Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Results 1 to 10 of 10

Thread: Random parts

  1. #1
    Guest

    Default Random parts

    La formula de calcul

    your_points = (intelligence + strength + tolerance/2)/3 + (weapon damage * accuracy/10) +- some random parts + armor

    ce reprezinta acel random part??? Vreau sa fac un program care sa calculeze automat rata de succes doar prin introducerea datelor. Odata cu cresterea inteligentei, fortei, etc, modifici datele din program si rezultatul se schimba. Din pacate primesc rezultate aiurea pentru ca nu stiu ce sunt acele random parts.

  2. #2
    Guest

    Default

    dasta se numesc random ... adica mai pe romaneste ''la nimereala'' serverul le alege aleatoriu...nu le stie nimeni .. poate doar adminii

  3. #3
    Guest

    Default

    Chiar nu inteleg de ce te mai agiti si tu sa faci programe de calculat forta , cand mai exista altele.

  4. #4
    Guest

    Default

    Pai eu vreau sa-mi calculeze tot si sa imi spuna exact cand pot da spargere la un nivel mai ridicat fara sa intru in puscarie

  5. #5
    Guest

    Default

    Pierdere de timp.

  6. #6
    Guest

    Default

    pentru mine nu este pierdere de timp... pt mine este o joaca.

  7. #7
    Guest

    Default


  8. #8
    Guest

    Default

    unii puneau acele 'random parts' cam 10 %...daca vrei un calc. verificat si pe safe si pe normal...iti dau io o adresa...PM.

  9. #9
    Guest

    Default

    Cum adica si pe safe si pe normal???

    Dezvolta pls

  10. #10
    Guest

    Default amice esti idiot

    hahaha, esti tare omule, perseverezi!
    Pe safe este atunci cand probabilitatea ca random parts alea sa fie cat mai mari adica sa te ajute cat mai mult
    Pe normal e atunci cand random parts sunt mai mici si atunci probabilitatea sa iei bulau e mai mare.
    Mai e si risky dar nu ma risc sa continui ca deja esti in ceatza. Ma intreb cum o sa fii in stare sa pui formula aia in practica chiar daca zici ca e joaca
    aici vezi despre ce e vb:
    http://www.calc.tk

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •