Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 1 of 1
  1. #1
    Guest

    Default Intrebari frecvente

    Cat dureaza o zi TC ?
    6 ore reale.

    Cat dureaza o runda?
    O runda dureaza 156 de zile TC, sau 39 de zile reale.

    La ce ma ajuta creditele.

    În prezent, există mai multe utilizări ale creditelor în joc .Acestea sunt câteva dintre beneficiile pe care le puteți cumpăra cu credite:

    Cumparand pachetul VIP ( 50 credite sau 100 credite)
    Cumpărarea pachetelor opționale la începutul rundei (10,20 credite sau VIP)
    Spionand urmatorul vapor la docuri ( 10 credite )
    Sa evadezi din inchisoare sau sa ajuti un prieten ( 10 sau 5 credite )
    Sa iesi din spital sau sa ajuti un prieten (10 sau5 credite)
    30% putere extra la arma ( 10 credite pentru 28 de zile TC )
    10% productie extra la cladiri ( 10 credite pentru 28 de zile TC )
    10% castiguri extra de la curve ( 10 credite pentru 28 de zile TC )
    Investind bani la banca ( 5 credite )
    Spionand un jucator: informatii jucator ( 5 credite )
    Spionand un gang ( 10 credite )
    Sa iti scimbi numele ( 20 credite ) - In fiecare runda iti poti schimba o data numele gratis
    Iti poti reseta punctele de skil ( 20 credite )
    Poti juca la jocul de zaruri de la cazino ( 2,4 sau 6 credite )
    Poti cumpara dezintoxicare de la spital ( 5 credite )
    Poti cumpara arme ( distrugatorul si armura nomex ) ( 30 de credite fiecare )
    Poti cumpara un bilet la loto la cazino ( 1 credit )
    Poti cumpara de la piata neagra o optiune prin care poti sa ascunzi punctele donate gangului ( 1 credit )


    De ce nu imi produc cladirile ?
    Ca cladirile sa iti produca trebuie sa ai bani, bani ii poti vedea in partea dreapta a ecranului .Daca nu ai bani acolo si toti bani sunt in banca cladirile nu vor produce.

    Eu si un prieten suntem într- o bandă împreună . Am atacat un alt utilizator cu mult mai puțin respect și am pierdut ! De ce sa întâmplat acest lucru ?
    Probabil utilizatorul pe care l-ai atacat este un membru al unei bande. Asta inseamna ca tu nu l-ai atacat numai pe acel utilizator, ci si banda din care face parte iar ei trebuie să aibă o putere mai mare decât tine și prietenul tău.

    Cum se calculeaza respectul?
    10 000 $ = 1 respect si desigur skilul ( 8 puncte de skil = 1 respect )

    Cum rămâne cu captchas ?
    Noi le folosim pentru a preveni boti și utilizarea scripturilor.

    De ce banda mea nu apare in statistici?
    Banda ta trebuie să aibă cel puțin 5 membri să apară în lista de statistici .

    Cum ma pot alatura unei bande?
    Cea mai buna modalitate ii sa contactezi liderul bandei in care doresti sa te alaturi. Daca nu gasesti o banda care sa te accepte , atunci te poti alatura unei bande virtuale.Daca nu esti destul de puternic pentru a te alatura unei bande virtuale atunci singura ta optiune este sa iti creezi o banda proprie.

    Cand va disparea o relatie rosie?
    Relații roșii durează timp de 10 secunde și vor dispărea automat după aceea .

    Care cladire este mai profitabila?
    Cladirile mai scumpe dau de obicei cel mai mare profit .Cu toate acestea , cel mai profitabil drog se schimba de la o runda la alta fiind determinat in mare parte de vapoare , sau daca pe parcursul rundei sunt modificari la pretul drogurilor.

    Care este urmatorul vapor?
    Poti plati la docuri capitanul ( 10 credite ) pentru informatii despre urmatorul vapor . Acest lucru vă poate ajuta să cumparati cât mai mult din acest drog .

    De ce nu pot imparti același IP sau PC cu fratele meu ?
    Sunteți liberi să utilizați mai mult de un cont pe IP , dar nu pe acelasi PC . Deoare noi nu permitem ca cineva sa detina mai mult de un cont, te rog citeste regulile jocului.Daca tu si fratele tau vreti sa jucati atunci trebuie sa jucati de pe calculatoare diferite.

    Cum pot fi atacat de acelasi jucator 1vs1 cat si cu banda ?
    Acest lucru este posibil în cazul în care adversarul tău în primul rând a creat un atac cu banda iar dupa 1vs1.Atacul cu banda poate fi executat dupa 1vs1 , cel mai important lucru fiind ca atacul cu banda sa fie planuit inainte de atacul 1vs1.

    Cum pot iesi din inchisoare?
    Sunt trei modalitati de a iesi din inchisoare.Poti plati cu credite, poti mitui gardieni cu bani , sau sa astepti pana vei fi eliberat.

    Cum pot iesi din spital?
    Trebuie sa astepti sau poti cumpara ingrijire privata folosind credite.

    Cum pot creste in respect?
    Cea mai simpla modalitate sa cresti in respect este sa executi cat mai multe spargeri. Deasemea iti poti creste respectul atacand alti jucatori.

    Cum pot omora pe cineva?
    Ca sa omori pe cineva trebuie sa fii cu 50% mai puternic decat victima.

    Un prieten mi-a zis ca un membru al echipei la intrebat de parola si contul lui a fost deteriorat. Acest lucru se poate intampla?
    Membrii echipajului nu vă vor cere parola, ar trebui să ne comunicați dacă acest lucru ti sa intamplat tie.

    Cineva mi-a zis ca foloseste proxy pentru a juca The Crims , pot folosi si eu?
    Nu este permis sa folositi proxy , iar in cazul in care stii pe cineva care foloseste ar trebui sa ne anunti despre acel utilizator.

    Ce trebuie sa fac daca gasesc o eroare in joc sau cineva mia spus despre ea?
    Trebuie sa ne anunti si sa nu incerci sa te folosesti de ea , deoarece prin folosirea erorilor poti fi pedepsit.Pentru a raporta o eroare trimite un ticket la Centrul de Suport folosind sectiunea bug reports pentru a ne da informatiile necesare.

    Cineva m-ia promis credite in schimbul unei sume de bani, mi-a luat bani si nu am primit creditele, ma puteti ajuta?
    Nu te putem ajuta daca plata nu este inregistrata in sistemul nostru. The Crims nu este responsabil pentru bani pierduti in asemenea cazuri.Este interzis sa cumperi credite de la un distribuitor care nu este enumerat in pagina "credite" .

    Este vreo modalitate prin care pot cumpara skil de la alt jucator The Crims?
    Nu,este interzis sa vinzi sau sa cumperi skil pentru credite sau bani.Facand asta va duce la o pedeapsa pentru amandoi.

    Am fost banat,pot face alt cont si sa continui sa joc?
    Incepand cu runda 64 nu te poti inregistra sau juca cu alt cont in aceiasi runda in care ai fost banat.Poti oricand sa ne ceri sa reverificam cazul tau, dar daca banul continua atunci trebuie sa astepti pana runda viitoare sa joci din nou.De fiecare data cand gasim un utilizator folosind alt cont dupa ce a fost banat, va primi ban si pe celalalt cont.

    Prietenul meu a fost banat, pot sa stiu de ce?
    Nu discutăm despre banuri cu alte persoane.Prietenul tau ar trebui sa trimita un ticket la Centrul de Suport, la sectiunea Abuse- Complaints.

    Nu am primit emailul!
    Daca ai incercat sa iti schimbi parola iar emailul de confirmare nu a sosit atunci sunt doua lucruri pe care le poti face. Sa mai astepti putin si verifica dosarul spam/trash . Daca ai facut asta si tot nu ai primit emailul, te rugam sa ne contactezi cu ajutorul Centrului de Suport si noi te vom ajuta.

    De ce nu pot cumpara-vinde curve sau droguri?
    Cateodata poate aparea aceasta problema din cauza browser-ului , incercati sa încercați să goliți istoricul browser-ului , memoria cache , cookie-uri , etc ... și încercați din nou .

    Vreau sa imi sterg contul , cum pot face asta?
    Poti folosi aceasta adresa http://www.thecrims.com/user/delete si urmeaza instructiunile?

    Contul meu a fost sters . Este vreo modalitate prin care il pot recupera?
    Daca contul tau a fost sters din cauza inactivitati atunci nu este nici o modalitate prin care il poti recupera, dar daca a fost sters manual atunci il putem reactiva pentru tine.Trebuie doar sa trimiti un tichet la Centrul de Suport.

    Am uitat parola de la email, poti schimba emailul de la contul meu?
    Da, iti putem schimba adresa de email. Trimite un tichet la Centrul de Suport si o sa iti schimbam adresa dupa ce verificam daca tu esti posesorul acelui cont.

    Cum pot cumpara credite?
    Sunt mai multe variante prin care poti cumpara credite , depinde de tara in care te afli.Trebuie sa verifici ce modalitati de plata sunt disponibile in tara ta , poti verifica aici http://www.thecrims.com/credits si foloseste modalitatile de plata disponibile.

    Care este avantajul de a fi un jucător VIP ?
    Pachetul de VIP va îmbunătăți experiența de joc și adaugă un plus de savoare în contul dvs.Pachetul VIP dureaza 156 de zile TC si de la data activari, in cazul in care la sfarsitul rundei mai aveti disponibil pachetul va fi transferat automat pentru runda viitoare.

    Pachetul VIP 1 ( 50 credite )

    - 20 de evenimente unice, preturi speciale pentru droguri si transporturi speciale
    - Poti detine cu 10% mai multe cladiri
    - Profitul zilnic pentru cladiri
    - Un notebook special unde iti poti trece viitoarele victime

    Pachetul VIP 2 ( 100 credite )

    - 50% reducere pentru externarile si evadarile cu ajutorul creditelor
    - 15 tichete extra in fiecare zi
    - 30 de evenimente unice, preturi speciale pentru droguri si de asemenea transporturi speciale
    - cu 50% mai multe tranzactii la dealer
    - Poti detine cu 10% mai multe cladiri
    - Analiza zilnica a profitului fabricilor
    - Un caiet de notite pentru a-ti salva cele mai geniale planuri

    Evenimente VIP

    Ca VIP ai garantate 20 evenimente extra in timpul perioadei VIP. Fiecare eveniment dureaza o zi, deci ai grija sa verifici contul zilnic pentru a nu rata un eveniment important.
    Evenimentele vor fi generate intamplator, dar sunt sanse mai mari ca acestea sa fie un vapor sau un camion cu droguri. Evenimentele disponibile sunt:

    Vas in Port

    Vasul acesta este mai mic decat vapoarele obisnuite ce vin pe parcursul rundei. Vei putea vinde o cantitate limitata de droguri dar la un pret mai mare decat al dealer-ului. Cantitatea de droguri cumparata de vapor va creste pe parcursul rundei.

    TIR sosit in porturi

    Tirul va cumpara o cantitate limitata de droguri la un pret mai mare decat cel de la dealer. Cantitatea de droguri cumparata va creste pe parcursul rundei

    Droguri ieftine

    In aceasta zi vei beneficia de un pret mai mic la un tip de drog vandut de dealer. Este o oportunitate excelenta de a cumpara droguri la un pret mai bun.

    Drogurile s-au scumpit

    In timpul acestui eveniment vei beneficia de un pret mai mare la un anumit drog cand vinzi la dealer. Daca vrei sa vinzi atunci asta e momentul bun pentru a o face.

    Banurile sunt folosite ca pedeapsă atunci când sunt încălcate regulile .
    Daca ati primit ban si doriti informatii trimiteti un ticket la Centrul de Suport.

    Chat ban.
    Chat ban se poate da pentru spam , comportment necorespunzator sau pentru insulte. Cand esti pedepsit cu chat ban nu poti sa scrii in nici un chat , inclusiv in cel al bandei din care faci parte.

    Ban temporar.
    Atunci cand esti banat temporar nu te poti loga in joc pe toata durata banului.

    Banul permanent.
    Banul permanent iti va interzice orice intrare in joc pentru totdeauna pe contul banat , dar iti vei putea face alt cont incepand de runda viitoare .
    Acest ban este folosit in cazuri extreme.
    Last edited by BlackBrain; 05-29-2016 at 02:28 AM.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •