.

VIP Paketi 2 (100 kredi)

- Hapishane veya hastahaneden çıkmak için 50% daha az kredi ödeyeceksin.
    - Günlük extra 15 bilet.
    - 30 extra olay, özel uyuşturucu fiyatları ve limanda kamyon/tekne.
    - Uyuşturucu tüccarında 2 kat fazla alışveriş yapabilirsin.
    - %10 Daha fazla binaya sahip olabilirsin.
    - Binalarının günlük üretimlerini görebilirsin.
    - Birdahaki hedeflerini yazabilmen için kullanışlı bir not defterine sahip olacaksın.

VIP Olayları

VIP olarak, VIP üyeliğin boyunca 20 ekstra olay sana garantilenmiştir. Her olay bir gün içinde son bulur değerli olayları kaçırmamak için hesabını hergün kontrol et. Karşılacağın olaylar rastgele olacak fakat bot, kamyon ve diğerleri ile karşılaşma sansın yüksek.

Mevcut olaylar:
    Limanda tekne
    Düzenli teknelerden biri olan küçük bir bot bir süreliğine Crims City e geldi. Bu tekne senden uyuşturu tüccarının teklif ettiğinden daha yüksek fiyata sınırlı sayıda uyuşturucular alacak. Teknenin satın alacağı uyuşturucuların miktarı sezon boyunca uyuşturucu fiyatlarını arttıracak.
    Limanda kamyon
    Kamyon sınırlı miktarda malı tüccarın satın aldığından daha yüksek fiyata alacak. Kamyonlar sezon boyunca fiyatı düşen mallardan bol miktarda alacak.
    Ucuz uyuşturucular
    Bu olay sırasınca özel bir uyuşturucuyu tüccardan daha ucuz fiyata satın alacaksın. Uyuşturucuları daha ucuz fiyata satın almak için bu olay büyük bir fırsat.
    Uyuşturucu fiyatı arttı
    Bu olay gerçekleşirken belli bir uyuşturucuyu tüccardakinden daha yüksek fiyata elde edeceksin. Fiyat değişikliği hem satın alırken hem de satarken geçerli olacak. Elinde fazladan uyuşturucu var ve bunu satmak istiyorsun şimdi tam zamanı.

Ban ; kurallarımız ihlal edildiğinde kullandığımız bir cezalandırma yöntemidir.
    Eğer banlandıysan ve itiraz etmek/bilgilendirilmek istiyorsan Support Center’la iletişime geçebilirsin.

Chat banı
    Chat banı , chat odalarında spam yapmak veya insanları rahatsız etmekten ötürü verilen bir cezadır. Chat banı aldığın süre boyunca meydan ve çete merkezine yazamazsın.

Temporary ban / Geçiçi ban

Ban süresi boyunca oyuna giriş yapamazsın.

Permanent ban / Kalıcı ban
    Bu ban türünde oyuna birdaha giriş yapman mümkün olmayacaktır. Bu ban sadece birkaç tür kural ihlallerinden ötürü verilebilir.
    Last edited by MIHCI; 05-20-2016 at 09:28 PM.

Tags for this Thread