Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Thumbs up Incurajare playeri noi

    Salutare !

    Multi playeri noi intampina o problema, majoritatea incep jocul nu chiar la inceput de runda, poate pe la jumatatea rundei sau chiar aproape de sfarsitul acesteia, problema lor e ca nu pot gasi un gang pentru spargeri low level.
    Vin cu urmatoarea propunere : modificarea timpului de asteptare pentru intervenirea botilor la spargere, 1 minut e destul de mult, cel putin pentru spargerile in gang cu o dificultate mai mica (cele de inceput) care pot "TINE PLAYERII NOI IN JOC", multi chiar abandoneaza jocul din cauza asta.
    10 secunde cred ca ar fi un timp destul de ok. Repet, implementarea asta se poate face doar pentru gangurile de inceput...cel mai ok cred ca se poate proba pe BETA, unde spargerile in gang sunt o problema serioasa si cred eu multe lucruri nu pot fi testate acolo din cauza asta.

    Multumesc !

  2. #2
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    30

    Default

    Idee bună Maniac, se poate schimba la 30 de secunde în runda următoare. (a fi testat)

  3. #3
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    spain
    Posts
    1,345

    Default

    Salut,

    Nu esti primul care vine cu ideea asta numai ca nu e asa usor pe cat crezi... Ca un bot sa intre la spargere trebuie sa se intample multe chestii prin spate si mereu am avut probleme cand am redus timpul.

    O sa vad ce zice memox. Vreau sa iti aduc aminte ca Virtual gangs sunt totusi un concept nou si ca inainte nu existau, inainte trebuia sa faci gang pe strada si asta era destul de greu.

  4. #4

    Default

    Stiu ce zici, e o diferenta totusi, inainte imi faceam gang pe strada eu cu 2 contrui altul cu alte 2 si asa dadeam spargerile de care aveam nevoie.
    Ma refeream strict la playerii noi, eu zic ca multi renunta si din cauza asta, dupa cum am zis, nu toti incep de la inceputul rundei.
    Nu am zis ca ar fii usor, acum e doar o propunere care dupa parerea mea ar putea ajuta jocul, voi stiti mai bine

  5. #5

    Default

    Sau ati putea face o "perioada de gratie" pentru gangurile noi sa nu poata lua ga in prima ora dupa ce au fost create. Teoretic se gasesc 3-5-8 jucatori de nivel apropiat sa isi faca gang sa dea spargerile necesare si ar putea sa ii ajute si pe cei care vor sa dea spargeri mai sus si nu sunt luati de diversele echipe existente. Cumva ar trebui reincurajata formarea de ganguri si interactiunea intre jucatori.

  6. #6

    Default

    Salutare, eu unul am intampinat fix aceasta problema. Am mai jucat the crims acum 10-12 ani si mi-am adus aminte de el luna trecuta, incepand din ziua 69. Ideea e ca poti da spargeri cu virtual gangs, te descurci pana la level 10, eu unul am facut-o. Problema este alta..de la level 10 ai nevoie de random events (Illuminati, Oil Tycoon, etc.), de 1000 de spargeri cu gang-ul la events random, spargeri pe care nu le ai cu virtual gang, drept urmare trebuie neaparat sa fii intr-un gang activ sa poti avansa. Incerc de atunci sa gasesc unul, sunt foarte activ si cunosc jocul. Am gasit doar gang-uri din Brazilia, unde nu se vorbeste engleza..Am scris mai multor playeri romani dar n-am prea avut success..asa ca las si aici acest mesaj. Caut gang, imi puteti scrie in joc! Sau invite Ciocaan. Noroc!

  7. #7

    Default

    +1 la ceea ce zice Maniac. si am intampinat aceeasi problema ca a lui ciocaan .de prin ziua 100 am stat degeaba pe joc neavand gang pentru spargerile bonus am dat mesaje requesturi peste tot doar raspunsuri negative in felul asta am stacnat cu totul...cumva ceva teb facut ca sa fie acceptati si jucatorii noi care au prins jocul destul de repede sau cei care vor sa joace sa fie incurajati si primiti in joc asa cum se cuvine. nu mi se pare normal sa cersesc invitatie la brazilieni egipteni turci ..oricum m au refuzat ne putem aduna si noi 8-10 jucatori care suntem mai activi. poate nu jucam la top. dar macar ne bucuram de joc si de toate beneficiile lui. multi spun ca nu joaca dar ma uit la profil si au peste 150h pe joc. deja asta este activitate intensa. deci hai sa ne adunam cativa sa ne bucuram de joc !
    Last edited by MRBRAGA; 09-03-2019 at 09:37 PM.

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •