Follow Us On Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 65
  1. #51
    Guest

    Default

    Chat ban
    Un ban pe chat poate fi primit pentru spam, comportament nepermis sau pentru ca ai insultat pe cineva pe chat. Cat timp ai ban pe chat, nu poti scrie in nici un chat din joc, strada, "puscari", spital, gang.

    Corect ar fi puscarii din cate stiu

  2. #52
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by tanatosn1 View Post
    Chat ban
    Un ban pe chat poate fi primit pentru spam, comportament nepermis sau pentru ca ai insultat pe cineva pe chat. Cat timp ai ban pe chat, nu poti scrie in nici un chat din joc, strada, "puscari", spital, gang.

    Corect ar fi puscarii din cate stiu
    bulau in loc de puscarii cred ca suna mai bine.

  3. #53
    Guest

    Default

    Eu doar am spus cum ar trebui sa scrie oricum buna idee

  4. #54
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Reguli
    ...
    11. Orice actiune care violeaza user agreement si game license este interzisa.Incalcarea sau incercarea de incalcare a regulilor de mai sus vor duce la o sanctiune decisa de catre TC Crew.

    12. Incalcarea sau incercarea de incalcare a regulilor de mai sus vor duce la o sanctiune decisa de catre TC Crew.


    Dupa cum se poate vedea, textul regulii 12 este deja inclus in regula 11. Nu este o greseala de traducere dar cred ca merita sa fie semnalata pentru a fi remediata acesta repetitie.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    84

    Default

    Regula 8. Este interzis sa postezi link-uri sau sa afisezi comportamente ...bla-bla-bla... Raporturile in legatura cu aceste cazuri, vor fi analizate de catre TC Crew, care are dreptul de a decide sanctiunea.

    Fiind vorba despre substantivul "raport" cu semnificatia de "comunicare, dare de seama", pluralul este "rapoarte" (se formeaza pluralul "raporturi" doar cind acest substantiv este folosit cu semnificatia de "legatura, relatie"). Asadar , corect este "rapoartele in legatura cu aceste cazuri..."


    Sala de antrenament - Arte Martiale : "iar banii si energia vor fi pierduti deasemenea." Corect este "vor fi pierdute".

    Bulau: Sunt 3 moduri de iesi de la bulau. Corect: "de a iesi..."
    "astepti pana iti trece sentinta". Corect ar fi "astepti pina trece pedeapsa"; sentinta se da , nu poate trece.
    Last edited by SadAngel; 11-17-2010 at 05:54 PM.

  6. #56
    Guest

    Default

    Ai fost deconectat datorita unui alt login de pe IP-ul 86.122.37.91 (IP-ul tau este: 86.122.37.91)cum dracu m am dat afara singur de pe cont nu pot intelege.
    Daca tia aparut inseamna ca un amin de incredere tia intrat pe cont !

  7. #57
    Guest

    Default

    1. Un prieten de incredere nu iti poate intra pe cont, mai mult, trebuie sa astepte 15 minute.
    2. Uita-te bine la ip-uri, este aceleasi ip.
    PS asta este topic pentru greseli de text, nu pentru buguri etc )
    Last edited by vash; 04-26-2011 at 01:15 PM.

  8. #58
    Guest

    Default

    Sediul lui Sherlock:
    -Eu pot sa-ti ofer servicii care te vor ajuta sa aflii informatii importante de fiecare data.
    -Ultimele atacuri
    Vezi ultimele 5 spargeri single si cu gang-ul date de acest jucator -->> vezi ultimele 5 atacuri
    -Spy kit bought!

  9. #59
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by vash View Post
    Sediul lui Sherlock:
    -Eu pot sa-ti ofer servicii care te vor ajuta sa aflii informatii importante de fiecare data.
    -Ultimele atacuri
    Vezi ultimele 5 spargeri single si cu gang-ul date de acest jucator -->> vezi ultimele 5 atacuri
    -Spy kit bought!
    ce e gresit la cuvantul spargeri ?

  10. #60
    Guest

    Default

    Litera "i" dupa litera "r" , glumesc )
    Am scris dupa, textul corect este "ultimele 5 atacuri "

 

 

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •