Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 1 of 1

Default Yeni Başlayanlar İçin Bilgiler / Tavsiyeler

Yoğun istek üzerine yeni başlayanlar için bir kaç bilgi ve gelişme tavsiyesi yazacağım.

"yok abi öyle olmaz" dediğiniz şeyler varsa mantıklı açıklamalarla kendi fikrinizi söyleyin ki daha doğru bilgi verebilelim yeni kullanıcılara.

1- Bilet/Soygun
    Biletleriniz bir sayıya kadar birikir. Ondan ötürü her zaman biletlerinizi sıfırlamaya çalışın. Her soygundan gelecek olan stat ve para küçük gibi görünse de 300 bilete vurduğunuzda çok önemli bir miktara denk geliyor. (Yeni güne geçerken yine de biraz bilet bırakın , bakarsınız özel soygun / polis / ekonomi yükselmesi gelir.)

2-Silah/Zırh
    Yeni güncelleme sonrasında artık silahlar seviyeyle daha çok bağlantılı oldu. Seviyenizdeki silahı/zırhı alın. Az daha bekler bi üst silahı alırım demeyin. Barda göreceğiniz bir kişi sizinle aynı statlara ama daha iyi silaha sahipse kaybettiğiniz statlar parayla alınamaz.

3-Fahişe
    Bir çok kişi fahişeleri ne zaman almalıyım diyor. Fahişelerin (fiyatı/günlük kar)'ını hesaplayarak kaç günde kendini amorti ettiğini görebilirsiniz. Eğer oyunun sonunda sizi kara geçirecekse alın. Unutmayın ki sahip oldugunuz fahişeden bir tane daha almak için daha fazla para vermek zorundasınız.

4-Bina
    Hangi binayı almalıyım sorusu da en popüler sorulardan. Öncelikle Tolerans'ın sahip olacağınız bina sayısını arttırdığını unutmayın. Ayrıca bina sabit bir kar getirmez. Uyuşturucu fiyatları değişir , gemi gelir vesaire derken günlük alacağınız para artar/azalır. Bu yüzden çok sabit bir bilgi veremem. Ancak üretilen uyuşturucu miktarı*fiyat yaparak karı görebilirsiniz. Alabileceğiniz en fazla binayı almayı unutmayın. (Eğer VIP paketiniz varsa sistem sizin için bunu hesaplayarak gösterir.)

5-Sanal Çete
    Gücünüze yakın olan çete soygunu her zaman tekli soygundan daha karlıdır. Soygun için sanal çeteleri kullanabilirsiniz. Orada soygun ve çetedeki kişi sayısını göreceksiniz. Gerekli olan kişi sayısına ulaşmışsa direkt girin soymaya başlayın. Eğer yeterli kişi sayısı bulunamazsa 60 saniyede bir bot hesaplar çeteye girip soygunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Yani soygunsuz kalma şansınız yok. (Eğer soygunların %40'ına katılmazsanız çeteden atılıyorsunuz) (Sanal çetelere her gerçek saatte 1 kez girebilirsiniz).

6-Koruma
    Oyuna ilk kez kaydolan kişilere 16.000 saygınlığa kadar veya 4 reel gün için verilen bir korumadır. Oyunu öğrenene kadar insanların size saldırmasını engeller. Daha rahat oyunu öğrenmenizi sağlar. Nasıl kaldırırım diyenler oluyor , üst menüden Profil ayarlarına girerek korumanızı kaldırabilirsiniz. (Ancak oyunu öğrenene kadar çok tavsiye etmiyorum.)

7-Adam Öldürmek
    Gece hayatından insanlarla karşılaşarak saldırı bölümünden o kişilere saldırabilirsiniz. Ancak insanların saygınlığına kanıp saldırmanızı tavsiye etmem. SAYGINLIK KUVVET DEMEK DEĞİLDİR ! Statların toplamının 8'de 1'i saygınlığa eklenir. O kişinin parası az ancak statları yüksek olabilir.
    Zeka ve karizmanız düşük , kuvvet ve toleransınız yüksek olursa , yatırımınız olmazsa ve paranız az olursa saygınlıgınız çok düşer ve sizinle aynı saygınlıktaki bir çok kişiyi alabilirsiniz. Eğer yeterli paranız varsa hastaneden kuvvet hapı alarak da kuvvetinizi yükseltebilir , paranızı azaltabilirsiniz. Kuvvet hapı aldığınızda zeka'nız da düşecektir.

8-Hastane/Hapishane'den çıkış
    Oyuna yeni kaydolan oyunculara ilk sezonlarına özel 5 kere ücretsiz hapishaneden , 5 kere ücretsiz hastaneden çıkış hakkı verilir. Bunları sağ menüdeki ekipman kısmında görebilirsiniz.

9-Bağış
    Meydanda her gün "para bağışlayacağım , çete arıyorum" mesajları dönüyor. Eğer çete bulamazsanız seviye için daha fazla beklemeyin , kendiniz bir çete kurup parayı bağışlayın. Kendinize iyi bir çete bulduğunuzda ; "Çeteyi Hazırla" bölümünden çetenizi kapatabilirsiniz.

10-Seviye bonusları
    Her seviye atladığınızda 4 adet bonus kullanma hakkı kazanırsınız. Bu bonusları öyle gelişine sallamamanızı öneririm çünkü ileri seviyelerde çok etkili oluyorlar
    Eğer kill/hunt/adam öldürme kasacaksanız saldırı gücüne
    Eğer saygınlık kasacaksanız ilk etapta fazladan binaya (Belirli bir stattan sonra toleransınız yükselse dahi bina sayınız artmayacak)
    Ben her gün tekli soygunların hepsini atıyorum , saygınlık kasıyorum diyorsanız tekli soygundan ekstra paraya basmanızı öneririm.
    İleride beğenmezseniz 20 krediye değiştirebiliyorsunuz.

11-Reel Çete
    Oyunun ve hayatın doğası gereği büyük balık küçük balığı yer Bir çok kişi çete arıyor , tanımadığı birisinin çetesine giriyor. Sonrasında sabah uyanınca bir bakıyor ki hesapta hiçbir şey kalmamış. Gece siz uyurken çetenizde olan bir kişi vasıtasıyla üstüste saldırarak sizi süzebilirler. Bu oyunda yasak olan bir şey değil. Bu gibi durumlara karşı dikkatli olun sadece. Profil ayarlarınızdan çete saldırı alınca otomatik çıkma'yı aktif hale getirirseniz en fazla 1 kere saldırı yersiniz.

12-Kredi
    Kredi fiyatları düştüğünden ötürü kredi almak isteyen ancak başaramayan kişiler oluyor. Paypal ülkemizden çekildiği için Paypal ile kredi almanız mümkün değil artık. Kredi kartınızla Ucash veya Skrill'e ödeme yaparak kredi alabilirsiniz. Ancak ben dahil bir çok kişinin kullandığı ve en pratik yöntem olan , telefondan tek sms'le kredi alabileceğiniz Zong sistemini öneririm. Harcadığınız meblağ ay sonunda faturanıza yansıyor veya mevcut kontörünüzden düşüyor. Kredi ile neler yapabilirim diyenler http://forum.thecrims.com/showthread...orular-SSS-FAQ sayfasını okuyarak öğrenebilir.
    Zamanında aldım ama oyundan sıkıldım / bende çok var , para lazım / oyunu bırakıyorum elde kalmasın gibi sebeplerle kredi satanlara SAKIN inanmayın. Bu gibi şeyler sonucunda doğacak zararları The Crims sahiplenmeyeceği gibi paranıza da yazık olur.

13- Bağımlılık
    Bağımlılığı nasıl düşürürüm , ne zaman düşürmeliyim diyenler oluyor. Enerji doldurmak için kullanılan uyuşturucu / fahişe'ler bağımlılığınız arttırır. Artan bağımlılık artık o uyuşturucu/fahişeden daha az enerji kazanmanıza neden olur. Eğer bağımlılığınız %10'un altındaysa genel olarak hastanede satılan , bağımlılığı düşüren Metadon hapı daha ucuza geliyor. Ancak daha üstündeyse Detox yaptırarak daha ucuza bağımlığınızı sıfırlayabilirsiniz. Bağımlılığınız %93e kadar artabiliyor , sonrasında hastaneye düşüyorsunuz. Ne zaman bağımlılığımı sıfırlamalıyım'ın net bir cevabı yok. İsterseniz %1ken de sıfırlayabilirsiniz. Genel olarak kullanıcılar %15-20 civarında sıfırlıyor. Bağımlılığınızın eğitimlerden alacağınız statları etkilediğini unutmayın.
    Ayrıca 5 kredi karşılığında para ödemeden de Detox yaptırabilirsiniz.

14- Barınızda birini gördünüz ve dayak mı yediniz?
    Barınıza biri girip sizi dövdüyse barınız ana sayfada çıkmıştır ana sayfada bar çıkınca hunt atan oyuncular girip sizi kolaylıkla dövebilir çete saldırısı açabilir bardan serice çıkmanız lazım tekli saldırıdan kaçabilmeniz için çete saldırısından kaçmanın en iyi yolu ise aşırı doz alıp hastanelik olmak bu karşı tarafın açtığı çete saldırısını devre dışı bırakacaktır. Ayrıca barınızın an sayfada çıkmasını istemiyorsanız barınızı her 10 dakikada bir değiştirin veya ayrı bir pencere açıp barınıza girip çıkanları takip edin.

15- Çete içerisinde antreman yapma
    Arkadaşlar herhangi bir çeteye üye oldugunuzda antreman atınca daha fazla stat veriyor o yüzden bir çete bulun üye davet edin arkadaslarınızı toplayın ve yükseltmelerde antreman bölümüne para bagıslayın ne kadar cok yükseltirseniz antreman levelini (çetenin) antremanlardan okadar fazla stat kazanırsınız.

Meydan ve mesajlarda en çok gelen soruların cevaplarını yazdım. Bunlardan başka sorularınız varsa buraya yazabilirsiniz.

Ancak unutmayın ki bu bilgileri tecrübe ile kazanmak çok daha değerlidir. Her yolu deneyerek çok daha iyi yöntemler / taktikler kazanabilirsiniz.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum
    Last edited by TcTaBuTcU; 06-21-2017 at 11:08 PM.