Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 29

Thread: cont

  1. #11
    Guest

    Default

    3 zile m-am bucurat cand am gasit intr-un magazin uitat de lume niste gume TURBO, parca si acuma imi vine gustul in gura.

    eu cumparam TURBO numai pt poze, le asezam printre paginile diferitelor manuale, si cand trecea mama prin camera "invatam" de zor ) asta acum muulti ani, ca brusc au disparut, cedand locul orbit'ului primit in loc de rest la magazine [/quote]
    imi aduc aminte ca aveam sute de gume ) tot asa pt poze

    iar acum cand ii vad pe copii de cls a 5 ca invat pe acelas coridor cu ei .. au telefoane si casti in urechi + ca sunt mult mai tupeisti decat eram noi..

  2. #12
    Guest

    Default

    Bagamias pwla in ei de copii(si parinti) nici nu au ajuns in scoli ca unii o si ard pe ritmuri de wrestling din ala de kkt, baba oarba si pitulusul nu le mai place.

  3. #13
    Guest

    Default

    Setati pagina de start a jocului pe limba romana si aruncati o privire la Stuff =)) Wallpapers draguTZe si alte KESTII ? =)) yep pruteanu de mai sus iara ai clacat-o )

  4. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    1,432

    Default

    Quote Originally Posted by Manolescu
    Setati pagina de start a jocului pe limba romana si aruncati o privire la Stuff =)) Wallpapers draguTZe si alte KESTII ? =)) yep pruteanu de mai sus iara ai clacat-o )
    Nu am tradus-o eu.
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely." - The Lord Acton

  5. #15
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by andone
    Quote Originally Posted by Kirk
    Cadou pt copil de clasa a 3-a : ipod Apple, dar nu numai cu mp3 si redare video ci si cu jocuri + laptop.

    Beat that!
    am vazut copchil de clasa a IV-a cu nokia 8800 sirocco. eu primul telefon (nokia 3310 + licurici -> varf de gama pe vremea aia ) l'am avut in clasa a 10'a, dupa ce am strans cureaua 1 an intreg

    Quote Originally Posted by ucraiova
    3 zile m-am bucurat cand am gasit intr-un magazin uitat de lume niste gume TURBO, parca si acuma imi vine gustul in gura.
    eu cumparam TURBO numai pt poze, le asezam printre paginile diferitelor manuale, si cand trecea mama prin camera "invatam" de zor ) asta acum muulti ani, ca brusc au disparut, cedand locul orbit'ului primit in loc de rest la magazine
    eu inca mai am colectia cred in jur de 500 =) ce vremuri...

  6. #16
    Guest

    Default Re: cont

    Quote Originally Posted by andone
    Quote Originally Posted by Blue
    Limba asta romana !!
    3st3 o 9 lymba r0mana, f0l0syta din k3 1n k3 ma1 d3s, sta1 sh1 tu p3 n3t 14h / zy shy 0 sa 0 inv3ty

    imi cer scuze daca nu am scris corect chiar tot, oricum mi'a luat 20 de min sa il criptez in viitoarea limba romana )
    ahaha))

  7. #17
    Guest

    Default Re: cont

    xcum (nah ca e molipsitoare faza), adaptatzi-va, babelor))nu tot shushotitzi anti-generatzia de baza a tzarii (alias generatia PRO:d)
    pe la coltzuri de strada...ah, pardon, forum))

  8. #18
    Guest

    Default

    mosnegilor care sunteti (andone)
    :*

  9. #19
    Guest

    Default

    du't3 b4 l4 dr4ku

  10. #20

    Default

    Ma...nu e vina copiilor , astia n-au nici o vina ca sunt dobitoci , e vina parintilor , ca le-au permis prea multe si ca le dau voie sa imparta cele 14 ore in care vegeteaza intre scoala ( adica pauze si misto`u de profesori ) cu calculatorul si cu ce melodii au mai scos mai stiu eu ce amarati . Nu am nimic cu nimeni si nu vreau sa supar pe absolut nimeni , dar din cate vad eu generalizati si priviti chestia asta ca noua generatie de copii "tupeisti" ...chiar nu e vina lor , ei doar imita ceea ce au vazut la televizor , sau mai stiu eu pe ce site-uri gen ogrish.com sau sa nu uitam de minunatele versuri de la ombladon/eminem/guta/adrian minune ..sau mai stiu eu ce alte exemplare demne de mila societatii...Cum am spus ...cred ... am doar 16 ani si sunt fan al muzicii hip-hop/underground . Si de bine de rau...cat de cat ma descurc sa port o discutie cu un om mai mare ca mine , asta doar daca are cap ...cap d-ala mare pe care il porti pe umeri .

    E adevarat "copii" din ziua de astazi sunt mai libertini si se bucura de mai multa "atentie" din partea portofelului parintilor . Poate ca unora le-a lipsit acest lucru . Desi am o situatie materiala destul de buna si am renuntat la un liceu normal . Sunt la un liceu cu frecventa redusa . Nu sunt un fraier si stiu foarte bine ce am de gand sa fac cu viata mea .
    De ce va spun voua astea ?
    Stiu ca va lasa reci pe voi povestea vietii mele , dar dragii meu eu doar incerc sa va arat faptul ca mai sunt si alti oameni si ca intodeauana lucrurile "nasoale" sunt mai usor de remarcat decat calitatile .



    Si aproape ca am terminat ...nu pot compara un copil de clasa a 3-a cu Ipod in buzunar si cu gel in cap care vine la mine si-mi spune "ce mai invarti mosule" ...cu un copil tot de clasa a 3-a care vine la mine si-mi spune "Salut , ma cheama X`ulescu Gheorghita , pe tine cum te cheama ?


    NU depinde de educatia primita , depinde doar de coeficientul de inteligenta al copilului si de alegerile pe care vrea sa le faca in viata , si la 9 ani poti sa stii ce vrei sa faci cu viata ta.


    Bine..hai ca termin aici desi mi-a facut placere sa scriu ma potolesc..ca cei care inca nu m-au luat peste picior sa nu aiba motiv.

    Cheers!

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •